Biatlonisté se připravují v Geilo
23.11.2010 22:38:29 | Autor: Jiří Endler | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou
Česká biatlonová výprava rekrutující se ze sportovců SKP Jablonex je v těchto dnech na prvním sněhu v norském Geilu, odkud B týmy mužů a žen přejíždí na první IBU cup do Beitostolenu. A týmy české reperzentace začínají světový pohár v Oestersundu.
„Na letošní "první sníh" do norského městečka Geilo odjel náš biatlonový B tým žen a B tým mužů pod vedením trenéra Jiřího Holubce v zastoupení: Lea Johanedisova, Gabriela Soukalová, Tomáš Krupčík, Vít Jánov a Lukáš Kristejn, který musel kvůli nemoci dorazit později, spolu se servisním týmem," sdělila z norského tréninkového centra jablonecká biatlonistka Gabriela Soukalová.
Větší část výpravy v Geilu tvoří A tým mužů ve složení Zdeněk Vítek, Michal Šlesingr, Tomáš Holubec, Ondřej Moravec a Jaroslav Soukup. „Spolu s nimi zde jsou trenéři Ondřej Rybář a Marek Lejsek," doplnila členy výpravy Soukalová.
„Tréninkové podmínky tu jsou dobré, běžecká trať vede přímo kolem apartmánů, kde bydlíme. Denně se po ní přepravujeme na nedalekou střelnici, kde se každý den odehrává naše komplexní příprava na letošní sezonu," informuje dále jablonecká biatlonistka.
V době volna biatlonisté odpočívají, věnují se regeneraci a využívají možnosti masáží. „Také doháníme učivo, nebo sledujeme filmy," prozradila studentka Vyšší odborné sškoly umělecko průmyslové!
Na otázku, jak je na tom s formou, Gabriela Svobodová odpověděla: „Neumím úplně posoudit svou fyzickou připravenost. V trénincích jsme se zatím věnovali převážně vytrvalosti. Každý z nás bude jistě vědět víc po středečním (24. 11. 2010) tréninkovém závodě, který nás čeká, a ještě více po prvním IBU cup, na který budeme ve čtvrtek (25. 11. 2010) přejíždět do nedalekého Beitostolenu. Určitě se nikdo z nás netěší na nízké teploty, jež nás mají v příštích dnech provázet a ztěžují nám střelbu. Nezbývá nám, než zatnout zuby a hurá do závodu."
A tým žen se připravuje v Idre, což je nedaleko dějiště prvního závodu světového poháru Oestersundu. Trenér Jindřich Šikola na první závod světového poháru, který startuje má pro úvodní . prosince, připravuje kvarteto Barbora Tomešová, Zdenka Vejnarová, Veronika Vítková a Veronika Zvařičová.
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 11 fotek)
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Dvouletý program pro registrované sociální služby je vyhlášený
Jablonečtí zastupitelé projednali a schválili Dotačního programu na podporu registrovaných sociálních služeb podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Jedná se o finanční podporu poskytovanou z rozpočtu města na období let 2026-2027 ve výši 17 milionů korun ročně. Město poskytuje dotace registrovaným poskytovatelům sociálních služeb pravidelně již od roku 2010 a prostřednictvím vyhlašovaného dotačního programu od roku 2015. Předpokládaný celkový objem finančních prostředků vyčleněných v rozpočtu města 2026 činí 16,61 milionu korun ročně.„Stabilní podpora sociálních služeb je jedním z pilířů, na kterých stojí zdravé a funkční město. Dlouhodobě posilujeme služby, které pomáhají rodinám, seniorům, osobám se zdravotním postižením i lidem v obtížných životních situacích. Nový dotační program poskytovatelům garantuje předvídatelnost a možnost plánovat služby tak, aby zůstaly dostupné a kvalitní pro všechny, kdo je potřebují," uvádí jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.
Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy
Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.
Nejnovější články
Liberecký kraj opět bojuje o přízeň veřejnosti v anketě Kraj mého srdce
Silvestrovská noc byla pro hasiče v Libereckém kraji klidnější než loňská
Hořela chalupa v Jabloneckých Pasekách
První novoroční dítě v kraji je Klaudie z České Lípy
Už je to tady! Jarda Hrabák slaví Osmdesátku!
Nejčtenější články
02.01.: Už je to tady! Jarda Hrabák slaví Osmdesátku!
04.01.: Hořela chalupa v Jabloneckých Pasekách
02.01.: První novoroční dítě v kraji je Klaudie z České Lípy
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.