Do vyšší soutěže se asi nikomu nechce

28.05.2012 14:02:06 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

V I. B třídě skupině východ se zřejmě nikomu nechce postupovat, protože oba vedoucí celky na svém hřišti svá ukání prohrály, ale ani za nimi se dál nikdo nežene. Harrachov prohrál s Rokytnicí těsně 1:2 a Horní Branná také těsně ale hokejově 6:7. Malá Skála, která se ještě nedávno řadila k adeptům postupu se už dvakrát nesešla a opět hrála o desíti, Plavy měly sice volno, ale jejich třináct gólů ve vlastní síti v posledních dvou duelech doma také nedává jistou před sobotním dulem s Harrachovem.

Zásada - Víchová 3 : 4 (1:2)

Prvních pět minut se Víchová nedokázala dostat ani přes půlící čáru, ale úvodní tlak vydržela a vzápětí se ona stala silnější stranou. O to smutnější bylo, když po hrubé chybě v rozehrávce dostal domácí do vedení ve 25. minutě Srbek. Hosty tento okamžik nezlomil a už za 5 minut
vyrovnal svým prvním gólem Klimenta. Ten měl svůj významný den, neboť všechny úspěchy Víchové v tomto zápase byly jeho. Pak následovala další „tlaková vlna" domácích, ale veškerá snaha se projevila pouze dvěma ranami do břevna. Z ojedinělé víchovské akce se naopak ve 43. minutě prosadil podruhé Klimenta a do šaten vstupovali s náskokem hosté. Ten netrval dlouho. Ve 49. minutě vyrovnala Zásada hlavičkou Fišera. V 60. a 79. minutě se znovu trefil Klimenta a domácím nezbylo než vrhnout všechny síly do útoku. Pro Víchovou to byly hodně dlouhé minuty, ale domácí už stačili pouze v 87. minutě snížit na konečných 3:4.
„Musíme sportovně přiznat, že v tomto utkání nevyhrál lepší ze soupeřů, ale vůle a štěstí," komentoval výhru svého týmu sekretář Víchové Miroslav Kobr.
Branky: 25. a 85.Srbek, 49. Fišer - 30.,43., 60. a 79. Klimenta.
Rozhodčí:Brož, ŽK:1:3. Diváků: 50. Zásada: Mil. Kopal - Blažek (75. Šíma), Knappe, Šebesta, Kubát - Pavlík, Srbek, Mich. Kopal (83. Janko), Šourek - Feri, Fišer.

Harrachov - Rokytnice 1 : 2 (0:1)

Domácí chtěli potvrdil svoje první místo v tabulce, ale mají několik zraněných, a tak se jim na horském derby nedařilo. Hosté byli fotbalově lepším týmem a zvítězili zaslouženě. Hostům se do sestavy po zranění vrátil Škoda a byl střelcem obou jejich gólů. Nejdříve se trefil z levé strany do šibenice a po vyrovnání domácích v 75. minutě trhal síť ranou k tyči. To již hráli hosté bez vyloučeného Kuřiny, který faul domácího hráče oplácel fackou. Hosté byli bojovnější a hráli s větším nasazením a vyhráli zaslouženě. Branky: 50. Sedlmajer - 7. a 58. Škoda. Rozhodčí: Polák. ŽK: 3:1. ČK: 0:1 (70. Kuřina). Diváků: 150. Harrachov: Vrána - Barbořák st., L. Halama, Sedlmajer, Horáček - Barbořák ml., Grossberger, David, Veselý - Daněk, P. Halama.

Lučany - Železný Brod B 4 : 2 (2:1)

Lučany jsou stále nekompletní, a tak je každý bod v boji o záchranu dobrý, což v případě této výhry je ještě lepší. Soupeř v boji o poslední místo v tabulce však vyhrál v Zásadě, tak se na postavení nic nezměnilo. V zápase začaly Lučany náporem a právě jeden z mladíků Hillebrand v desáté minutě otevřel skóre. Hosté pak přidali, bohužel, nic jim tam nespadlo a naopak po faulu z penalty skóroval zkušený Maňák. Hosté udržovali naději kontaktním gólem, ale po přestávce Vokuš hlavou zvýšil na 3:1. Pak domácí vyrobili v obraně hrubku a soupeř snížil na 3:2. Zasloužené vítězství si Lučany v závěru čtrvtým gólem pojistily. Branky: 10. Hillebrand, 35. Maňák (PK), 51. Vokuš, 87. Sochůrek - 11. Pěnička, 60. Havlíček. Rozhodčí: Rympel. ŽK: 1:1. Diváků: 60. Lučany: Mohr - J. Dítě, Vokuš, Röschl (72. Kořínek ml.), Horký (82. Svozil) - Hillebrand (55. Sochůrek), Svoboda, Maňák, Brož - M. Dítě, Volf. Železný Brod B: Kordík - Halama, Kotlár, Žid, Pěnička - Mařík, Havlíček, Tunka, Burkoň - Kuhn, Saska - střídali Hlubuček, Kletečka.

Mšeno B - Držkov 7 : 2 (6:1)

Šest gólů v síti zkušeného brankáře E. Dvořáka, to je skvělá vizitka útočného fotbalu mšenské rezervy, kde nastoupilo dokonce šest dorostenců a tři z toho měli v nohou utkání dorosteneckého týmu. Domácí mladíci na soupeře vlítli od počátku důrazně a první tři góly zařídil přesnými centry Jirků. Do poločasu Mšeno B nasázelo ještě tři branky, pak již to byl fotbal na udržení náskoku a čestné úspěchy za hosty zaznamenal Řičica.
Branky: 11. a 40. Hýř, 38. a 49. Koudelka st., 3, Kobylka, 31. Koudelka ml., 45. Rezler - 35. a 72. Řičica. Rozhodčí: Kulhavý. ŽK: 1:0. Diváků: 50. Mšeno B: Braniš - Škvor, Frýda, Rezler, Hýř - Novotný, Kobylka, Koudelka st., Koudelka ml. - Demín, Jirků. Držkov: E. Dvořák - Rousek, J. Dvořák, Pilman, Hruška - Linhart, Vaníček, Berka, Semorád - Řičica, Kořínek.

Rovensko - Malá Skála 3 : 1 (2:0)

V Malé Skále je zřejmě nedostatek fotbalistů, protože podruhé nastoupila pouze s desíti hráči a dohrála dokonce zápas v devíti. V prvním poločase za branky do sítě hostujícího týmu děkují domácí hlavně chybám Maloskalských. První po chybě obrany a druhou za zbytečný faul Šídy dali z pokutového kopu. Hosté hráli na brejky a po jednom snížil Makula. Ten byl středem zájmu domácích beků a jednou to nevydržel a šel pod sprchy. I v devíti mohla Malá Skála skórovat, ale Banda nedotlačil míč ani z lajny do branky, naopak vzápětí ztratil míč na půlce a domácí dali třetí gól.
Branka: 52. Makula. Rozhodčí: Bým. ŽK: 2:8. ČK: 0:1 (82. Makula). Diváků: 80. Malá Skála: Bouda - Šída, Serbus, Stolín, Cafourek - Novák, Banda, Daníček, J. Šilhán - Makula.

Horní Branná - Ruprechtice 6 : 7 (3:3)