Dohoda města Jablonec a kraje zlepší práci s problémovou mládeží

11.10.2021 15:47:04 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Dohoda města Jablonec a kraje zlepší práci s problémovou mládeží

Zástupci Jablonce nad Nisou a Libereckého kraje vyřešili léta odsouvaný problém s absencí Střediska výchovné péče (SVP) ve městě. Podle připravovaného memoranda Liberecký kraj zainvestuje 3,5 milionu korun do úpravy prostor pro SVP v budově v jablonecké Smetanově ulici, Jablonec zase opraví za zhruba 6 milionů korun Základní a Speciální školu v jablonecké Liberecké ulici, jejímž zřizovatelem je kraj.

„Umístěním SVP do Smetanovy ulice získají Jablonečané ucelený servis k pomoci při výchově a vzdělávání dětí, které se v tomto ohledu potýkají s nejrůznějšími obtížemi. V zásadě bude možné na jednom místě řešit nejen specifické poruchy učení a chování, ale i dílčí patologie. Velmi kvituji, že se nám podařilo vyřešit letitý problém chybějícího Střediska výchovné péče v Jablonci," konstatoval náměstek primátora pro oblast sociální David Mánek, který za Jablonec vedl jednání s krajem. Ten považuje za velký úspěch také memorandum, které se k dohodě připravuje. „Společné memorandum zahrnuje pro rok 2022 i vnější rekonstrukci jablonecké Základní a Speciální školy Liberecká 31 - budovu vlastní město, ale školu zřizuje Liberecký kraj. Stav domu je velmi špatný. Je třeba vyměnit velkou část oken, zateplit a udělat novou fasádu. Předpokládané náklady se blíží částce 6 milionů korun, které by měl zahrnovat rozpočet města pro rok 2022."

Umístění SVP i dohodu mezi městem a krajem kladně hodnotí také ředitel Dětského diagnostického ústavu v Liberci Vladimír Brebta. Právě pod ústav bude jablonecké středisko spadat. „Budova ve Smetanově ulici je příhodná a pro veřejnost snadno dostupná. Sídlí zde už pedagogické a další služby, jež bude SVP vhodně doplňovat," řekl ředitel Brebta, podle kterého se středisko zaměřuje především na ambulantní práci s dětmi, dospívajícími a jejich rodinami v náročných životních situacích formou speciálně pedagogického a psychologického poradenství, individuální, párové či rodinné terapie, nezřídka i krizové intervence. „Pracovníci SVP poskytnou dětem odborné psychologické nebo speciálně pedagogické vyšetření. Dále středisko nabízí individuální a skupinovou konzultační podporu studentům i pedagogům, třídním kolektivům pak programy dlouhodobé primární prevence, diagnostiku třídního kolektivu a intervenční programy," uzavřel Vladimír Brebta.

Na opravu školy se už těší ředitelka ZŠ Liberecká 31 Fronika Burešová, neboť na nutnost oprav už leta upozorňovala: „Pro rodiče, kteří se museli smířit už s tím, že je třeba dát jejich ratolest do speciální školy, byl první pohled na nevábný vzhled školy často jakousi poslední kapkou, která je od tohoto kroku nakonec odradila. Nový, atraktivnější vzhled by měl tuto estetickou bariéru konečně odbourat."

Podle Davida Mánka se uvedenými kroky v Jablonci výrazně zvýší komfort nejen v práci s tzv. problémovou mládeží, ale kvalitnější bude i prostředí základní a speciální školy, kterou navštěvují především děti z Jablonce.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Prázdniny v některých jabloneckých školách patřily opravám
Tělocvična v jablonecké ZŠ Šumava bude modernější až příští rok
Vánoční dárek pro děti ve škole v Liberecké ulici v Jablonci
Prázdninové opravy škol na Jablonecku jsou v plném proudu
Jablonecké školy a školky se opravují ve velkém

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Koncert Harlej v Bozkově přeložen na jaro 2022

Koncert kapely Harlej, který měl v bozkovské sokolovně proběhnout 27. listopadu od 20 hodin, byl přeložen na 16. dubna 2022. Předkapelou měla být kapela Loco Loco. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na jarní termín.

Komise vybrala firmu, která postaví nový domov pro postižené v Nové Vsi

Radní Libereckého kraje schválili výběr firmy, která postaví nové domácnosti pro osoby se zdravotním postižením v Nové Vsi u Chrastavy. Jejich provozovatelem je krajská příspěvková organizace APOSS Liberec. Ze sedmi nabídek přihlášených do veřejné zakázky byla hodnotící komisí vybrána nabídka společnosti CL-EVANS Česká Lípa, která byla ekonomicky nejvýhodnější. „Základním hodnotícím kritériem pro zadání veřejné zakázky byla ekonomická výhodnost nabídek, tedy nejnižší nabídková cena. Tu nabídla společnost CL-EVANS," potvrdil Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonec našel reálnější a úspornější řešení terminálu
Plné kapsy šutrů nabídly famózní herecké výkony
Prosincový program ve Vikýři
Eva Samková zahájila vítězně Světový pohár ve snowboardcrossu
Nejlepším místem pro život je Zlínský kraj. Liberecký kraj je osmý

Nejčtenější články

26.11.: Nemocnice v kraji kvůli covidu odkládají plánované operace
26.11.: V Palackého ulici je nutná zvýšená opatrnost
26.11.: Za tenhle bod zaslouží Jablonec uznání

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace