Devítka atletů LIAZU bude startovat v Běchovicích

10.12.2020 09:00:20 | Autor: Ladislav Janata, Dušan Molitoris | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Devítka atletů LIAZU bude startovat v Běchovicích

Letošní poslední mistrovství České republiky v přespolním běhu se uskuteční o víkendu na tratích v Běchovicích. V sobotu jsou na programu kategorie dospělých a v neděli budou na programu kategorie mládeže.

Mezi dospělými má dva zástupce atletický oddíl TJ LIAZ Jablonec. V kategorii mužů to je Zbyšek Lhota a v kategorii juniorů Jan Málek, který patří mezi kandidáty na dobré umístění mezi 40 startujícími. Podmínkou startu je negativní test na přítomnost viru SARS -CoV2 ne starší 48 hodin.

V neděli se představí sedm závodníků a závodnic v kategoriích mládeže. Tam je účast povolena při splnění všech hygienických opatření, roušku je možné sundat pouze před startem.

Nejpočetnější obsazení je v kategorii žáků, kterých je přihlášena celá stovka a poběží ve dvou bězích. Jediným zástupcem je Tomáš Jehlička. Žákyň je přihlášeno 83 a také jsou rozděleny do dvou běhů a čeká je stejně jako u žáků zdolání tratě dlouhé 3 kilometry. V této kategorii máme dvě aspirantky na dobré umístění, Pavlu Kumstátovou a Andreu Plecháčovou. Mladších žáků je přihlášeno 84 a poběží trať dlouhou 2 km. Reprezentovat atletický oddíl budou Richard Hübner a Filip Hnyk. V mladších žákyních bude na startu Jana Peroutková a Anna Fixová, čeká je trať dlouhá dva kilometry a devadesát soupeřek.

Každé umístění v první desítce v nabité konkurenci téměř stovky závodníků v každé kategorii bude velkým úspěchem jabloneckého oddílu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dvouletý program pro registrované sociální služby je vyhlášený

Jablonečtí zastupitelé projednali a schválili Dotačního programu na podporu registrovaných sociálních služeb podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Jedná se o finanční podporu poskytovanou z rozpočtu města na období let 2026-2027 ve výši 17 milionů korun ročně. Město poskytuje dotace registrovaným poskytovatelům sociálních služeb pravidelně již od roku 2010 a prostřednictvím vyhlašovaného dotačního programu od roku 2015. Předpokládaný celkový objem finančních prostředků vyčleněných v rozpočtu města 2026 činí 16,61 milionu korun ročně.„Stabilní podpora sociálních služeb je jedním z pilířů, na kterých stojí zdravé a funkční město. Dlouhodobě posilujeme služby, které pomáhají rodinám, seniorům, osobám se zdravotním postižením i lidem v obtížných životních situacích. Nový dotační program poskytovatelům garantuje předvídatelnost a možnost plánovat služby tak, aby zůstaly dostupné a kvalitní pro všechny, kdo je potřebují," uvádí jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.

Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy

Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Střípky MP: zapadlý traktůrek, nejistá jízda i žena se zákazem řízení
Opravu čekají klempířské prvky a římsa radniční věže
U obchodního centra v Jablonci se srazila dvě auta
Město Jablonec udělilo první Honor Urbis
Liberecký kraj opět bojuje o přízeň veřejnosti v anketě Kraj mého srdce

Nejčtenější články

06.01.: U obchodního centra v Jablonci se srazila dvě auta
06.01.: Město Jablonec udělilo první Honor Urbis
05.01.: Liberecký kraj opět bojuje o přízeň veřejnosti v anketě Kraj mého srdce

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace