Co nového v jízdním řádu od 11. prosince?

10.12.2022 21:21:41 | Autor: TZ Korid LK | Rubrika: Zprávy | Obce: Huntířov,Příchovice,Maršovice,Pulečný,Nová Ves nad Nisou,Rádlo,Lučany nad Nisou,Rychnov u Jablonce nad Nisou,Dalešice,Plavy,Smržovka,Velké Hamry,Držkov,Zlatá Olešnice,Jílové u Držkova,Frýdštejn,Jenišovice,Koberovy,Líšný,Loužnice,Malá Skála,Pěnčín,Radčice,Skuhrov,Vlastiboř,Zásada,Janov nad Nisou,Bedřichov,Albrechtice v Jizerských horách,Desná v Jizerských horách,Jiřetín pod Bukovou,Josefův Důl,Kořenov,Bzí,Jablonec nad Nisou,Tanvald,Železný Brod,Jizerské hory,Harrachov,Liberecký kraj,Vratislavice nad Nisou,Jablonecko

Co nového v jízdním řádu od 11. prosince?

Od neděle 11. prosince vejdou v platnost nové jízdní řády v rámci celostátní změny a Liberecký kraj připravil ve veřejné dopravě mnoho novinek. Co tyto změny přinesou cestujícím?

Změna dopravce mezi Libercem a Děčínem

Nejvýznamnější změnou v železniční dopravě je změna dopravce na lince L2 mezi Libercem a Děčínem. Provoz převezme dopravce Die Länderbahn CZ s.r.o., který už od loňského roku provozuje vlaky i na lince L4 z Rumburku přes Českou Lípu do Mladé Boleslavi. „Jedná se o dokončení procesu smluvního zajištění dopravy v rámci tzv. Českolipské železnice. Na všech vlacích této linky L2 bude garantováno nasazení bezbariérových vozidel. Od změny si tak slibujeme vyšší komfort cestování," řekl Jan Sviták, náměstek hejtmana pověřený řízením resortu dopravy.

Na linky L2 a L4 budou postupně nasazována vozidla po modernizaci, která by měla být zcela dokončena ve 3. čtvrtletí 2023. K několika změnám dochází také v jízdním řádu linky L2. Namísto vlaku v 5:11 z České Lípy do Děčína v pracovní dny pojede z České Lípy nový spoj odpoledne v 15:56. K časovým posunům dochází také u několika večerních spojů linky L2. Důležitou informací pro cestující je, že všechna prodejní místa jízdenek ve stanicích budou zachována, změní se pouze jejich provozovatel. Na léto pak Liberecký kraj připravuje novinku v podobě přímých vlaků linky U11 z Litoměřicka k Máchovu jezeru.

Podpoření přímého spojení Jilemnicka s Prahou

V rámci linkové dopravy je pak největší změnou podpoření přímého spojení Jilemnicka s Prahou. V návaznosti na podporu dálkových linek mezi Libereckým, Středočeským krajem a Prahou dojde od prosince k úpravě také v relaci Špindlerův Mlýn - Jilemnice - Jičín - Praha. Liberecký kraj ve spolupráci s krajem Královéhradeckým podpoří provoz linky v rozsahu 8 párů spojů v pracovní dny a 6 párů spojů o víkendu.

„Jsme rádi, že ve spolupráci s Královéhradeckým krajem můžeme dokončit projekt spojení s Prahou. Spojení vnímáme jako důležité nejen pro obyvatele Libereckého kraje, ale i pro rozvoj cestovního ruchu," konstatuje Sviták. Linka bude organizována v časových polohách odvíjejících se od dopravy do/z uzlu Vrchlabí a Jičín. „V Jilemnici na ni bude navazovat linka 947, resp. v létě 991 ve směru Horní Mísečky (v létě Zlaté návrší). V příštím roce pak budou připraveny návrhy na rozšíření návazností i v dalších směrech," doplňuje Otto Pospíšil, jednatel KORID LK.

Z dalších změn pak lze uvést například posílení dopravy na Horní Mísečky v zimním období, kdy ve spolupráci s obcí Vítkovice dojde k integraci skibusu, resp. jeho zahrnutí do stávající linky IDOL 947.

Ke změně dochází také na lince 115 mezi Jabloncem a Rychnovem  

Ke změně dochází také na lince 115 mezi Jabloncem nad Nisou a Rychnovem u Jablonce nad Nisou. Původně městskou linku převezme do objednávky Liberecký kraj. Jedná se o logické vyústění toho, že linka je svým charakterem spíše příměstská a již v současnosti na její provoz Liberecký kraj přispívá v plném rozsahu. Jízdní řád linky, ani tarif se však nemění. Mírně se změní způsob odbavení, který bude totožný jako u ostatních příměstských linek, a vozidla, která budou nabízet vyšší počet míst k sezení. Všechny spoje budou i nadále zajištěny bezbariérovými autobusy. Podrobnosti v článku zde

Množství malých změn po celém kraji

Na základě připomínek obcí a cestujících bylo zapracováno větší množství „malých změn" prakticky v celém území Libereckého kraje, nejvíce pak v oblasti Českolipska. Úzká spolupráce mezi Koordinátorem a obcemi vyústila mj. také v zavedení nových spojů v tzv. režimu „nadstandard". „Například ve spolupráci s Městem Jablonné v Podještědí dojde k zavedení dvou nových párů do Heřmanic, ve spolupráci s obcí Kytlice (v Ústeckém kraji) se pak rozšíří spojení do a z Nového Boru," poukazuje Pospíšil.

Mnoho dalších obcí a měst v kraji úzce spolupracuje s Libereckým krajem. Například v Turnově, Novém Boru, Semilech, Frýdlantu, Tanvaldu či Harrachově je tímto způsobem zajištěna městská doprava.

Jízdní řády je možné, tak jako v minulých letech, zakoupit v knižní podobě. I v letošním roce bude vydán jízdní řád pro celou oblast kraje. Prodejní cena je 30 Kč a k zakoupení jsou v Zákaznickém centru IDOL, v informačních centrech dopravců a vybraných měst či u některých prodejců knih.

Závěrem informujeme, že připomínky k jízdním řádům je i nadále možné zasílat na info@korid.cz nebo prostřednictvím webového formuláře na webu www.iidol.cz. V roce 2023 jsou vyhlášeny tyto celostátní termíny změn jízdních řádů: 5. března, 11. června, 3. září a 10. prosince.

Pokud budou cestující potřebovat poradit, mohou se obrátit na Zákaznické centrum IDOL na tel. 488 588 788, nebo na Centrální dispečink IDOL na tel. 704 702 000.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Linka 115 mění provozovatele, bude ji zajišťovat Liberecký kraj
Krajští radní projednali studii proveditelnosti trati z Liberce do Boleslavi
Krajské autobusy jezdí po regionu s novými polepy
Kraj letos dopravcům udělil pokuty ve výši dvou milionů korun
Veřejnost může připomínkovat návrhy jízdních řádů pro další období
Liberecký kraj letos dá na veřejnou dopravu bezmála miliardu korun
Od neděle 12. června dojde ke změně jízdních řádů
Česko-polské dopravní memorandum má zlepšit propojení obou zemí
Tarifní systém IDOL se rozšiřuje. Nyní sahá dál do Středočeského kraje
Kraj zavádí změnu v jízdném pro uprchlíky. Jen pas už nestačí
Do Bedřichova bude jezdit víc víkendových spojů do konce března
Od dubna platí nové tarify MHD na Jablonecku
Bankovní kartu v MHD využívají tisíce cestujících
Autobusy na Jablonecku se přizpůsobí sportovnímu klání i prázdninám
O prázdninách se v Jablonci mění jízdní řády MHD
Jablonecká dopravní se připravila na útok viru
Od pondělí 24. ledna se změní trasa některých jabloneckých autobusů
Vedení Jablonce se setkalo s novým dopravcem
V Jablonci se mění dopravní značení na zimní variantu
Provoz jablonecké MHD v období vánočních svátků
Rozhodnutí ÚOHS o jablonecké dopravě je konečné a neměnné
Děti z Jablonce budou jezdit na plavání speciálním autobusem
Jablonec vyhlásil veřejnou zakázku na dopravce
Od května si v Jablonci koupíte jízdenku i bez pomoci řidiče
Jablonec vyhlásí soutěž na externího provozovatele hromadné dopravy
Dočasná změna autobusové linky Kokonín – Horní Proseč
Vrchní soud dal za pravdu městu Jablonec, smlouva s Umbrellou platí
Od 3. března přichází další změny jízdních řádů v Jablonci
V Jablonci dojde ke změnám v MHD od začátku března
První den s novými autobusy Umbrella na Jablonecku
Průkopník nového odbavovacího systému v kraji je jablonecká MHD
Od února bude možné v jablonecké MHD platit kartou
Od 1. února vyjedou na Jablonecku nové autobusy Umbrella
Rozhodnutí o dopravní strategii v Jablonci musí padnout do dubna
Autobusy na Jablonecku má v únoru 2021 převzít společnost Umbrella

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dočasné zrušení zastávky u Staré Osady

Kvůli rekonstrukci křižovatky ulic Československé armády a Stará Osada (u firmy Atrea) a autobusové zastávky bude v době od 1. dubna do 31. května dočasně zrušená autobusová zastávka Rýnovice, křižovatka ve směru na Lukášov a Liberec. Linky MHD č. 104 (směr Lukášov) a č. 107 (směr Kunratice, Mšenská) budou využívat zastávku Rýnovice, Belgická umístěnou před okružní křižovatkou v Belgické ulici.

Jablonec uzavře strategii MA21

Statutární město Jablonec nad Nisou podepíše Deklaraci k podpoře udržitelného rozvoje prostřednictvím místní Agendy 21. V procesu byl postupně schválený odpovědný politik, kterým je náměstkyně pro životní prostředí a strategii Lenka Opočenská, koordinátor, skupiny, nyní následuje deklarace. Postup při zavádění MA21 jako metody kvality je striktně definovaný kritérii a ukazateli schválenými pracovní skupinou MA21 při Radě vlády pro udržitelný rozvoj v dokumentu Kritéria MA21 a Pravidla hodnocení. „Během termínu realizace se zavazujeme dosáhnout úrovně kategorie D, a to dle předpokladu do září 2023, a následně kategorie C. Za tuto dobu musíme splnit 11 kritérií," vysvětlila náměstkyně Opočenská.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jarní Lužické hory vybízí k procházkám, výletům i pití piva
Program Městské knihovny Jablonec nad Nisou v dubnu
Do jara vstoupily i týmy v I.B třídě východ
Hrady a zámky zahajují 1. dubna návštěvnickou sezonu
Kino Jas Járy Cimrmana Tanvald v dubnu

Nejčtenější články

31.03.: Velikonoce v Jablonci se konají od 30. března do 10. dubna
31.03.: Velikonoce v Krásné jsou přichystány na 1. dubna
30.03.: Volejbalistky o víkendu bojují o vítězství v I. lize žen

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace