Desná rozhodla ve druhé části a veze body z Rapidu

13.10.2016 09:08:45 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Velké Hamry,Desná v Jizerských horách,Jablonecko

I.A třída má v soutěži dva zástupce Jablonecka a oba bodovali. Desná v gólově bohatém zápase vyhrála v Liberci, a potvrdila tak třetí místo v tabulce. Béčko Hamrů doma sehrálo doma vyrovnaný zápas se Stráží pod Ralskem a získalo bod za remízu.

Rapid Liberec - Desná 3:5 (2:1)

Hlavní rozhodčí Vydra neuznal travnatou plochu jako způsobilou ke hraní, a tak domácí nabídli sehrát zápas na náhradním hřišti UMT. A hosté po dlouhém rozhodování nakonec souhlasili.

A tak se utkání hrálo na hřišti nejmenších možných rozměrů dle předpisů FAČR a před hubenou diváckou návštěvou, ze které polovina dorazila z Desné. „Díky malému hřišti bylo jasné, že utkání bude plné soubojů a pro kombinační hru nebude mnoho prostoru," charakterizoval podmínky Petr Kopal, vedoucí týmu Desné.

Hráči se s tím ale vyrovnali se ctí a se vzájemnou ohleduplností. I přes mnoho střetů nerozdal rozhodčí žádné karty. Hosté by si ale zasloužili dvakrát „zelenou kartu", když opravili vždy rozhodnutí rozhodčího a přiznali se dvakrát k teči, po kterých následoval vždy nebezpečný rohový kop. Od úvodu utkání byla Desná fotbalovější a již v první půli si vytvořila mnoho slibných příležitostí. Ale využila jen jednu. Domácí proměnili obě své šance, šli do kabin s jednobrankovým vedením.

Do druhé půle desenský trenér Křemen vyměnil posty Skrutka s V. Kořínkem a ukázalo se, že to byl dobrý tah. Hosté začali v utkání dominovat, byli rychlejší, i na malém prostoru se jim dařilo kombinovat. A také důrazně domácí přehrávali. Zaslouženě otočili výsledek zápasu ve svůj prospěch a odvezli si z krajského města plný bodový zisk. Uhájili tak třetí příčku v průběžné tabulce 1. A třídy.

Ve 21. minutě nepokryli hosté centr domácích z pravé strany a ve vápně se prosadil domácí útočník Šikýř, který, neobsazen, hlavičkoval přesně na 1:0. Ve 37. minutě centr Pfeifera do vápna přistrčil Skrutek a dal Přemyslu Kořínkovi. A ten tutovku s jistotou proměnil a vyrovnal na 1:1. Ve 39. opět Šikýř zvýšil na 2:1. V 52. Vratislav Kořínek srovnal na 2:2. Za pět minut Sekanina prudkou střelou zvýšil na 2:3. V 81. Kopal centroval do vápna, ke střele se dostal Sekanina a s pomocí teče domácího obránce zvýšil na 2:4. V 90. minutě střela hostů nedala Doubkovi šanci, a stav se změnil na 3:4. V 93. minutě, z trestného kopu se těsně za vápnem přesnou střelou okolo domácí zdi trefil Vratislav Kořínek a upravil na konečných 3:5.

Branky: 21. a 39. Šikýř, 89. Andrš - 37. a 92. V. Kořínek, 56. a 81. Sekanina, 37. P. Kořínek. Rozhodčí: Vydra. Bez karet. Diváků: 40. Desná: Doubek - Kulhánek, P. Kořínek (85. Křemen), V. Kořínek, Kovář - Kopal, Mejsnar, Sekanina, Pfeifer - Skrutek, Špaček.

V sobotu 15. října se na hřišti v Desné konají oslavy sedmdesátého výročí založení fotbalu v Desné. Program začíná od 10 hodin utkáním místního dorostu RSKM Tanvaldsko versus Česká Lípa, ve 13 hodin bude hrát stará garda. V 16 hodin se hraje mistrák I.A třídy, Desná Rynoltice. Podrobná pozvánka

Velké Hamry B - Stráž p. R. 2:2 (0:1)

Nováček I. A třídy, kterým domácí jsou, ale mají posílené áčko, a tak mohou užívat celý kádr družstva i při zápasech v této soutěži. Soupeř byl na tom před zápasem téměř stejně a měl pouze o bod více, a zásluhou remízy u toho zůstalo. Hosté se po půlhodině dostali do vedení, který jim vydrželo přes poločasovou přestávku. Domácímu Mičkovi se krátce po obrátce podařilo vyrovnat, ale hostující Brož svým druhým gólem dal vedení opět Stráži. Zhruba po pěti minutách však domácí zaslouženě vyrovnali a do konce se už nic nezměnilo.

Branky: 51. Miček, 83. Prousek - 31. a 76. Brož. Rozhodčí: Ouředník. ŽK: 4:4. Diváků: 70. Hamry B: Štětkář - Průcha, Horna, Zajíček, Štěpán - Jiřikovský, Bistiak (77. Říha), Vodrážka, Prousek - Dědek, Miček.