Dorostenci těsně nestačili na Pardubice

03.10.2013 21:06:50 | Autor: Pavel Bursa | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Ve středečním utkání 13. kola Dorostenecké ligy se jabloneckým dorostencům opět doma nepodařilo bodovat a podlehli tentokrát Pardubicím 3:4 (0:2). I když zlepšeným výkonem ve druhém poločase dosáhli třech branek, na bodový zisk to nestačilo.

První šanci zápasu měl už ve 2. minutě Bolina, který však branku soupeře přestřelil. Hosté byli v 8. minutě úspěšnější. Odražený míč dopravil střelou po zemi k tyči Kovář. V 16. minutě pardubičtí opět získali odražený míč a Řezníček prudkou ranou zvýšil na 0:2. Ve 23. minutě po centru Štěpánka Tichý hlavou mířil do brankáře. V 30. minutě měl po rohovém kopu šanci Mihálik, ale branku minul. Pardubice nebyly úspěšné ve 42. minutě, kdy střelu Uhlíře z trestného kopu zneškodnil Krásný.

Ve druhém poločase Jablonec brzy dal kontaktní gól. Postaral se o něj Soukup, z pravé strany pomocí tyče dopravil míč do sítě. Srovnat mohl v 55. minutě Tichý po rohovém kopu. Jeho střela hlavou jen těsně minula pravou tyč branky hostí. V 62. minutě se neujala ani střela Rozkovce z trestného kopu, letěla nad branku. V 70. minutě šly Pardubice opět do dvoubrankového vedení, když odražený míč z rohového kopu vrátily před domácí branku, kde Řezníček zblízka dopravil míč do sítě. V 79. minutě po hrubce jabloneckých zadáků postupoval sám kapitán hostů Štemberk proti Krásnému, kterého si položil a pohodlně zvýšil na 1:4. Druhou branku Jablonce vsítil v 82. minutě Kuhn. Po rohovém kopu Rozkovce z pravé strany pálil z voleje k pravé tyči. Jiskřičku naděje vykřesal v 87. minutě Munzar, který snížil střelou po zemi do tyče a sítě na rozdíl jediné branky. Ve zbývajícím čase se však Jablonci alespoň vyrovnat už nepodařilo.

FK Baumit Jablonec - FK Pardubice 3:4 (0:2)

Branky: 48. Soukup, 83. Kuhn, 87. Munzar - 16. a 70. Řezníček, 8. Kovář, 79. Štemberk. Rozhodčí: Langer, Hanousek, Bohatý. ŽK: 1:3 (65. Rozkovec - 44. Klouček, 50. Koblížek, 70. Kejmar).

FK Baumit Jablonec: Krásný - Soukup, Drozd, Šulák (78. Nesládek), Dorničák (87. Vodrážka)- Tichý - Štěpánek, Rozkovec, Mihálik (71. Kuhn) - Bolina (46. Skuhravý), Munzar.

FK Pardubice: Stejskal - Pánek, Řezníček, Koblížek, Pražák - Kovář, Štemberk, Kejmar, Uhlíř (85. Bareš) - Klouček (72. Formáček), Valenta.