Debakl vedoucího Držkova v Harrachově

08.04.2016 16:29:36 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

Kromě výhry týmu Lučan v Plavech zápasy skončily dle papírových předpokladů, ale urodila se i největší „pecka" - debakl Držkova v Harrachově. Béčko Mšena odčinilo osmigólový taky debakl v Přepeřích v minulém kole.

Skupina - východ

Roztoky - Albrechtice 3:1 (0:1)

Pěkné počasí, slušná návštěva a domácí prostředí. To vše hrálo pro hráče Roztok, ale jakoby to bylo málo. Naopak hosté začali mnohem lépe, měli převahu v poli, hráli útočně a vytvářeli si gólové příležitosti. Do vedení se však dostali až po hrubé chybě D. Davida, který ve vlastním velkém vápně „laškoval" s útočníky soupeře, až přišel o míč a gólové zakončení pohodlně zajistil albrechtický Konvalinka. Hráči Roztok na hřišti pouze hledali podzimní pohodu a s úlevou šli v poločase do kabin.

V kabině domácích došlo k „výměně hlav" a dvou hráčů v poli a na druhý poločas nastoupilo jiné mužstvo Roztok. Najednou se hrálo převážně na polovině hostů a útočníci se tlačili do branky Albrechtic. V 52. minutě po dlouhém Kopáčkově autu Baytalon míč sklepl ke Kupkárovi, a ten si již věděl rady - 1:1. Hned dvě minuty na to Kupkár před brankou našel Jakuba Nýdrleho, který obhodil brankaře Bártla, a bylo to 2:1. Hosté se však nevzdávali a domácí brankář Dlabola musel řešit nebezpečné brejky. Roztoky chtěly přidat třetí rozhodující gól, ale nájezd střídajícího Fischera ani jeho dorážka z malého vápna při další akci v brance hostů neskončily. Až v 89. minutě Fischer přihrál Honců, který nekompromisně střelou po zemi rozhodl utkání ve prospěch domácích.

Branky: 52. Kupkár, 54. Jak. Nýdrle, 89. Honců - 30. Konvalinka. Rozhodčí: Lopuszynski - Juris, Šubrt, ŽK: 3:0. Diváků: 90.

Jilemnice - Železný Brod B 5:1 (3:1)

Domácím fotbalistům se povedl začátek, když v 8. minutě už vedli 2:0 po brankách Kubiny a Bergemanna. V 17. zvyšoval Horáček už na 3:0, ale ve 35. přece jen snížil za hosty Holeček. Ve druhé části domácí přidali ještě dva góly a bezpečně si připsali potřebnou výhru a tři body.

Branky: 5. Kubina, 8. a 84. Bergemann, 17. Horáček, 67. Hajna - 35. Holeček. Rozhodčí: Jirák - Šůma, Bohata, ŽK: 3:2. Diváků: 40.  Železný Brod B: Krčmárik - Podstavek (16. Makula), Škaloud, Burkoň, Frolík - Holeček, Havlíček (51. Kysel), Mařík - Šefr (69. Javůrek).

Zásada - Velké Hamry B 1:2 (1:0)

Jako všude jinde se v Zásadě se hrálo za krásného jarního počasí. Lépe začali domácí, kdy již v 8. minutě překvapil celou obranu hostí domácí Mrkvička a tečovanou střelou přehodil brankáře Průchu. Po této brance převzali iniciativu hosté a několikrát musel domácí brankář Kopal ukázat své umění a zneškodnit nebezpečné střely z hranice velkého vápna. Ve 30 minutě měli šanci domácí, ale trestný kop ze vzdálenosti 25 metrů poslal Procházka vysoko nad branku. Ke konci poločasu se hra přitvrdila, ale stav 1:0 pro domácí již zůstal.

Začátek druhé půle začali hosté nervózně a od 48. minuty hráli bez vyloučeného Průchy. Hra hostů se od této chvíle paradoxně zlepšila a v 50. minutě po rohovém kopu vyrovnal Zajíček hlavou na 1:1. Domácí jako by nevěděli jak dobýt branku hostí a tak přicházeli nebezpečné protiútoky. Po jednom z nich byl v 78 minutě faulován ve vápně hostující Míček a z následné penalty se stěstím zvyšil Zajíček na 1:2 pro hosty. V posledních minutách se domácí snažili získat alespoň bod, ale po závaru v malém vápně nedokázali ani na třikrát míč dopravit do sítě. Hosté pak zkušeně v samotném závěru výsledek udrželi a potvrdili roli favorita v tomto zápase.

Branky: 8. Mrkvička, 50. a 77. (PK) Zajíček. Rozhodčí: Malena, Čuřík, Prinz, ŽK: 1:3, ČK: 0:1 Diváci: 120. Zásada: Kopal Milan, Čurda, Procházka, Honzák, Hrnčál, Krejčík (69. Jiskra), Blažek P., Vaistauer (75. Šebesta) Kopal Michal, Mrkvička, Fišer. V. Hamry B: Průcha Daniel, Průcha David, Matzelt, Zajíček, Kříž, Vodrážka (82. Frýba), Prousek L., Prousek V. (46. Dominčák), Dědek (55. Barcuch), Míček, Přibyl.

Plavy - Lučany 1:2 (0:0)

Začátek zápasu nasvědčoval tomu, že bude hra vyrovnaná. Nikdo nechtěl udělat chybu, šance se na obou stranách rodily proto jen velmi málo. Ale v průběhu utkání začalo být jasné, že více se bude dařit hostům, zvláště ze standardních situací. Domácí, někdy i se štěstím, jejich útoky zvládali. Plavy ale pozadu nezůstaly, šance se začaly objevovat i na jejich kopačkách. Finální přihrávky ovšem dobře likvidovali hostující obránci a když už došlo ke střele na branku, jako neprůstřelný se ukázal lučanský gólman Sobotík. Domácí brankář si v první půli udržel ale také čisté konto, a tak se šlo do kabin za nulového výsledku na obou stranách.

Do druhého poločasu Plavští udělali změnu v sestavě. Místo P. Šilhána nastoupil Jón na post levého záložníka. A Toman šel na pomoc do útoku Sitarčíkovi. A tato změna přinesla ovoce. V 55. minutě to byl právě Sitarčík, který otevřel skóre zápasu. Lučanům se ale tato situace příliš nezamlouvala. Začaly stále více zaměstnávat domácí obranu a brankáře Škalouda. Situace na ploše se přelévala z jedné strany na druhou a bylo se na co dívat. Domácí hráli na své útočníky vysokými balóny, které ale s přehledem likvidovali hostující dlouháni. A tak zákonitě musel přijít trest. V 73. minutě na lajně zaspal domácí gólman Škaloud a Lučany vyrovnaly stav na ukazateli na 1:1. Po obdržené brance si domácí vytvořili několik dalších šancí. Ale žádná už v síti lučanského týmu neskončila. A tak se zdálo, že se obě mužstva rozejdou rovnoměrným dělením bodů. Ale hosté ještě v 90. minutě vytvořili skrumáži před domácí svatyní, kteří zazmatkovali. Místo, aby zakopli balón na aut nebo na roh, začali si přihrávat tak, že míč navedli na kopačku Purma a ten z hranice malého vápna nedal Škaloudovi, ani jiným obráncům šanci. A strhl tak vítězství na stranu hostů. Domácí hráči ještě rozehráli od půlící čáry, ale hlavní rozhodčí Polák utkání pak už ukončil.

„Jak se Plavským dařilo, teď ztrácí zbytečně body. Někteří kritizují výkony ostatních, ale na sebe zapomínají, " připomenul vedoucí týmu Plavů Arnošt Rösler.

Branky: 55. Sitarčík - 73. Dítě, 90. Purm. Rozhodčí: Polák - Jacik, Juris, ŽK: 1:2. Diváků: 90. Plavy: Škaloud - Jelínek, Černý, M. Lejsek, Šilhán (46.Jon) - Rimský, Toman, Šimerda, L. Lejsek - Sitarčík (84. Pekař), Šilhán (70.Tomíček). Lučany: Sobotík, - Patočka (56. Kořínek), Vaněček, Berndt, Chroustovský - Svozil, Maňák, Röschl, (66. Horký), Dítě - Pavelka, Purm.

Pěnčín - Smržovka 1:0 (0:0)

Do poločasu měla obě mužstva několik příležitostí skórovat, které ale nevyužila. V druhé půli zápasu nejprve Nemyrovsky trefil tyč smržovské branky a potom měli Pěnčínští ještě několik velkých šancí změnit stav utkání. V 67. minutě, po rychlém protiútoku domácích, pak konečně padl gól. Vysunutý Zapadlo již ztracený balón doběhl a z brankové čáry míč odcentroval na Huška, který ho hlavou poslal do branky Smržovských. Jak se později ukázalo, byla to i branka vítězná. V 72. minutě byl, po dvou žlutých kartách během tří minut, vyloučen hráč Smržovky Červenka.

Branky: 67. Hušek. Rozhodčí: Pavlů - Urbánek, Dytrt, ŽK: 1:4, ČK: 0:1 (70. Štěpánek). Diváků: 60. Pěnčín: Pivrnec - Sedlmayer, Nemyrovsky, J.Matějček, Pleštil - P. Matějček, Lang, Hušek (88. Čížek), Pumrle - Záveský, Zapadlo (81. Vanca). Smržovka: Macek - Beránek, Šich, Patočka (46. Červenka, 86. Mička), Sucharda - Vokuš, Jelínek, Skála, Hrabánek, (72. Oeser) - Klaus, Štěpánek.

Harrachov - Držkov 6:0 (3:0)

Hráno na UMT v Harrachově, tudíž změna pořadatelství. To není jediná změna, ale ta hlavní je, že první v tabulce obdržel debakl od předposledního. Držkov nastoupil bez náhradníků a v silně improvizované sestavě. Střelecky se zaskvěl autor hattricku harrachovský Michal Tuhela.

Branky: 28., 55. a 73. Tuhela, 40. a 77. Michálek, 24. Medal. Rozhodčí: Stýbal, ŽK: 0:2. Diváků: 80. Harrachov: Vrána - Kroupa (97. Kočib), Michálek, Rieger, Bergmann - Medal, Kyncl, Veselý, Tuhela - David, Poselt. Držkov: Pěnička - Machačka, J. Dvořák, J. Machula, V. Machula - Janko, Batěk, E. Dvořák, Linhart - Paldus, Marousek.