Charitativní běh okolo přehrady na podporu onkologicky nemocných

14.09.2023 23:34:13 | Autor: redakce | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Charitativní běh okolo přehrady na podporu onkologicky nemocných

V sobotu 23. září 2023 proběhne první běh pro onkologicky nemocné a jejich blízké na Liberecku. Zapojit se může každý, protože nejde o rychlost. Lze běžet, jít, udělat si procházku s dětmi či domácími mazlíčky. Není důležité vyhrát, ale podpořit ty, kteří to potřebují.

Charitativní běh se uskuteční 23. 9. 2023 od 17 hodin okolo přehrady Mšeno v Jablonci nad Nisou. Start bude po levé straně u loděnice, u stánku Amelie. Trasa běhu povede kolem první jablonecké přehrady a je dlouhá přibližně 3,3 km. Startovné je 100 Kč a předchozí přihlášení není nutné. Na oplátku se mohou účastníci těšit na překvapení od Amelie.

„Získané peníze z charitativního běhu nám pomohou zajistit bezplatné sociální poradenství či psychologickou podporu pro nemocné a jejich blízké, které v Libereckém Centru Amelie nabízíme. Tyto služby jsou důležitou součástí péče, kterou bohužel není reálné vždy získat v samotných zdravotnických zařízeních. Komplexní péči doplňujeme i o různé aktivizační činnosti jako je například plavání, trénink paměti či zdravotní cvičení," řekla Petra Kuntošová, koordinátorka Centra Amelie Liberec.

Akce probíhá pod záštitou Jany Hamplové, náměstkyně primátora města Jablonec nad Nisou pro oblast humanitní. „Velice ráda spojuji příjemné s užitečným. A může-li účast v běžeckém závodu kolem naší krásné přehrady pomoci dobré věci, je to přesně ten druh akce, která má a vždycky bude mít moji podporu. Přeji všem zúčastněným pěkný zážitek v klání, kde platí víc než kdy jindy, že není důležité vyhrát ale zúčastnit se," uvedla o akci náměstkyně Jana Hamplová.

Pořadatelem běhu je Amelie, z.s., která chce tímto během nejen částečně zajistit bezplatné poskytování psychosociálních služeb nemocným rakovinou a jejich rodinám v libereckém regionu, ale i zviditelnit nutnost komplexní podpory v nemoci ve společnosti. Amelie je doposud jedinou organizací v kraji, která komplexní a bezplatnou psychosociální podporu nemocným a jejich blízkým odborně poskytuje. Cílem organizace je, aby svými službami doplnila fungující zdravotnickou péči o nemocné a zabránila tak sociálnímu vyloučení onkologicky nemocných a jejich blízkých. Onkologické onemocnění provází tabu a negativní stereotypy, které komplikují přístup k léčbě a životu s rakovinou, včetně komunikace s nemocnými i jejich blízkým.

„Tímto charitativním během chceme rovněž zvýšit povědomí u veřejnosti, že tu existujeme a že se mohou, když jim do života vstoupí rakovina, na nás obrátit," doplnila Kuntošová. Více o organizaci na www.amelie-zs.cz.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Amelie Liberec hledá dobrovolníky pro onkologicky nemocné

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.

Jablonecké uzavírky v září

Kvůli opravě zemních smyček se od 11. září na pět dnů úplně uzavře část ulice Mincovní, a to před křižovatkou s ulicí Turnovská. Projet budou moci pouze autobusy. Od 18. září do 20. října se bude rekonstruovat plynovod v ulicích V Aleji a v Pivovarské. Je třeba zde počítat s částečnými uzavírkami. Částečnou uzavírku v ulici Pražská od křižovatky s ulicí Střelecká po objekt s č.p. 86 si vyžádá rekonstrukce plynovodu včetně přípojky. Práce začnou 18. září a potrvají do 20. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výlet z Brodu na Frýdštejn ukáže Zrcadlovou kozu i Bartošovu pec
Béčko Jablonce uhrálo v Hradci cenný bod
Na ledě jsme si všichni rovni, říká hokejová medailistka z Ameriky
Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023
V jablonecké Galerii N otevřou dvě výstavy

Nejčtenější články

19.09.: 61. derby: Ten bod je docela zlatý
20.09.: Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023
19.09.: Dvě zlaté medaile Daniela Novotného

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace