Byl to Lafatův fotbalový podvečer
27.02.2011 21:17:52 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou
Byl to až nečekaně nádherný fotbalový podvečer! Domácí diváci stoupali na střelniční kopec do Chance arény s otázkou, jak to asi po docela překvapivém odchodu kanonýra Pekharta domácím střílet. Když se pak z kopce vraceli do města, tak mohli s radostí konstatovat - jako u Verdunu ! Jablonec v derby hattrickem Lafaty porazil Liberec 3:0 (2:0).
Trenér Komňacký v přípravě řešil více rébusů. Pomalá a chybující obrana - na kraj přišel mladý Eliáš, vedle kapitána Pavlíka teprve 22 letý Beneš a na levo tradičně Jablonský. Zábojník hrát nemohl, obrana si vedla velmi dobře. Jak bez Pekharta? No přece „Lafi", jehož podporoval za jeho zády, pohybující se zkušený Piták a zprava Vošahlík a zleva Kovařík. Střed pole pak jistili Loučka s Jarolímem a shrnuto, fungovalo to velmi dobře.
Exjablonecký trenér na liberecké lavičce, sympatický Petr Rada, rozdával úsměvy na všechny strany, ale ty ho brzy přešly. Po pár sekundách viděl jak sudí žlutí loketního krále Nezmara a než stačil vydechnout, zaútočil Jablonský, postrčíl míč Kovaříkovi a mistr centrů se nemýlil: Vošahlíka sice balon tak úplně neposlech, zato Lafata byl tam, kde být měl a Honza Žíla mačkal poprvé na ukazateli knoflík - 1:0 ! No a když v 6. vyslal nevídaný projektil Piták a lehce tečovaný míč se odrazil od tyče, tak to už nikdo v ochozech chladem netrpěl.
Liberec však brzy zvedl hlavu a využil toho, že domácí docela hodně vyklidili pole. Po hřišti se doslova rojili, vynikal v tom hlavně Gebre Selasie, jakoby chtěl odčinit, že nechal odcentrovat Kovaříka na gól. Ale jablonecká obrana dirigovaná Michalem Špitem jim moc nedovolila a tak nejviditelnějším libereckým počinem byla další žlutá, tentokrát pro Gebreho za zajetí do Špita. A tak zatímco slovanisté hráli, domácí měli šance - ve 34. Piták uspěchal volej, ve 41. šla Vošahlíkova „balistika" nad, aby Gebre Selasie opět ve 43. přihlížel kopii akce z 1. minuty, kde se míč po ose Jablonský - Kovařík dostala před Bičíka a Lafata kraloval - 2:0.
Druhou půli načal střelec dne žlutou za „loket" všem postižený Kelič - ale v tom zápase bylo podobných víc, zákrok tak přihrál, že měl žlutou dostat taky za simulování. A nebezpečnost domácích před bránou hosty stále strašila a tak Papoušek s nejvíce faulovaným hráčem dne Štajnerem žádný gólový perkelt ne a ne připravit a těch příležitostí si moc nevypracovali. V 65. prohrál Pavlík osobní souboj, následoval balon na Nezmara, co byl sám před Špitem, ale ten zaváhal a Jablonský mu míč upálil. V 76. zlikvidoval Štajnerovu šanci Špit a v 90. Gebre Selasie sám před Špitem netrefil bránu. A tím liberecké šance skončily. Třešničkou na dortu druhé půle byla nádherná Benešova akce a centr na který naběhl kdo jiný než Lafata a hlavou potřetí rozesmutnil liberecký tým! Na takové akce se chodí na fotbal, to byla naprostá nádhera.
Derby přineslo divákům výbornou podívanou, ti hostující mohli být spokojeni jak to ti jejich strkají v poli, domácí zase jak vypadá „popekhartovská" produktivita. Zrodil se rekordní výsledek Jabloneckých, neboť takhle ještě svého soupeře v historii neztrestali. Trenér Komňacký tak plní svůj slib daný hned před prvním derby po jeho příchodu na jabloneckou lavičku, že s těmi derby se už musí něco udělat. Udělal.
Diváky určitě potěšilo počasí, protože bylo nad nulou. Hrát se o den dříve, panoval by pětistupňový mráz a to pro fotbal nic moc není.
Vstup do jara se tedy Komňackého hochům vydařil náramně, je to vstup jako hrom a tak se lze těšit i na další zápasy. Hráči poslali svým fandům jasnou pozvánku: přijďte i příště, nudit se nebudete ! Tento tým má na to, aby fotbalem diváky bavil, tak snad se jim ten signál donese i v Jablonci.
Na nedělní „Lafatův podvečer" se bude určitě dlouho vzpomínat a David si řekl o výrazný zápis kroniky nejvydařenějších zápasů jablonecké historie.
Obrazem: Příchod fanoušků na jablonecký stadion
Video: Příchod domácích fanoušků FK Baumit Jablonec
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Kraj podpoří vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami
Liberecký kraj pokračuje v dlouhodobé podpoře vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Rada kraje schválila vyhlášení dotačního programu Systémová podpora vzdělávání žáků v oboru základní škola speciální, jehož cílem je zlepšit podmínky pro vzdělávání dětí se středně těžkým a těžkým mentálním postižením, včetně kombinovaných vad a poruch autistického spektra. Program je určen základním školám speciálním zřizovaným obcemi i soukromými zřizovateli na území Libereckého kraje. Zaměřuje se na podporu takových opatření, která reagují na specifické vzdělávací potřeby žáků a umožňují jim rozvíjet dovednosti v prostředí přizpůsobeném jejich zdravotnímu stavu, kulturnímu zázemí i životním podmínkám. Součástí podpory jsou také úpravy vzdělávání a školských služeb, které usnadňují každodenní práci pedagogů a přispívají ke kvalitnější výuce. „Vzdělávání žáků v základních školách speciálních vyžaduje individuální přístup, odborné zázemí i stabilní podporu. Tento program pomáhá školám vytvářet takové podmínky, aby se mohli žáci rozvíjet v bezpečném a respektujícím prostředí a aby měli pedagogové potřebné nástroje pro svou práci," uvedla Jitka Skalická, radní pro resort školství a sportu.
Žáci Průmyslovky Liberec vytvořili kolekci pro CityZen
Žáci oborů Textilnictví a Oděvnictví se podíleli na vzniku limitované kolekce šál a nákrčníků, která již zamířila do běžného prodeje. Výuka se tak posunula od školního cvičení k reálnému produktu a část výtěžku z jeho prodeje se navíc vrací zpět do školy na podporu dalšího rozvoje textilního a oděvního oboru. Spolupráce byla od počátku koncipována jako skutečné zadání odpovídající standardům komerční značky. Cílem nebylo vytvořit modelový projekt, ale zapojit žáky do reálného procesu vývoje produktu, se všemi nároky na kvalitu, odpovědnost a výsledek. „Pro žáky šlo o zkušenost, která výrazně přesahuje běžnou výuku. Pracovali s vědomím, že jejich výstup nebude posuzován jen ve škole, ale obstojí na trhu. To s sebou nese jinou míru odpovědnosti i motivace a zároveň posiluje jejich profesní sebevědomí," řekla Zuzana Pluhařová, zástupkyně ředitele Střední průmyslové školy a Vyšší odborné školy v Liberci.
Nejnovější články
Příběh Harold a Maud zahrají v josefodolském divadle
Nožík u školy, obavy v ulicích, cenný odpad i zamrzlé kachny
Liberecký kraj obnovuje park u Severočeského muzea v Liberci
NSA potvrdila, že Jablonec nad Nisou dodržel dotační podmínky
Nové intervenční centrum pomáhá dětem a rodinám s domácím násilím
Nejčtenější články
25.01.: Liberecký kraj obnovuje park u Severočeského muzea v Liberci
25.01.: NSA potvrdila, že Jablonec nad Nisou dodržel dotační podmínky
24.01.: Česká smíšená štafeta rozzářila Nové Město
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.