Dorost Baumitu v závěru otočil výsledek
21.04.2014 14:49:37 | Autor: Pavel Bursa, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou
Na Velký pátek se střetl v utkání 33. kola dorostenecké ligy dorost FK BAUMIT Jablonec s celkem FC Hradec Králové a zvítězil v něm 4:2 (1:0) a udržel si tím domácí jarní neporazitelnost. Po vyhraném prvním poločase hosté během pěti minut skóre otočili, aby v závěrečné desetiminutovce Jablonec třemi brankami strhl vítězství na svou stranu a tři body tak zaslouženě zůstaly doma.
FK BAUMIT Jablonec - FC Hradec Králové 4:2 (1:0)
Utkání bylo rušné a dramatické až do konce. V 9. minutě hostující Hrabal vypálil z otočky a střelu mířící do levého růžku Masařík reflexivně vyrazil. V 17. resp. v 19. minutě zahrával Rozkovec z pravé strany dva rohové kopy, z nichž Tichý a po něm i Kuhn hlavou mířili nad branku. Ve 21. minutě Mihálik pustil za sebe míč Dorničákovi, který prudce vypálil a míč s tečí skončil vedle branky hostů. Ve 26. minutě sám Mihálik z výhodné pozice pálil mimo. V 31. minutě zahrával hradecký Trubač trestný kop a jeho prudký míč pod břevno Masařík rukou vytěsnil nad branku. Ve 33. minutě zase vypálil Habrman, naštěstí jen nad branku. A v 36. minutě opět Trubač ránu z trestného kopu poslal z levé strany za zadní tyč domácí branky. Jablonecký Rozkovec přihrál v 39. minutě exhradeckému Bredovi, který vypálil z levé strany a míč skončil také za zadní tyčí v autu. Ve 42. minutě zlikvidoval Masařík prudkou střelu Dočekala po zemi. V posledních minutách první půle Jablonec předvedl před brankou hostů pěkný závar. Rozkovec z pravé strany našel nalevo ve vápně Dorničáka, který míč poslal do vápna na Kuhna, jehož prudkou ránu soupeř zblokoval nad branku. Z následného rohu Žemby vypálil Mihálik a gólman Ordelt střelu dokázal vyrazit, ale jen k Mihálikovi. Ten přihrál Kuhnovi a gólman opět jeho střelu rukou vytěsnil nad branku. Rohový kop zahrával z pravé strany Rozkovec a Kuhn z malého vápna skóre zápasu konečně otevřel.
Po obrátce byli Jablonečtí střelecky při chuti, ale další gól z toho nepadl. V 51. minutě vypálil Breda, gólman střelu vyrazil, v 52. minutě vystřelil Kuhn. Vedle. V 53. minutě Tichého střela z dálky brankáře nezaskočila. V 55. minutě Rozkovcův roh zprava Kuhn namířil nad branku. V 56. minutě podnikli hosté rychlý protiútok, na jehož konci Masařík střelu sice vyrazil, ale Dočekal na hranici ofsajdu míč do domácí sítě dopravil - 1:1. V 61. minutě se k míči na hranici vápna dostal Trubač a střelou do pravé tyče a do sítě skóre zápasu otočil. V 62. minutě unikl vpravo Štěpánek, nacentroval Bredovi, který však branku přestřelil. Vyrovnat mohl v 71. minutě Mihálik, ale jeho oblouček zapadl těsně za břevno. V 80. minutě Mihálik našel nalevo Dorničáka a ten už se postaral o vyrovnání. Hosté odpověděli akcí, kterou zakončili střelou uniklého Dočekala a Masařík ji odrazil na roh. V 84. minutě se pokusil o obrat Žemba, ale mířil vedle. V 87. minutě Šedý vyvezl míč přes několik soupeřů až na polovinu protivníka, přesně našel ve vápně Palatického, který pohotově uklidil míč do branky hostů - 3:2. V 89. minutě Palatický skvěle přihrál do vápna Dorničákovi a ten zařídil čtvrtou branku Jablonce.
Branky: 80. a 89. Dorničák, 45. Kuhn, 87. Palatický - 56. Dočekal, 61. Trubač. Rozhodčí: Kubr - Fišer, Mrkáček. ŽK: 1:1. Diváků: 100.
Sestava FK BAUMIT: Masařík - Malý, Tichý, Šedý, Žemba - Štěpánek, Rozkovec, Breda. Dorničák - Mihálik, Kuhn (68. Palatický).
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Dvouletý program pro registrované sociální služby je vyhlášený
Jablonečtí zastupitelé projednali a schválili Dotačního programu na podporu registrovaných sociálních služeb podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Jedná se o finanční podporu poskytovanou z rozpočtu města na období let 2026-2027 ve výši 17 milionů korun ročně. Město poskytuje dotace registrovaným poskytovatelům sociálních služeb pravidelně již od roku 2010 a prostřednictvím vyhlašovaného dotačního programu od roku 2015. Předpokládaný celkový objem finančních prostředků vyčleněných v rozpočtu města 2026 činí 16,61 milionu korun ročně.„Stabilní podpora sociálních služeb je jedním z pilířů, na kterých stojí zdravé a funkční město. Dlouhodobě posilujeme služby, které pomáhají rodinám, seniorům, osobám se zdravotním postižením i lidem v obtížných životních situacích. Nový dotační program poskytovatelům garantuje předvídatelnost a možnost plánovat služby tak, aby zůstaly dostupné a kvalitní pro všechny, kdo je potřebují," uvádí jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.
Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy
Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.
Nejnovější články
První novoroční dítě v kraji je Klaudie z České Lípy
Už je to tady! Jarda Hrabák slaví Osmdesátku!
Obrazem: Novoroční ponor 2026
Školení záchranářů GOPR a Horské služby probíhalo na ledovci Stubai
Novoroční výstup zavede turisty znovu na Nisanku
Nejčtenější články
31.12.: Z Lučan se půjde na Nový rok na rozhlednu Bramberk
31.12.: Turisté zahájí nový rok tradičním výstupem na Štěpánku
02.01.: Už je to tady! Jarda Hrabák slaví Osmdesátku!
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.