Chtějí obyvatelé Abecedy zídky zachovat? Odpoví průzkum

13.08.2022 07:18:50 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Chtějí obyvatelé Abecedy zídky zachovat? Odpoví průzkum

Jablonecký náměstek pro ekonomiku a majetek Milan Kouřil pozval na radnici zástupce SVJ z domů v ulici Liberecká, takzvané Abecedy. Důvodem byly zídky s označením jednotlivých písmen a bourání části z nich kvůli havarijnímu stavu. Výsledkem schůzky je, že město odstraní zbytek zdí v havarijním stavu a SVJ projednají se všemi obyvateli domů budoucí podobu abecedního označení.

„V podstatě nám nevadí, budou-li zídky pryč. Schovávají se za nimi bezdomovci, lidé i zvířata na ně močí, řidiči vozů různých rozvozních služeb přes ně nevidí na děti, které vybíhají z domů. Zídky jsou pro provoz nebezpečné," ozývalo se na schůzce ze strany zástupců společenství vlastníků bytových jednotek (SVJ) z bytových domů takzvané Abecedy.

Schůzku na radnici vyvolaly protesty lidí odsuzujících, že město začalo plnit nařízení stavebního úřadu o bezodkladném odstranění sedmi zídek, které odborník na statiku vyhodnotil jako havarijní. „Posuzované objekty stěn C, D, E, G, H, I, J jsou v havarijním stavu. Nosné prvky objektů již nelze opravit, defekty a poruchy mohou vyvolat kolaps konstrukce. Objekty stěn svým stavebně technickým stavem ohrožují zdraví osob a zvířat a ohrožují okolí stavby," stojí v odborném posudku.

Protože však náměstek Kouřil není přesvědčený o tom, že zástupci SVJ hovořili za všechny obyvatele, dohodli se přítomní, že jednotlivá společenství na svých schůzích s obyvateli sídliště problematiku zídek a názor na jejich další existenci i podobu nejprve proberou a poté dají městu jednoznačné stanovisko. Jablonec nad Nisou na své náklady dokončí odstraňování také ostatních zdí v havarijním stavu a stav zbylých sedmi bude sledovat.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Prohlášení náměstka M. Kouřila: Abeceda se dočká nového designu
Jablonecká Abeceda přijde o sedm písmen

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánované aktuální uzavírky v Jablonci

Delší termín bude mít uzavírka v ulici Lesní, a to v části od železničního přejezdu po křižovatku s ulicí Lesní Stezka, včetně částečné uzavírky křižovatky. Termín úplné uzavírky je prodloužený do 31. října. Důvodem uzavírky je budování dešťové kanalizace včetně přípojek a rekonstrukce vozovky.

Oddělení obecné kriminality v Jablonci nad Nisou se dočasně stěhuje

V následujících dnech začne stavební rekonstrukce objektu Policie České republiky Územního odboru v Jablonci nad Nisou v ulici 28. října 10, ve kterém měli své zázemí kriminalisté z Oddělení obecné kriminality. Z tohoto důvodu budou kriminalisté Oddělení obecné kriminality dočasně po dobu trvání stavební rekonstrukce působit od 15. září 2022 v budově Policie České republiky Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou v ulici 5. května 60.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Začíná Krakonošův divadelní podzim. Novinkou je Cena diváka
V krajské knihovně připravují Elektrohrátky
Svatováclavský turnaj v Turnově vyhrál tým Proseč C. F.
V Rokytnici nad Jizerou pořádají Svatomichaelskou pouť
Řidička přejela na Smržovce do protisměru

Nejčtenější články

27.09.: Řidička nezvládla projet zatáčku pod Dolní Černou Studnicí
29.09.: V Jablonci bude vést město čtyřkoalice
29.09.: Řidička přejela na Smržovce do protisměru

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace