Bioodpad se v Jablonci sváží častěji

11.09.2018 11:51:41 | Autor: Markéta Hozová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Bioodpad se v Jablonci sváží častěji

Likvidace bioodpadu v Jablonci nad Nisou je pro občany od letošního roku snazší. Během jarních měsíců rozdělila radnice 1200 kusů domácích zahradních kompostérů. Zároveň došlo k nákupu pěti velkoobjemových kontejnerů, které umožní svážet bioodpad každých 14 dní. Je to velký rozdíl oproti čtyřem svozům ročně. První podzimní svoz proběhne už v sobotu 15. září.

„V rámci projektu „Podzemní kontejnery a sběr bioodpadu v Jablonci nad Nisou" jsme pořídili 5 velkoobjemových zelených kontejnerů na bioodpad. Můžeme tak nabídnout občanům častější svoz bioodpadu místo stávajících čtyř termínů ročně," řekl náměstek primátor Miloš Vele, který se problematikou nakládání s odpady zabývá. První podzimní svoz bioodpadu proběhne 15. září a podruhé budou kontejnery přistaveny 29. září. Jednotlivá stanoviště a časová rozmezí jsou uvedena na webu města a v Jabloneckém měsíčníku.

Štěpkování zdarma

Současně se svozem bioodpadu bude probíhat i štěpkování větví. „Občané mohou přinést větve na dané stanoviště a nechat si je od obsluhy naštěpkovat," vysvětlila Barbora Šnytrová z odd. správa veřejné zeleně. Vzniklá štěpka je vhodná právě pro umístění do zahradních kompostérů, kde napomáhá správnému rozkladu nebo se dá libovolně použít na zahrádce.

Kromě využití štěpkovače v rámci pravidelných svozů mohou lidé také větve přivézt do areálu Technických služeb v Lesní ulici a nechat si je zdarma naštěpkovat tam. Nejbližší „štěpkovací" termín je sobota 22. 9. od 9 do 12 hodin. „Za poplatek je také možné u TSJ objednat si individuální štěpkování na vlastní zahradě.

Projekty Podzemní kontejnery a sběr bioodpadu v Jablonci nad Nisou a Kompostéry pro občany města Jablonec nad Nisou jsou spolufinancovány Evropskou unií - Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životního prostředí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Krajského Odpadového Oskara 2018 mají Dalešice, Malá Skála a Semily
V Jablonci nad Nisou přibývají podzemní kontejnery
Na jablonecké radnici zbývá už jen pár kompostérů
Jablonec podporuje třídění bioodpadu, připraveny jsou kompostéry

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.

Aktuální srpnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Dvojice úplných uzavírek v okrajových částech Jablonce nad Nisou je plánovaná od 10. srpna. Obě se překlopí do září, zatímco jedna skonči v polovině měsíce, druhá je plánovaná až do jeho konce. Úplná uzavírka začne 10. srpna v ulici Sportovní, potrvá do 15. září a důvodem jsou výkopové práce pro přípojky. Ve druhém případě se úplně uzavře od 10. srpna ulice Dubová v Kokoníně, a to od ulice Rychnovská po Tyršovu stezku. Do konce září tu dělníci budou odstraňovat kanalizační výustí a rekonstruovat vodovod.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Státní zámek Zákupy se 12. září otevře hendikepovaným
Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce
Řidič odháněl včelu a přejel v Nové Vsi do protisměru
Srpnový program na Valdštejně nabízí Hradozámecké odpoledne i noc
Studená přehrada Fojtka láká otužilce i nudisty

Nejčtenější články

12.08.: Vyjádření k záměru propojení ulice Sportovní s areálem Na Kolečku
11.08.: Stanovisko předsedů klubů k rekonstrukci ulice Sportovní
12.08.: Rychnovská ulice v Kokoníně dostane nový asfalt

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace