Deset medailí atletů LIAZU Jablonec z Gigantu

18.06.2024 21:38:05 | Autor: Dušan Molitoris, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Deset medailí atletů LIAZU Jablonec z Gigantu

O víkendu proběhlo v Ostravě Mistrovství České republiky v kategoriích dorostenců, dorostenek, juniorů a juniorek. Je to nejpočetnější mistrovství, kterého se zúčastnilo celkem 1057 atletů ze 137 oddílů republiky. Soutěže proběhly celkem v 80 disciplínách a závodníci realizovali celkem 1556 startů. Proto má toto mistrovství přezdívku Gigant.

Z Jablonce odjela dvacetičlenná výprava a výsledky předčily očekávání. Po několika letech se podařilo vybojovat celkem deset medailí, z toho byly dvě zlaté, čtyři stříbrné a stejný počet bronzových.

Nejúspěšnější byla juniorka Adéla Sochorová, která v dramatickém závěru dálky skočila 596 cm posledním pokusem. Stejného výkonu také posledním pokusem dosáhla Adéla Tkáčová z Kopřivnice, ale o zlaté medaili Adély rozhodl lepší druhý nejdelší pokus. V neděli nedala svým soupeřkám šanci v trojskoku, když ve čtvrtém pokusu skočila 12,44 metru, což znamenalo další zlato a vyrovnání svého osobního rekordu. Velkým překvapením byl zisk stříbrné medaile další juniorky Pavly Kumstátové v běhu na 400 metrů překážek v osobním rekordu časem 60.19 s.

Úspěšní byli také junioři ve vrzích. Patrik Danilevič v kladivu výkonem 69,16 metru vybojoval stříbro a David Novák bronz když jeho nejdelší pokus měřil 57,97 metru. Druhou medali, a to opět bronzovou, vybojoval David v disku výkonem 49,07 metru, což je jeho osobní rekord. K výborným výkonům vrhačů se přidal také dorostenec Daniel Novotný, ten v pátém pokusu v kouli dosáhl výkonu 16,36 metru, což znamenalo stříbro a tři centimetry od zlaté medaile. V hodu diskem obsadil čtvrté místo výkonem 46,21 metru, to je jeho osobní rekord a k bronzové medaili chybělo 40 cm.

Skvělého výkonu dosáhl dorostenec Richard Hübner v běhu na 800 metrů, nejprve zvítězil v rozběhu a finálovém běhu vybojoval bronzovou medaili časem 1:51.61 s, což je nový oddílový rekord a splnění limitu na ME dorostenců. Dvě medaile vybojoval také junior Roman Kadavý, nejprve v běhu na 110 metrů překážek, když ve finále vybojoval stříbro časem 13.68 s, což je jeho osobní rekord a jenom tři setiny od limitu na MS juniorů v Peru. Tu druhou, a to bronzovou, vybojoval jako člen štafety na 4x 400 metrů, která ve složení Kadavý, Jehlička, Dusil, Koravský doběhla na třetím místě časem 3:20.37 m. V této závěrečné soutěži přidali atleti LIAZU Jablonec do celkové počtu desátou medaili. V počtu získaných medailí se zařadili na sedmé místo a dokázali tím, že opět patří mezi nejlepší oddíly v republice. V celkovém bodování umístění do osmého místa obsadili dokonce šestou příčku.

Je třeba ocenit i další finálová umístění:

Junioři: 1500 m - 4. místo Tomáš Jehlička 4:05.10 m, štafeta 4x100 m - 4.místo ve složení Kadavý, Koravský, Nachtnebl, Trojan 42.76 s, 400 m - šesté místo Matěj Koravský 48.07 s osobní rekord, 200 m - 9.místo Roman Kadavý 22.20 s, postup do finále mu unikl o tři tisíciny, 400 m - Jakub Dusil 51.35 osobní rekord, trojskok - Aleš Nachtnebl 12,88 m. Juniorky: štafeta 4x400 m - 7. místo časem 3:53.31 s ve složení Sochorová, Štemberová, Plecháčová, Kumstátová, trojskok - 8. místo trojskok Lucie Všetečková 11,30 cm, výška - 11.místo Lucie Všetečková 158 cm, 100 m překážek - Pavla Kumstátová 14.98 s osobní rekord, 800 m - Barbora Štemberová 2:17.57 s, 400 m - Andrea Plecháčová 59.85 s. Dorostenky: 2000 m překážek - 6.místo Anna Šikolová 7:42.29 s osobní rekord, kladivo - Mellisa Fululi 45,14. Dorostenci: 2000 m překážek - 8. místo Vít Štembera 6:38.08 s osobní rekord, dálka - sedmé místo Sebastián Trojan 660 cm, 12. místo - Tomáš Honců 631 cm.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Atletická sezona se rozjela naplno
Obrazem: Druhé kolo Krajského přeboru družstev v atletice
Atleti LIAZu zvítězili v první lize, ženy byly druhé
Nabitý víkend atletů LIAZU Jablonec
Běžci LIAZU na Kladně v osobních rekordech
Atletická družstva LIAZU Jablonec B bojovala v Jičíně
Atletky LIAZ vybojovaly v první lize druhé místo, muži byli čtvrtí

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 14 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonecká ulice Turistická na týden uzavřena

Od úterý 23. do pondělí 29. července bude ulice Turistická uzavřena, a to v úseku od ulice Jasná po ulici Pod Servisem. Důvodem uzavírky je oprava povrchu.

Cesta Obřím dolem bude v příštích dnech uzavřena

Modře značená cesta z Pece pod Sněžkou do Obřího sedla (ke Slezskému domu) bude po několik příštích dní pro veřejnost zcela uzavřena. Mostek přes Rudný potok u bývalé vodárny (Trkače) se v zimě vlivem sněhu hnul. Jeho opěrné zdi se staly nestabilními a je nezbytné je opravit. Oprava je plánována na období 22. až 24. července. Po tuto dobu nebude možné uvedenou cestu použít, protože inkriminované místo nelze bezpečně obejít. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nádrže, aleje, úpravny vody. Česko-polská dohoda přináší výsledky
Africký mor prasat: kdo najde uhynulého kance, ať volá veterinu
Na autobusové nádraží v Jablonci po novém mostě
Oblastní galerie Liberec se loučí s litevskou výstavou
Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči

Nejčtenější články

22.07.: Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči
22.07.: Na autobusové nádraží v Jablonci po novém mostě
22.07.: Smržovské kulturní a zábavné akce v létě

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace