Děčín bodově dostihl vedoucí Vlky

16.11.2017 14:21:42 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

V západní skupině hokejové II. ligy se zraky upíraly především do Jablonce, kde se hrál šlágr prvního s druhým. Vlci duel nezvládli, dvě slepené branky Děčína z třetí části rozhodly o jeho vítězství. Oba týmy tak mají na čele v tabulce shodně sedmatřicet bodů, Děčín má o málo lepší skóre, ale Vlci mají i utkání k dobru.

HC Vlci Jablonec - HC Děčín 2:3 (0:1; 1:0; 1:2)

Už ve 3. minutě se do přečíslení tři na dva dostali Vlci, po střele exlibereckého Jana Víška ale skončil puk na hrudi brankáře Dlouhého. Skóre utkání se měnilo až v sedmnácté minutě, a to na straně Děčína. Děčín hrál první přesilovku zápasu a Zajan dorazil do domácí branky střelu Volrába a poslal Medvědy do vedení - 0:1. V závěru první třetiny mohl srovnat po pěkné kombinaci L. Tondr, Jan Dlouhý ale jeho střelu vytěsnil mimo tři tyče. Do konce první části hry se pak už nic nestalo a poprvé do kabin se tak rozhodně šlo lépe hostům, kteří měli v zádech jednobrankový náskok.

Na začátku druhé periody střílel od modré čáry domácí bek Zeman, ale lapačka Dlouhého byla na svém místě. Brankář Medvědů tak nepovolil domácím srovnání stavu skóre. Po něm to zblízka zkoušel ještě Brokeš, ani jeho projektil za záda Dlouhého neprošel. V polovině utkání se už ale domácí hráči dočkali. Kamil Bříška se po levé straně uvolnil a po střele z úhlu dokázal prostřelit betony děčínského brankáře - 1:1. V 36. minutě se tváří v tvář Hosnedlovi ocitl Volráb, ovšem brankář Vlků po jeho nebezpečné střele vytáhl připravenou lapačku. V samotném závěru druhé třetiny pak ještě Dlouhý vytěsnil ramenem Bříškovu střelu a podržel svůj tým. Před třetí třetinou tak bylo utkání pro oba celky stále otevřené, do ní se vstupovalo za nerozhodného stavu.

Ze třetího dějství nebyly odehrány ani dvě minuty a domácí šli do vedení. Vojtěch Havlas po domácí kombinaci zakončoval před brankou Děčína a na jeho střelu Dlouhý nedosáhl - 2:1. Z vedení se ale domácí hráči radovali něco málo přes minutu a půl. Medvědi totiž bleskově srovnali. Kaltenböck střílel od modré čáry a našel skulinku mezi Hosnedlovými betony - 2:2. A za další necelou minutu hosté opět vedli. Chovanec z prostoru mezi kruhy prostřelil Hosnedla, a domácí tak museli znovu dohánět jednobrankové manko - 2:3. Vlci se marně snažili znovu srovnat, pozorně hrající Medvědi je k tomu nepustili a dvěma slepenými góly zmrazili domácí celek natolik, že se už nezmohl ani na vyrovnání. Nepomohla jim ani závěrečná power - play. Děčínští své těsné vedení uhájili až do konce, a z horkého jabloneckého ledu tak odvezli všechny tři body.

Branky a nahrávky: 30. Bříška (Homolka), 42. Havlas (Víšek, Pavlů) - 17. Zajan (Volráb, Hašek), 43. Kaltenböck (Oliverius), 44. Chovanec (Faigl).

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Hosnedl - Moravec, Žalud, Čechura, Pavlů, Pilař, Zeman - Homolka, Bříška, Tondr - Víšek, Havlas, Nevyhoštěný - Mulač, Brokeš, Babec - Peřina, Gecko.