Desná vysoko přehrála druhé Hejnice

18.04.2017 12:21:46 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Velké Hamry,Desná v Jizerských horách

V I.A třídě se Desná stále drží v popředí tabulky a o víkendu porazila tým Hejnic, který stále usiluje o postup do krajského přeboru Liberecka. Béčko Hamrů tentokrát nestačilo na Rynoltice.

Desná - Hejnice 5:1 (1:1)

Vzhledem k postavení obou soupeřů se předpokládal vyrovnaný zápas, i když hosté jsou na druhém místě tabulky, ale od lídra je dělí více jak desetibodový rozdíl. Domácí se dostali velmi brzo do vedení, již v 7. minutě po vhozeném autu z pravé strany přihrával do vápna Pfeifer, na míč si naběhl J. Kořínek a překonal gólmana - 1:0. Po obdržené brance ale začali mít převahu hosté, kteří usilují o postup do krajského přeboru a i díky výsledkům v předchozích kolech jara byli favority utkání. Domácí však prokazovali velkou bojovnost, nevypustili jediný souboj a v čele s Doubkem v brance, který podal výborný výkon, dlouho převaze odolávali. Vyrovnání přišlo těsně před koncem první půle.

Kdo čekal, že druhá půle začne opět převahou hostů, mýlil se. Desná přišla z kabin ještě nabuzenější a dostala favorizované hosty pod tlak. Vytvářela si řadu nadějných příležitostí. A dokázala během první čtvrthodiny rozhodnout o výsledku utkání, když domácí vstřelili tři nádherné branky. Nejdříve P. Kořínek vybídl dlouhým pasem ke sprintu Pivničku, ten zatáhl balon do vápna, našel přihrávkou Pfeifera, ten uklidil míč k tyči - 2:1. Ve 49. minutě obrana hostů chybovala, J. Kořínek se zadarmo dostal k balonu a prostřelil hostujícího gólmana - 3:1. O deset minut později na roh Sekaniny si naskočil Pivnička a hlavou nedal gólmanovi šanci - 4:1. Poté se hra vyrovnala a hosty už do vážnějších šancí Desná nepouštěla. A navíc těsně před koncem utkání ještě přidala další branku.

„Diváci vyprovodili naše hráče po vítězství do kabin potleskem, který byl poděkování za jejich výborný výkon. Kluci nechali na hřišti srdíčko a předváděli ve druhé půli rychlý kombinační fotbal," okomentoval výkony hráčů Desné vedoucí týmu Petr Kopal.

Branky: 8. a 49. J. Kořínek, 48. Pfeifer, 59. Pivnička, 90. Křemen - 44. Koťátko. Rozhodčí: Kvítek. ŽK: 4:0 (J. Kořínek, Pfeifer, Mejsnar, V. Kořínek). Diváků: 100. Sestava Desné: Doubek - Šindelář, Kořínek Přemysl, Nguyen Khac Viet, Kovář, Sekanina, Mejsnar (82. Křemen), Pfeifer (78. Vr. Kořínek), Kopal, Pivnička, Kořínek Jaroslav (67. Špaček)).

Rynoltice - Velké Hamry B 4:1 (2:0)

K utkání I. A třídy zajíždělo béčko Velkých Hamrů na hřiště soupeře. O místní hrací ploše je známé, že je "tak trochu do kopce", takže si na ni museli hosté zvyknout. Domácí hráli dobře a zaslouženě vyhráli. Tlačili soupeře a soustavná tlak přinesl Rynoltickým v první půli i dva góly, na kterých se podíleli i hráči Desné. Za stavu 0:0 ještě nedaly Rynoltice penaltu a hosté mohli dostat gólů i víc.

Druhý poločas už byl pro hostující tým o poznání lepší, ovšem ke změně skóre nedošlo. Hosté začali hrát, ale zase dostali dva góly. Až po rohovém kopu v 87. minutě hosté snížili, ale šance neměli už žádné, domácí si výsledek pohlídali.

Branky: 20. vlastní (D. Průcha), 27. vlastní (L. Prousek), 76. Vacek, 80. Trnka - 87. Horna. Rozhodčí: Mařatka. ŽK: 1:3. Diváků: 70. Sestava V. Hamry B: Průcha - Horna, Kobr, Kříž, Prousek - Zajíček (75. Dorničák), Vít, Štětkář, Mätzelt - Jiřikovský, Fišer (72. Linka).