Doksy o výhře v Desné rozhodly v závěru

26.09.2011 11:27:32 | Autor: Antonín Bělonožník | Rubrika: Sport | Obce: Desná v Jizerských horách

Sedmým kolem pokračoval krajský fotbalový přebor. Desná podlehla Doksům, Železný Brod přehrál Jabloneček a Pěnčín nestačil na Nový Bor.

Desná - Doksy 3:4 (1:1)

Domácí museli nastoupit bez čtyř opor. „Rác a Štěpánek jsou v trestu, Křemen je na dovolené a Bartoš zraněný," sdělil vedoucí týmu Petr Kopal. První utkání sehrál v domácím dresu hostující hráč z FK Jablonec Michal Pfeifer, který ukázal, že bude přínosem. I přesto měli domácí šanci již po třech minutách utkání, když Pipek našel právě nováčka Pfeifera, jehož střelu vyrazil hostující brankář na roh. Ve 25. minutě zaváhala desenská obrana a Kořínek již musel situaci řešit ve vápně faulem a následovala penalta, ze které poslal hosty do vedení střelec Kouba. Ve 31. minutě domácí srovnali, když po rychlé akci a centru Pfeifera skóroval hlavou s pomocí tyče Kobylka. Po obrátce šli do vedení domácí již ve 47. minutě, když po závaru ve vápně hostů střílel Kobylka a do branky dorazil míč Hollman. Hosté však vzápětí po zbytečné ztrátě míče zásluhou Zoubka srovnali. Domácí strhli vedení na svou stranu v 61. min., když po pravé straně unikl Pfeifer a centrem našel naběhnuvšího Hlubučka. Desná prožila smolný konec utkání, když v 89. minutě vyrovnal Kouba. Obrat dokonal v poslední minutě hostující Jurčík.

Branky: 31. Kobylka, 47. Hollman, 61. Hlubuček - 25. Kouba, 52. Zoubek, 89. Koubek, 90. Jurčík. Rozhodčí: Mařatka. ŽK: 3:4. Diváků: 180.

Desná: Maňák - Kopal, Pipek, Kořínek, Kulhánek - Špaček, Hlubuček, Šindelář, Pfeifer - Hollman (80. Rimský), Kobylka.

Nový Bor - Pěnčín 4:1 (2:0)

Silně nekompletní sestava hostů odjela na další utkání do Nového Boru, kde vedoucí družstva Matějček postrádal devět hráčů z kádru, a to z různých důvodů." Opticky výsledek vypadá jasný, ale výkon nebyl špatný," hlásil NJ Matějček. Prvních patnáct minut jsme měli i mírnou převahu, určitě míč víc na kopačkách, ale pak po centru jsme dostali gól hlavou. Když už se zdálo, že do kabin půjde Pěnčín s přijatelným výsledkem, udeřilo podruhé. Poločasové plány trenéra ke zlepšení hry vzaly za své hned po dvaceti vteřinách druhé půle, když domácí zvýšili na rozdíl tří branek. To už bylo prakticky rozhodnuto, i krátce nato, když téměř z brankové čáry snížil Chlomek. Pojistku si domácí vystavili hned dvě minuty poté zvýšením na konečných 4:1.
Branky: 45., 46. a 55. Demke, 15. Suněk - 53. Chlomek. Rozhodčí: Poživil. ŽK: 0:4. Diváků: 150.
Pěnčín: I. Matějček - Ráček, Heinrich, Sobotík, Chlomek - Jiskra ml., (68. Vávra), Mrklas, Pszyk, P. Matějček - Čech, Zapadlo.

Ž. Brod - Jabloneček 2:1 (0:1)

Brodští fotbalisté doma porazili Jabloneček brankami Havrdy a Hartla. „Jsme moc rádi, že jsme vyhráli. Jsou to pro nás velmi důležité body. Utkání bylo velmi tvrdé, oba týmy chtěly vyhrát, nakonec se to podařilo nám. Hosté za stavu 2:0 vykřesali jiskřičku naděje, když proměnili penaltu, vyrovnání viselo ve vzduchu. My jsme přitom v průběhu zápasu měli několik šancí, klidně jsme mohli vyhrát 4:1.
Branky Brodu: 8. Havrda, 55. Hartl. ŽK: 1:4.
Ž. Brod: Kopal - Hartl, Šilhán, Berka, P. Vozka - Wanacki, P. Hadač, Maryško, Makula (75. Picek) - Havrda (55. Linka), Šimek (91. Halama).