Bižuterie potvrdila pozici lídra II. ligy

15.01.2013 13:13:16 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Malá Skála,Jablonec nad Nisou

Po měsíci pokračovala mužská volejbalová druhá liga a Jablonec přivítal čtvrtý tým tabulky z pražských Modřan a jeho dvě výhry potvrdily suverenitu v této soutěži. V téměř kompletní sestavě se nepovedl pouze třetí set druhého zápasu, což však neovlivnilo zisk šesti bodů. Druhý účastník II. ligy Sokol Malá Skála si připsal třetí výhru v soutěži, a to v Mladé Boleslavi.

Jablonec - Modřany 3:0 (22, 16, 22) a 3:1 (14, 19, -22, 22)

Bez nemocného nahrávače Procházky, ale s novým mladým Prokophem na jeho postu, který se vrátil do dresu Bižuterie, dále chyběl Steffan, Smolka, ale kádr byl kvalitní a zkušený. První zápas odehrál na nahrávce Rückensteiner, a i když se hráči dostávali do tempa pomaleji, první dva sety byly jasné. Třetí set  domácí polevili na přihrávce a vypadalo to, že si zahrají čtvrtý set. Střídající novic Lukáš Prokoph pomohl několika výbornými zákroky k dokončení setu a získání dobrých bodíků do tabulky.

Sestava: Burian, Rückensteiner, Kubeš, Havel, Střižík, Delgado, libero: Horčička střídal: Prokoph

Odpolední zápas začal o něco později, což se vždy projeví na „přípravě" Bižuterie na zápas. Na nahrávce začal Prokoph a na liberu další mladík Kysel. Zrychlení hry přineslo poměrně hladké vítězství v prvních dvou setech, ve kterých domácí soupeře k ničemu nepustili. Pak se přestalo dařit Havlovi, odešla výborná nahrávka a nastal problém při porážce 22:25. Do čtvrtého setu se na libera vrátil Horčička a na blok Střižík a byl to dobrý tah, pátý set se již nehrál.

Sestava: Burian, Prokoph, Kubeš, Havel, Jakubíček, Delgado, libero: Kysel, střídali: Střižík, Horčička

Mladá Boleslav - Malá Skála 3:0 (21, 23, 21), 1:3 (-23, -18, 17, -18)

Maloskalští vykročili do nového roku tou správnou nohou a hned v úvodním dvojkole si připsali první výhru z palubovky soupeře v Mladé Boleslavi.

První zápas byl vyrovnaný, ale hosté nevyužili v první sadě čtyřbodového vedení a prohráli ji a následně i obě koncovky dalších dvou setů. Už od začátku odpoledního zápasu bylo vidět, že jsou hostující hráči Malé Skály odhodláni udělat pro úspěch vše. Všichni hráči začali hrát především velmi aktivně v poli a žádný balon pro ně nebyl ztracený. Změny v sestavě pomohly ke zlepšené hře a výhře v odvetném zápase.