Další medaile z OH v Soči do Jablonce

10.02.2014 17:29:55 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Další medaile z OH v Soči do Jablonce

Český biatlon má druhou olympijskou medaili a Česká republika ve třetí den zimní olympiády třetí medailový úspěch. Ondřej Moravec z jabloneckého SKP Kornspitz skončil druhý ve stíhacím závodě na 12,5 kilometru a k Soukupovu sobotnímu bronzu přidal medaili ze stříbra. Zvítězil Francouz Martin Fourcade a třetí skončil jeho krajan Jean Beatrix.

Pro české fanoušky vstupovali po sobotním sprintu do závodu s nadějemi Jaroslav Soukup ze třetího místa a Ondřej Moravec z osmého. První polovinu závodu jel v čelní skupině Soukup, který k čisté střelbě vleže přidal vysoké tempo běhu. Také Moravec zvládl úvodní dvě položky čistě, ale střílel pomaleji a špička závodu mu nebezpečně utíkala.

Třetí střelba vstoje dala naději Moravcovi, který ji mívá velmi dobrou, což potvrdil a nechyboval. Naopak všichni z dosavadní vedoucí skupinky chybovali a Ondra se dral vpřed. Soukup dokonce dvakrát chyboval, čímž z boje o medaile vypadl.

Rozhodla čtvrtá položka, na kterou přiběhl jako první Francouz Fourcade. Shodil všechny terče, sebevědomě se otočil k divákům a mával na oslavu vítězství. Byl si jistý zlatou medailí. Druhý za Fourcadem vyběhl Moravec, který v závodě ani jednou nechyboval. Čtrnáct vteřin za lídrem, ale skoro se stejným náskokem před dalším Francouzem Beatrixem vybojoval zaslouženě stříbrnou medaili. Sobotní hrdina Jarda Soukup dvakrát chyboval i na poslední položce a nakonec obsadil dvacáté místo. Třetí z českých reprezentantů, kteří se do stíhacího závodu nominovali, byl Michal Šlesingr, jenže ten se na startu neobjevil.

Muži - stíhací závod 12,5 km:
1. M. Fourcade (Fr.) 33:48,6 (1 tr. okruh), 2. Moravec (ČR) -14,1 (0), 3. Beatrix (Fr.) -24,2 (1), 4. Björndalen (Nor.) -25,9 (3), 5. Usťugov (Rus.) -36,7 (1), 6. Schempp (Něm.) -39,1 (1), 7. Svendsen (Nor.) -40,2 (1), 8. Eder (Rak.) -40,3 (2), 9. Rastorgujevs (Lot.) -48,3 (1), 10. Landertinger (Rak.) -48,9 (3), ...20. Soukup -1:46,4 (4), Šlesingr (oba ČR) nestartoval.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Česko (Jablonec) má první medaili na OH

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kraj zná výsledky ze čtvrtého měření hluku v okolí dolu Turów

Měření hluku, které na schválených lokalitách v obcích Uhelná a Oldřichov na Hranicích provedl Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, se uskutečnilo v období 15. až 22. září 2025, a to vždy v noční době od 22:00 do 6:00. Zároveň došlo k souběžnému měření v souladu s uzavřenou mezivládní dohodou na technickém místě měření umístěném v Polsku, které bylo do monitoringu zařazeno z důvodu lepší identifikace hluku způsobeného provozem těžebních zařízení dolu Turów a jeho odlišení od dalších hluků z pozadí. „Z výsledků čtvrtého letošního měření, které jsou uvedeny bez započtení nejistoty měření (1,8 dB), vyplývá, že po vyloučení rušivých vlivů nedošlo v průběhu měření v dotčeném území k překračování mezní hodnoty pro celonoční hlukovou zátěž (40 dB). Průměrná hodnota akustického tlaku za uvedené měřící období byla na měřicím místě v obci Uhelná - 34,2 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 35,0 dB (v rámci třetího letošního měření byly zjištěny tyto hodnoty: v obci Uhelná - 40,6 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 37,4 dB a oproti předchozímu kolu tak došlo k výraznému snížení hlukové zátěže). V rámci čtvrtého letošního měření zároveň nedošlo k překročení hygienického limitu pro nejhlučnější hodinu L Aeq,1h."

Starý porost musí ustoupit nové generaci

Koncem týdne zahájí statutární město Jablonec nad Nisou těžbu dřevní hmoty v městském lese v ulici U Lesního divadla na Horní Proseči. „Kácíme zde 110 let starý smrkový porost. Jde o mýtní část lesa, která je už podrostlá mladými smrky a buky. Aby mohla nová generace stromů růst, musí starý porost ustoupit," uvádí Michal Šarbort z jabloneckého magistrátu. Těžba probíhá v souladu s platným lesním hospodářským plánem a nejedná se o holoseč. „Volíme výběrný způsob, který šetrně uvolňuje prostor pro přirozenou obnovu. Těžba potrvá do února příštího roku," doplňuje městský lesní hospodář.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mikulášská nadílka v Lučanech láká děti na sobotu 6. prosince
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu
Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce

Nejčtenější články

02.12.: Městská policie posílila dohled na konečné tramvaje
02.12.: Jablonečtí hasiči zachránili člověka i zvířata při požáru jeho domu
03.12.: Svoz velkoobjemového odpadu a dřeva bude v Jablonci 4. prosince

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace