Aktuality strana 3587
Obrazem: Tisková konference 2. předkola Evropské Ligy
20.07.2011 | Sport | Jablonec nad Nisou | foto (14)
Ve středu 20. července 2011 se ve večerních hodinách konala v jablonecké Chance aréně tisková konference před čtvrtečním odvetným zápasem předkola Evropské Ligy mezi celky FK BAUMIT Jablonec a KS Flamurtari. Při této příležitosti proběhly i krátké tréninky obou celků.
Iuventus, Gaude!, dostal od města za titul mistrů světa 50 tisíc
20.07.2011 | Kultura | Jablonec nad Nisou | foto (28)
Iuventus, Gaude! Czech Republic - Conductor Tomas Pospisil - Category 2 - Youth Choirs - Champion of the Grand Prix ! S tímto honosným titulem se vrátili jablonečtí pěvci, Tomáš Pospíšil a doprovod z rakouského Grazu. Obrovský úspěch ocenil při slavnostním přijetí na jablonecké radnici starosta města Petr Beitl, který spolu s místostarostou Petrem Tulpou předal souboru šek na 50.000 korun. | více
U přehrady, bazénu i městské haly motoristé zaplatí za parkování
20.07.2011 | Zprávy | Jablonec nad Nisou | foto (7)
Šok čekal ve středu 20. července na řidiče, kteří se rozhodli zaparkovat u bazénu nebo městské haly v Jablonci nad Nisou. Dosud se zde dalo odstavit auto zadarmo, nyní jsou na parkovištích automaty na mince. | více
Obrazem: Bižuterní jarmark
20.07.2011 | Volný čas | Jablonec nad Nisou | foto (19)
Bižuterní jarmark s ukázkami sklářského a bižuterního řemesla probíhá v jabloneckém Eurocentru.
Obrazem: Bižuterní jarmark - Koncert kapely CCTV AllStars
20.07.2011 | Kultura | Jablonec nad Nisou | foto (23)
Ve středu 20. července 2011 se na letní scéně eurocentra uskutečnil koncert kapely CCTV AllStars. I přes nepříznivé počasí na koncert zavítalo několik desítek posluchačů. Koncert se konal při příležitosti jabloneckého bižuterního jarmarku.
Házenkáři Elektropragy hodnotili tým mladšího dorostu
20.07.2011 | Sport | Jablonec nad Nisou
Jablonečtí házenkáři si v minulé sezóně poprvé zkusili zahrát 2. ligu mladšího dorostu, po úspěšném tažení v žákovské lize, kdy obsadili 8. místo a jen o kousek jim utekl postup na celostátní finále, doufali, že s podobnou lehkostí projdou i v další zkoušce. | více
Zemědělce trápí déšť, nemohou dokončit sklizeň
20.07.2011 | Zprávy | Jablonecko
Agrárníci vzývají počasí, v současných deštivých dnech totiž zůstávají kombajny ve stodolách. Letošní sklizeň se přitom rozběhla dobře a úroda by měla být rozhodně lepší, než v loňském roce poznamenaném velkou vodou. | více
Hřiště ve Skelné ulici v Jablonci obnovili
20.07.2011 | Zprávy | Jablonec nad Nisou
V šesti městech České republiky běží projekt televizní stanice Spectrum Home nazvaný Zkrášli si své město a Jablonec nad Nisou je jedním z nich. Výsledkem jabloneckého projektu v hodnotě 50 tisíc korun je nové dětské hřiště v ulici Skelná. | více
Libereckou Nisu evakuovali, pumu odvezli až ve 4 ráno
20.07.2011 | Zprávy | Liberecký kraj
AKTUALIZOVÁNO V oblasti kolem libereckého nákupního centra Nisa probíhala v úterý večer evakuace obyvatel. V blízké ulici České mládeže se našla nevybuchlá ruská puma z druhé světové války.
| více
Poslední vernisáž manželů Procházkových
20.07.2011 | Kultura | Železný Brod | foto (35)
Výstava prací manželů Procházkových - "Skleněná fantazie" a "Podivní tvorové Jizerských Hor" v galerii v Železném Brodě končí již tuto neděli. Je to již 30. výstava a dle sdělení Hany Procházkové, také poslední. Pohled na svět kolem nás v trochu jiném světle, plný hravosti a fantazie vřele doporučujeme. | více
Nalezeno článků: 40408, zobrazeno: 35861-35870
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Přihlášky na střední školy: Klíčové jsou priority, ne rychlost
Období podávání přihlášek na střední školy se blíží. Od 1. do 20. února 2026 budou moci žáci 9. tříd podávat přihlášky ke studiu a pro mnoho rodin to znamená zvýšenou nejistotu a tlak na rozhodování. Kraj proto shrnuje základní informace k přijímacímu řízení a zároveň chce uklidnit rodiče i žáky, že není potřeba spěchat ani zbytečně taktizovat. Přihlášky není nutné podávat hned první den. Pořadí odeslání přihlášek nemá vliv na přijetí, rozhodující jsou správně zvolené priority škol. Každý uchazeč může podat až tři přihlášky na střední školy a dvě na střední školy s talentovou zkouškou. U každé z nich je pak nezbytné stanovit pořadí (tzv. prioritu) podle toho, kam chce skutečně nastoupit. Toto pořadí je po podání přihlášek neměnné a má přímý vliv na výsledek přijímacího řízení. Systém přijímacího řízení je nastaven tak, aby co nejvíce respektoval skutečné preference žáků. Doporučujeme tedy řadit školy podle opravdového zájmu, nikoli podle obav, zda má žák „dostatečnou šanci". Taktizování s pořadím přihlášek se může naopak obrátit proti původnímu záměru.
Částečná uzavírka ulice Klidná omezí parkování a pohyb chodců
Od úterý 3. února do pondělí 31. března bude částečně uzavřená jablonecká ulice Klidná, konkrétně část chodníku a parkovacích stání před sídlem Policie ČR. Důvodem prodlouženého termínu je zřízení staveniště a lešení, které souvisí s rekonstrukcí střechy a fasády. Chodci jsou převedení dopravním značením na protější chodník, uzavírka neomezí linky MHD.
Nejnovější články
Komentář Jaroslava Hrabáka: Tři body těžce zaplacené
Organizujete příměstský tábor? Registrujte se!
Zásada se promění 7. a 8. února v centrum mushingu
Řidička skončila v Lučanech s autem na střeše
Jilemnické divadlo zahraje Čarodějky ze Salemu
Nejčtenější články
01.02.: Policie hledá svědka srážky policejního auta s dalším vozem
01.02.: Premiéra Jablonce dopadla dobře: Rozhodl teplický kat Jawo
02.02.: Zásada se promění 7. a 8. února v centrum mushingu
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.