Čtyři medaile pro žákyně na mistrovství ČR v Břízkách

29.02.2012 19:38:31 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Uplynulý víkend bylo na programu biatlonových soutěží mistrovství České republiky žactva v jabloneckých Břízkách a domácí oddíl SKP měl své favority hlavně mezi startujícími děvčaty. V sobotu byly na pořadu sprinty na tři a čtyři kilometry, v neděli závody s hromadným startem.

Šance na medailové umístění měla hlavně děvčata, v kategorii mladších Barbora Smetanová a ve starších Markéta Davidová (na snímku) a Eliška Němečková. Eliška však měla smůlu, v sobotu nemohla startovat pro nemoc, která si vybrala svou daň i v neděli, kdy nadějná biatlonistka obsadila desáté místo.

Medaile ale vybojovaly obě jablonecké naděje a dokonce ve stejném lesku. V sobotním sprintu klasicky obě získaly stříbrné medaile a tituly mistryň ČR si obě připsaly do svých úspěchů v neděli ve vytrvalostním závodě. Kluci již tak úspěšní nebyli, nejlépe se umístil mladší žák Josef Němeček v závodě s hromadným startem, jeho kolega Antonín Šmaus byl na 17. místě. Ve sprintu byl Němeček jedenáctý a Šmaus osmnáctý. Mezi staršími žáky bohužel nikdo z jabloneckých oddílů nestartoval.