Camel nakonec Baumitu gól vstřelil

13.01.2011 10:08:09 | Autor: Jan Žíla | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Středeční večer byl zajímavý pro hráče Okresního přeboru Camelu Jablonec, který dostal možnost zahrát si díky soutěži Kopeme za fotbal s prvoligovým celkem FK Baumit Jablonec. Ten se pro tento turnaj rozdělil na dva týmy - mladší a starší. Společně s nimi si v městské hale zahrál na turnaji i polský celek Almar Szklarska Poreba.

FK Baumit Jablonec (mladší) - Camel Jablonec 5:0

První zápas večera obstaral FK Baumit Jablonec proti Camelu Jablonec. Už od začátku měli herně navrch prvoligový fotbalisté, kteří už po pěti minutách z celkových patnácti,vedli 3:0. Trefili se dvakrát Vaněk a Vošahlík. Před koncem zápasu se ke střelcům přidali i Vukovič a Just. Velkou šanci snížit stav měl Camel dvě minuty před koncem. Po rychlém výhozu brankáře na půlce zpracoval míč útočník Camelu, ale sám proti brankaři a dotírajícímu obránci neuspěl. Mladší tým Jablonce tak pohodlně vyhrál 5:0.

FK Baumit Jablonec (starší) - Almar Szklarska Poreba 8:0

Druhý zápas odehrál polský tým Almar Szklarska Poreba se starším týmem sestaveným z FK Baumit Jablonec. Hned 25 sekund po úvodním hvizdu se prosadil na 1:0 pro Baumit Pavel Drsek. Také další branka byla z kopaček Jablonce. Ve 3. minutě překonal brankáře Almaru Karel Piták. Starší tým FK více kombinoval a rozprostřel hru. To přineslo třetí branku, jejímž autorem byl David Lafata, který se o pár minut později prosadil znovu na 4:0. Tomáš Michálek, který se v dresu starších hráčů FK Baumit zahrál, byl autorem branky na 5:0 a obraz hry byl stále stejný. Většinu akcí si vytvářel Jablonec. Trochu vzrušení pro domácího brankáře byla přihrávka nakrátko s obráncem, kterou vystihl hráč Almaru, ale míč skončil pouze vedle tyče. Pavel Eliáš byl střelcem šesté branky. Diváci se dočkali hattricku Davida Lafaty. Ten mířil přesně po několika promarněných šancích. Několik sekund před závěrečným klaksonem přišla i poslední osmá branka tohoto zápasu.

FK Baumit Jablonec (mladší) - Almar Szklarska Poreba 7:0

V dalším utkání se změnil pouze jeden celek. Starší hráče Baumitu nahradili ti mladší. Ve 2. minutě šel do vedení Jablonec díky Vošahlíkovi. Na 2:0 Jablonce za pár sekund zvyšoval Vukovič. Po nádherné akci míč do sítě na 3:0 doklepl ve 4. minutě Pekhart. Jablonec i dál měl zápas pevně pod svou kontrolou a potvrdil to čtvrtou brankou utkání Vít Beneš. Polský celek se snažil o snížení skóre, ale jeho střeli končili buď zblokované nebo mimo branku. Diváci se dočkali také dalších dvou branek do sítě Almaru a tří minuty před koncem bylo skóre 6:0. Před koncem se prosadil ještě Pekhart a upravil na konečných 7:0 pro Jablonec.

FK Baumit Jablonec (starší) - Camel Jablonec 7:1

Opět to byl Baumit, kdo se prosadil první. Na 1:0 dával branku Luboš Loučka a další přidal Tomáš Michálek. V 6. minutě to bylo už 3:0. Matěj Krajčík našel skulinu mezi tyčí a brankářem. Spolupráce Loučka - Piták potom znamenala čtvrtou branku v síti Camelu v 7. minutě. Jak krásný může být fotbal předl Baumit v 8. minutě. Nakonec, si ale hráči dávali přednost tak dlouho až úspěšně zasáhl brankář Camelu. To ovšem prvoligové hráče mrzet nemuselo, protože po další akci to byl opět Loučka, který se trefil do sítě na 5:0. Do střelecké listiny se zapsal i Jarolím, který dával na 6:0. Ihned potom přišel velký okamžik turnaje, který všichni očekávali. Tým okresního přeboru Camel Jablonec nakonec dokázal vstřelit branku Baumit dvě minuty před koncem zápasu. Střelcem byl Martin Dudka. Karel Piták stihl ještě před koncem zápasu stihl ještě zvýšit na 7:1.

Camel Jablonec - Almar Szklarska Poreba 5:1

Camel pokračoval turnajem dál proti polskému celku. Dlouho se neprosadil ani jeden z týmu, ale postupně měl víc ze hry Camel a znamenalo to pro něj jak vedení v tomto utkání, tak postupně i pěti brankový náskok. Krátce před koncem zaznamenal svůj jediný gól na turnaji i tým Almaru a snížil na 5:1. To byla i závěrečná tečka za působením oběma týmů na tomto turnaji.

FK Baumit Jablonec (starší) - FK Baumit Jablonec (mladší) 3:3

Vyvrcholení turnaje přišlo v závěrečném zápase. Proti sobě nastoupily oba týmy FK Baumit Jablonec. Autorem první branky byl Vukovič, který hrál za tým mladších hráčů. Po samostatné akci za starší hráče Baumitu snižoval Loučka, který propálil vše co mu stálo v cestě. Na 2:1 znovu pro mladší hráče zvyšoval opět Vukovič. V 7. minutě srovnal na 2:2 Eliáš. Pavel Drsek dokázal dát v 11. minutě tváří v tvář brankáři jesle a starší hráči Baumitu se tak poprvé v utkání dostali do vedení. To ale nebylo na dlouho. Jan Vošahlík srovnával opět stav utkání na 3:3. Touto brankou skončil i zápas obou týmů Jablonce, kteří se rozešly smírně 3:3.