Prohlášení náměstka M. Kouřila: Abeceda se dočká nového designu

03.08.2022 15:16:46 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Prohlášení náměstka M. Kouřila: Abeceda se dočká nového designu

Současně s demolicí zídek s písmeny od A do M značících vchody komplexu panelových domů v jablonecké Liberecké ulici připravuje městský architekt návrh nového designu označení vchodů s důrazem na zachování prvků abecedy. Město jako investor projedná novou architektonickou podobu se zástupci dotčených společenství vlastníků jednotek (SVJ) 10. srpna.

Se začátkem demoličních prací v pondělí 1. srpna se mezi částí obyvatel Jablonce začaly objevovat negativní reakce, nesouhlas s tímto postupem se formuluje v peticích a na sociálních sítích.

„Rozumím reakcím lidí, pro které je Abeceda neodmyslitelnou součástí dnešní podoby Jablonce. My jsme ale povinni řídit se stanoviskem statika a především nařízením Stavebního úřadu v Jablonci nad Nisou. Stržení nestabilních zídek jsme bohužel byli nuceni provést. Zcela jistě bychom byli nemilosrdně pranýřováni za nečinnost, kdyby se např. jedna z nich zřítila a zranila dítě," konstatuje jablonecký náměstek pro ekonomiku a majetek Milan Kouřil a pokračuje: „Abeceda ale o svá typická písmena nepřijde. Městskému architektovi jsem již zadal vypracování návrhu na jejich novou podobu. Tu chceme se zástupci místních SVJ projednat na schůzce, kterou jsem svolal na 10. srpna. Také jsme rozhodli, že náklady na demolici a nové architektonické řešení vezme na sebe ze 100 % město, přestože cca 20 % délky každé ze 14 zídek stojí na pozemku ve vlastnictví zmíněných společenství. O dalších krocích vedoucích ke vzniku nové, moderní podoby značení Abecedy budeme veřejnost informovat."

V odborném statickém posudku, na jehož základě vydal stavební úřad nařízení k demolici zídek s písmeny, se uvádí doslova: „Posuzované objekty stěn C, D, E, G, H, I, J jsou v havarijním stavu. Nosné prvky objektu již nelze opravit, defekty a poruchy mohou vyvolat kolaps konstrukce. Objekty stěn svým stavebně technickým stavem ohrožují zdraví osob a zvířat a ohrožují okolí stavby. Tyto stěny doporučuji zbourat a postavit nové."

U ostatních stěn posudek doporučuje zvážit, zda se ekonomicky vyplatí je opravit nebo zbourat a postavit nové.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonecká Abeceda přijde o sedm písmen

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Od 8. srpna uzavřou ulice Údolní a Lužická v Rychnově

Od pondělí 8. srpna se uzavřou úplně ulice Údolní a Lužická v Rychnově u Jablonce nad Nisou, a to v okolí objektu čp. 940. Uzavírka potrvá do konce října a jejím důvodem je odkanalizování rodinných domů do nové splaškové kanalizace.

Uzavření lůžkové části ORL a ORL pohotovosti v Jablonci

Od čtvrtka 28. 7. do pondělí 8. 8. 2022 bude z provozních důvodů uzavřena lůžková část oddělení ORL, ambulance zůstává ve standardním provozu. S uzavřením lůžkové části souvisí i uzavření ORL pohotovosti. Pacienty s akutními obtížemi ošetří, mimo klasickou pracovní dobu ambulance, v Krajské nemocnici Liberec.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Prázdninové Klekání 2022 chystají v Kittelově domě
Nečekaně vysoká porážka béčka Jablonce na úvod ČFL
KHS zhodnotila epidemiologickou situaci v Libereckém kraji 2021
Od 8. do 14. srpna bude výluka na trati Smržovka - Tanvald
Netrhej, neruš, respektuj. Jizerskohorské bučiny mají své desatero

Nejčtenější články

06.08.: Od 8. do 14. srpna bude výluka na trati Smržovka - Tanvald
04.08.: Obrazem: Připomenutí výstavy Křehká krása 2021
04.08.: Velké Hamry v Mol cupu přešly na penalty přes Náchod

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace