Dorostenci Baumitu venku opět vítězní
26.09.2011 21:00:48 | Autor: Pavel Bursa | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou
Jablonecký starší dorost potvrdil domácí výhru z minulého kola České ligy a v sedmém kole zavítal do Chrudimi, kde zvítězil nejtěsnějším rozdílem 1:0 gólem Hájka z prvního poločasu.
Třetí zápas venku, třetí výhra, tak sbírá soupeřům body starší dorost FK BAUMIT Jablonec. Zápas v Chrudimi začal Jablonec aktivně a už ve 3. minutě Štemberk pálil nad branku. V 17. minutě zakombinovali Štemberk se Šulcem a postoupili vpravo až k brankové čáře, odkud Šulc poslal míč před branku, kde ho Hájek zblízka zasunul do sítě. Domácí měli možnost ve 20. minutě z trestného kopu, který u pravé tyče Krásný srazil na rohový kop. Ve 24. minutě se chrudimský Pešek náhle ocitl sám před jabloneckou brankou, ale střílel nad ní. Poté hra po celý zbytek poločasu poněkud opadla, Jablonec úspěšně bránil a domácí hráči i přes velkou snahu branku hostí neohrozili. Ve 48. minutě zahrávali trestný kop z levé strany od brankové čáry, ale jablonečtí míč bezpečně odrazili. Jablonec se snažil využít snahu Chrudimi o vyrovnání k rychlým brejkům. Nejnadějnější možnost z toho měl v 68. minutě Hošek, který postupoval sám na branku. Bohužel domácí brankář Liebelt mu míč dokázal odrazit. V 72. minutě musel Krásný míč mířící pod břevno vytěsnit nad branku, když ho hlavou tečoval Vaněček po střele z trestného kopu domácích. Uklidňující branku mohl dát v 73. minutě Šulc, který z výhodné pozice prudce vypálil, avšak gólman míč vyrazil na roh. Ze závěrečného náporu domácích měl bod na kopačce Havránek, naštěstí pro Jablonec míč namířil vedle pravé tyče mimo.
MFK Chrudim - FK Baumit Jablonec 0:1 (0:1)
Branky: 17. Hájek. Rozhodčí: Novotný, Kvaček, Felkl. ŽK: 2:0 (44.Drahoš, 65.Řezníček).
Sestava MFK Chrudim: Liebelt - Valda, Čechovský (62.Zeman), Drahoš, Řezníček - Krystl (46.Mrázek), Langr, Andrle, Žalud (73.Holík) - Kratochvíl (60.Rufer), Pešek (71.Havránek).
Sestava FK Baumit Jablonec: Krásný - Hošek, Krámský, Karásek, Vaníček - Gebert (69.Vaněček), Barcuch, Kroupa (85.Douda), Šulc (74.Klíma) - Štemberk (69.Podroužek), Hájek (62.Kozel).
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Dvouletý program pro registrované sociální služby je vyhlášený
Jablonečtí zastupitelé projednali a schválili Dotačního programu na podporu registrovaných sociálních služeb podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Jedná se o finanční podporu poskytovanou z rozpočtu města na období let 2026-2027 ve výši 17 milionů korun ročně. Město poskytuje dotace registrovaným poskytovatelům sociálních služeb pravidelně již od roku 2010 a prostřednictvím vyhlašovaného dotačního programu od roku 2015. Předpokládaný celkový objem finančních prostředků vyčleněných v rozpočtu města 2026 činí 16,61 milionu korun ročně.„Stabilní podpora sociálních služeb je jedním z pilířů, na kterých stojí zdravé a funkční město. Dlouhodobě posilujeme služby, které pomáhají rodinám, seniorům, osobám se zdravotním postižením i lidem v obtížných životních situacích. Nový dotační program poskytovatelům garantuje předvídatelnost a možnost plánovat služby tak, aby zůstaly dostupné a kvalitní pro všechny, kdo je potřebují," uvádí jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.
Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy
Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.
Nejnovější články
Střípky MP: zapadlý traktůrek, nejistá jízda i žena se zákazem řízení
Opravu čekají klempířské prvky a římsa radniční věže
U obchodního centra v Jablonci se srazila dvě auta
Město Jablonec udělilo první Honor Urbis
Liberecký kraj opět bojuje o přízeň veřejnosti v anketě Kraj mého srdce
Nejčtenější články
06.01.: U obchodního centra v Jablonci se srazila dvě auta
06.01.: Město Jablonec udělilo první Honor Urbis
05.01.: Liberecký kraj opět bojuje o přízeň veřejnosti v anketě Kraj mého srdce
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.