Dorostenci Baumitu na průběžném prvním místě tabulky

27.08.2012 08:04:41 | Autor: Pavel Bursa | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Půltucet gólů nadělil jablonecký starší dorost soupeři pražské Admiře v utkání 3. kola České ligy. Svou zaslouženou výhru korunoval čtyřmi góly v druhém poločase. Díky celkovému skóre se usadil na průběžném prvním místě tabulky.

Už v 5. minutě mohl otevřít účet zápasu Kuhn, ale centr Geberta z levé strany poslal hlavou vedle. Ale v 8. minutě se už hlavou trefil, a to rovněž po centru tentokrát ale Koštíře. Třetí šanci měl Kuhn v 11. minutě, bohužel minul. Počtvrté byl u gólovky Kuhn ve 27. minutě, kdy Tvrzník pronikl zprava k domácí brance, našel Koštíře, jehož střelu gólman Bernášek vyrazil ke Kuhnovi a ten napálil gólmana znovu. V 30. minutě Tvrzník přihrál podobně na střed Rozkovcovi, kterému brankář míč vyrazil na rohový kop. Domácí Admira poprvé vystřelila na jabloneckou branku v 34. minutě, Masařík střelu snadno chytil. Další možnost domácích odvracel v 36. minutě Tichý na roh, z kterého se míč odrazil od horní části břevna. V 39. minutě po rohovém kopu Rozkovce Tichý hlavou minul. Ve 42. minutě zase unikl pravou stranou Tvrzník, který přihrál před branku Gebertovi - 0:2. Ve 44. minutě z dálky parádně vypálil Žemba, brankář byl však na místě.

Po obrátce převzali iniciativu domácí, ale gól z ní nevytěžili žádný přesto, že zahrávali dva trestné kopy. Pak jablonečtí otěže zápasu opět převzali a ve 48. minutě Koštířova střela z levé strany se otřela o břevno. V 57. minutě Tichý skvěle uvolnil Kuhna, který v úniku nedal gólmanovi šanci a střelou po zemi zvýšil na rozdíl tří branek. V 63. minutě domácí Hejna rozehrál před vápnem trestný kop a Benda pálil nad branku. V 68. minutě pro změnu měl Jablonec trestný kop, který krásně poslal Chropůvka přes zeď do sítě počtvrté. V 82. minutě zvýšil na 5:0 Macháček z přihrávky Rozkovce. Šestou branku vsítil v 88. minutě Sedláček. Tomu předcházel trestný kop Rozkovce, na jehož centr si naběhl Tichý a hlavou napálil brankáře, který míč odrazil právě k dobíhajícímu Sedláčkovi. Poslední šanci zápasu měl Krámský, ale v souboji s gólmanem neuspěl.

FK Admira Praha - FK Baumit Jablonec 0:6 (0:2)

Branky: 8., 57.Kuhn, 42.Gebert, 68.Chropůvka, 82.Macháček, 88.Sedláček. Rozhodčí: Vilhelm, Fiedler, Petřík. ŽK: 2:1 (56.Michálek, 61.Hamřík - 72.Chropůvka).

FK Baumit Jablonec: Masařík - Tvrzník, Tichý, Karásek, Žemba - Douda (71.Sedláček), Koštíř (65.Chropůvka), Rozkovec, Dorničák (82.Vodrážka) - Kuhn (75.Krámský), Gebert (78.Macháček).

FK Admira Praha: Bernášek - Koś (52.Kurčík), Hájek, Hamřík (77.Soukup), Jakoubek - Bartošek, Michálek, Hejna (85.Vanta), Linek - Šabacký (46.Benda), Skalický.