Co měla znamenat ta druhá půle v podání FK Jablonec?

11.05.2022 12:11:57 | Autor: Jaroslav Hrabák, Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Zápas, po kterém se mohli domácí fotbalisté vyhnout baráži, ale to by museli vyhrát. Měli v zápase hodně „kliku", klokani byli ve druhé půle jasně lepší, takže baráž je pořád na programu dne.

FK Jablonec - Bohemians Praha 1905 1:1 (1:0)

Trenéři Vágner a Veselý poslali do zápasu tyto hráče:

* FK Jablonec: Hanuš - Štěpánek (83. Považanec), Martinec, Zelený, Surzyn - Hübschman (C) - Černák (23. Pilař), Houska, Kubista, Malínský (65. Pleštil) - Ikaunieks (65. Silný). Náhradníci: Vajner - V. Kadlec, Nešpor. Trenér: Vágner.

* Bohemians Praha 1905: Valeš - M. Dostál, Köstl, Křapka, Hašek (76. Fulnek) - Jindřišek (C), Květ (62. Bartek) - Hronek, Beran (46. Vaníček), Kovařík (82. Krch) - Puškáč (62. Koubek). Náhradníci: Bačkovský - Nový. Trenér: Veselý.

Na zápas o život přišlo dvaapůltisíce diváků, po většinu zápasu hodně hlasitých a povzbuzujících své zelenobílé hochy. Ti začali dobře, již v 5. minutě se po Surzynově rohu a Martincově hlavičce vyznamenal někdejší jablonecký gólman Valeš v bráně klokanů. V 9. přišla další velká šance, Kubistův volej po Malínského centru však Valeš zlikvidoval zázračně. V 18. minutě přišli poprvé ke slovu hosté a stálo to za to, Hašek přihrál Köstlovi a jeho bomba místo sítě trefila spoluhráče! Ve 25. minutě si jablonecký odchovanec v dresu klokanů Jindřišek naběhl na přihrávku Hronka, ale i Hanuš vytáhl skvělý zákrok. Ve 35. zaútočili opět klokani, ale hodně to překombinovali, hledali Puškáče, ale pozdě. Po souboji v jabloneckém vápně hosté silně požadovali penaltu, sudí ani VAR však přání nevyslyšeli. Poté zase chvilku tahali pilku domácí a bylo to právě „Pilka", navedl si míč podél vápna a levačkou nádherně trefil pod břevno Valešovy brány - 1:0. V poslední minutě prodloužení mohli hosté vyrovnat, ale Puškáč jasnou příležitost zazdil.

Druhá půle začala nejprve jako ta první, šancí domácích. Ikaunieks přihrál Malínského, ale ten v šanci na dlouhou nohu přehodil gólmana, ale i břevno. Od té chvíle převzali otěže zápasu klokani, zvýšili rychlost, důraz, zkrátka byli viditelně lepší a domácí s taktikou to ubránit s velkou míru štěstěny to dlouho drželi. V 67. minutě Koubek neprostřelil Hanuše, Hronkova rána byla zblokovaná a Jindřiškova pumelice s tečí skončila těsně vedle tyče prakticky prázdné jablonecké svatyně. V 86. čaroval Hanuš, když po Fulnekově centru hlavičkoval Koubek pod břevno, ale jablonecký gólman míč vytěsnil.

V posledních vteřinách prodloužení však zazmatkovaly jablonecké opory. Hanuš místo výkopu někam na Kaufland prakticky přihrál klokanům, Zelený neuvěřitelně prohrál hlavičkový souboj, Bartek přihrál Hronkovi a další někdejší jablonecký hráč pak Hanušovi střelou na bližší tyč nedal šanci a zajistil nakonec svému týmu alespoň bod.

Zápasová statistika:

Branky: 38. Pilař - 90+4. Hronek (Bartek).
Karty: Žluté karty: 5:2 (56. Ikaunieks, 64. Houska, 80. Pilař 56. M. Dostál, 70. Vaníček - 90+1. Köstl , 90+4. Bačkovský).
Rohy: 4:7.
Rozhodčí: Szikszay - Hrabovský, Volf.

Výkon jabloneckého týmu ve druhé půli byl rozčarováním. Po hodině hry někteří hráči hodně tahali nohy a nestíhali držet krok s bojovnými klokany. Ti jsou sice podobní čarostřelci jako ti Jablonečtí, ale kýžený bod nakonec vyválčili, a stalo se tak opět po kardinální chybě úrovně okresního přeboru, což se jabloneckému týmu na jaře stává docela pravidelně. Vágnerovci jedou na poslední kolo do Zlína, uhrají-li bod, záchrana je jistá, ale pokud by klokani doma neporazili Karvinou, pak může jablonecký tým i prohrát.

Už aby tento ročník byl za námi, protože přinesl mnoho otazníků, ale hlavně slabý a na Jablonec nedůstojný fotbal. Pokud někdo mluví o kvalitě kádru a že to umístění neodpovídá, tak si lže do vlastní kapsy. To mužstvo je slabé, pomalé a chybující. Bohužel to umístění odpovídá tomu, co předvádí. Navíc hraje na jednom z nejméně kvalitních trávníků, což ale například v úterý už bylo s podivem, nedalo se s tím udělat víc? A tak hoši, těch pár dnů ještě vydržte myslet na fotbal, mákněte v Zlíně, ať máme přes léto klid. Ale na Střelnici snad žádný klid nebude, ta perestrojka bude nejen žádaná, ale i životně nutná.