Dorost Baumitu nakonec body z Písku nepřivezl

19.10.2010 13:27:57 | Autor: Pavel Bukvic | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

V 11. kole České ligy staršího dorostu mířil jablonecký tým na půdu vedoucího celku tabulky z Písku. Hosté byli řádně namotivováni a byli odhodláni vybojovat cenné vítězství. Baumit může litovat především neproměněných šancí, kterých v utkání měl více než dost, protože nakonec s domácími prohrál 4:2.

Od začátku zápasu se hra přelévala od branky k brance, kde obě mužstva vždy zakončila svoji akci nepřesnou střelou. Ve 14. minutě za nebezpečnou hru jabloneckého hráče byl nařízen asi metr před malým vápnem nepřímý volný kop. Po rozehrání trestného kopu byla nařízena penalta za ruku našeho hráče ve zdi. Tu Písek proměnil a od 15. minuty Baumit nešťastně prohrával.

Dva góly během několika minut

Ve 23. minutě se do dobré šance dostal Podzimek, ale netrefil branku. Hned dvě minuty poté nevyhodnotil dobře situaci gólman Jablonce. Vyběhl mimo velké vápno, kde ho domácí útočník obešel a skóroval do prázdné brány. Ve 34. minutě po rozehrání rohu se střelou po zemi k tyči trefili domácí do sítě hostů potřetí. Rázem to z do té doby vyrovnaného zápasu vypadalo na debakl. Za čtyři minuty měl velkou šanci Štěpánek, který tváří v tvář trefil jen padajícího gólmana. A tak se do kabin odcházelo za velmi nepříznivého stavu.

Druhá půle střelecky vyzněla pro Jablonec

Do druhého poločasu však hosté nastoupili razantněji než domácí. V 50. minutě prodloužil Štemberk na Hájka, ale ten mířil jenom do břevna. Za tři minuty Hájek přihrával rozbíhajícímu se Štěpánkovi, ale ten opět míří jen do padajícího gólmana. V 55. minutě střílel ve vyložené šanci Štěpánek, ale radost mu překazil domácí obránce. Ten vykopával míč, jenž už putoval do prázdné branky. V 56. minutě po rohu mířil Podzimek hlavou mimo.

Potvrdilo se pravidlo nedáš - dostaneš

V 57. minutě také zahrozili domácí. Jejich střela šla ovšem nad branku. V 62. a 65. minutě se odhodlal ke střelám Helm, ale obě střely se nevešly mezi tyče. V 70. minutě po ztrátě míče ve středu hřiště  založili domácí rychlý protiútok, který využili na 100 %. Za deset minut měl vyloženou šanci Štemberk, ale brankáře nepřekonal.

Vaněček a Kopecký hájili čest Baumitu

V 84. minutě se jablonecký Baumit konečně dočkal. Střídající Vaněček hlavou po rohu Linky vsítil dlouho očekávaný gól. Za pět minut poté se ze stejné standardní situace trefil hlavou Kopecký, a zmírnil tak prohru hostí na konečný stav 4 : 2.

Neproměněné šance mrzely

„Šance jsme si dokázali vypracovat, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit v gól. Vyvarovat se individuálních chyb v obraně a přetavit alespoň polovinu šancí v gól, určitě bychom neodjížděli z Písku bez bodu," vyjádřil se po utkání vedoucí mužstva Pavel Bukvic.

FC Písek - FK Baumit Jablonec 4 : 2 ( 3 : 0 )

Branky: 15.Chytrý (PK), 25.Voráček, 34. Motejzík, 70. Štastný - 84. Vaněček, 89. Kopecký. ŽK: 63. Rozhoň - 20. Linka.

FC Písek: Satrapa, Vorel, Chytrý (72. Omerovič ), Rozhoň, Klíma, Hanisch (86. Čadek ), Zahrádka, Motejzlík (83. Králík), Voráček, Štastný, Plojhar (60. Butnaru lon lon)

FK Jablonec: Vavřich, Helm (72.Vaněček), Šidlo, Kopecký, Podzimek, Hájek, Linka, Pavlata, Turbák (63.Pfeifer), Štemberk, Štěpánek (78.Brezar).