Desná v Ruprechticích nebodovala
16.05.2017 12:28:47 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Desná v Jizerských horách
S tradičním soupeřem odehráli Desenští tradičně vyrovnané utkání, ale střelecká smůla a výborný výkon domácího brankáře Holuba jim nedovolila bodovat.
Ruprechtice - Desná 1:0 (1:0)
Domácí kromě chytrého gólového lobu Vrtala další tři velké šance nezvládli, a také proto se o výsledek strachovali do poslední minuty. V bráně podruhé za sebou nastoupil Vladimír Holub a opět udržel čisté konto. A právě jemu mohou domácí děkovat, že se body nedělily. V 65. minutě vyběhl proti útočníkovi a odvážně mu sebral míč, i když ten ho stihl trefit do hlavy nohou. Skvělý zákrok si připsal v 80. minutě, při nádherné bombě Sekaniny. Leopardím skokem vytěsnil míč na břevno, a ten ještě po odraze od jeho hlavy skončil v autu. Hosté se hlavně po přestávce tlačili dopředu, ale zbrklost v koncovce a také Holub je stály lepší výsledek.
Branka: 26. Vrtal. Rozhodčí: Řezáč, ŽK: 2:4. Diváků: 50. Desná: Doubek - Nguyen, Kovář (65. J. Kořínek), Kopal, Ježek - Pivnička, Šindelář (82. Křemen), Mejsnar, Pfeifer - Sekanina, Vr. Kořínek.
Velké Hamry B - Stráž n. N. - nehráno
Diskutujte s námi
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Dvouletý program pro registrované sociální služby je vyhlášený
Jablonečtí zastupitelé projednali a schválili Dotačního programu na podporu registrovaných sociálních služeb podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Jedná se o finanční podporu poskytovanou z rozpočtu města na období let 2026-2027 ve výši 17 milionů korun ročně. Město poskytuje dotace registrovaným poskytovatelům sociálních služeb pravidelně již od roku 2010 a prostřednictvím vyhlašovaného dotačního programu od roku 2015. Předpokládaný celkový objem finančních prostředků vyčleněných v rozpočtu města 2026 činí 16,61 milionu korun ročně.„Stabilní podpora sociálních služeb je jedním z pilířů, na kterých stojí zdravé a funkční město. Dlouhodobě posilujeme služby, které pomáhají rodinám, seniorům, osobám se zdravotním postižením i lidem v obtížných životních situacích. Nový dotační program poskytovatelům garantuje předvídatelnost a možnost plánovat služby tak, aby zůstaly dostupné a kvalitní pro všechny, kdo je potřebují," uvádí jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.
Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy
Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.
Nejnovější články
Program Městské knihovny Jablonec nad Nisou v lednu
Kultura v Železném Brodě v lednu
Krajští hygienici kontrolovali adventní trhy
Zpřístupněné jeskyně přivítaly loni 700 tisíc lidí
Řidička při vyhýbání chodci v Albrechticích přejela do protisměru
Nejčtenější články
09.01.: Zlaté oblouky září ve městě skla. Jablonec vítá svůj první McDonald´s
09.01.: Harrachov má volné byty v domě s pečovatelskou službou
09.01.: V Jablonci platí odpad každý podle objednané nádoby
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.