Desná dala Horní Branné na domácím hřišti desítku

12.03.2011 20:14:13 | Autor: Petr Kopal a Jan Žíla | Rubrika: Sport | Obce: Desná v Jizerských horách,Jablonec nad Nisou

Utkání Krajského přeboru mezi Desnou a Horní Brannou bylo jednoznačnou záležitostí domácího mužstva, které předčilo soupeře ve všech směrech. Mužstvo Horní Branné bylo bojovným týmem, ale výkonnostně na domácí hráče nestačilo a podlehlo jim 10:2.

Svůj skvělý výsledek načali fotbalisté Desné už v 19. minutě, kdy po rohovém kopu Zonygy ještě brankář hostí dokázal míč vyrazil, ale na dorážku Hlubučka s pomocí teče obránce byl krátký. Po rohovém kopu Zonygy ve 27. minutě se na 2:0 prosadil hlavou Pipek. Do poločasu padl ještě jeden gól do sítě Branné. Ve 31. minutě se po kolmici Hudce trefil Špaček a upravil na poločasových 3:0.

Už dvě minuty po začátku druhé půle to bylo 4:0. Dlouhý výkop brankáře Maňáka si zpracoval útočník Vokál a přeloboval vyběhnuvšího gólmana hostí. První branka hostů přišla o minutu později po špatné rozehrávce desenských. Nýdrle snižoval za Horní Brannou na 4:1. V 50. minutě Maňák předvedl dlouhý výkop znovu na Vokála, ten se uvolnil a předložil vyloženou tutovku Blažečkovi, který se prosadil už na 5:1. O tři minuty později si desenský Kobylka narazil s Vokálem a po slalomu mezi hostujícími obránci skóroval na 6:1. V 61. minutě zpracoval odražený balón po trestném kopu Hudec a vyslal na brankáře hostí nekompromisní ránu, která prošla až do sítě. Na 8:1 zvyšoval v 68. minutě Křemen, kterému při gólu asistoval Blažečka. Rimský v 74. minutě uvolnil Blažečku, který pohodlně skóroval na 9:1. Druhý gól hostí vstřelil Šimek v 78. minutě. Na konečných 10:2 upravoval po spolupráci Kopala a Blažečky útočník Rimský v 87. minutě.

Desná - Sokol Horní Branná 10:2 (3:0)

Branky: 19. Hlubuček, 27. Pipek, 31. Špaček, 47. Vokál, 50. a 74. Blažečka, 53. Kobylka, 61. Hudec, 68. Křemen, 87. Rimský - 48. Nýdrle, 78. Šimek

Rozhodčí: Hanousek, Marek, Poživil, ŽK: 57. Hlubuček - 86. Jón.

Sestava Desná: Maňák - Hlubuček, Pipek, Bartoš, Zelinka (46. Křemen) - Špaček (46. Kobylka), Hudec, Zonyga, Kopal - Vokál (68. Rimský), Blažečka