Bezpečnost v jabloneckém Tyršově parku a okolí hlídá nová kamera

02.03.2020 19:10:51 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Bezpečnost v jabloneckém Tyršově parku a okolí hlídá nová kamera

V Tyršových sadech je nová bezpečnostní kamera, která je součástí jabloneckého Městského kamerového dohlížecího systému (MKDS). Díky ní bude mít policie městská i státní pod dohledem ubytovnu v Sadové ulici i prodejnu na křižovatce ulic U Balvanu a Nová Pasířská. Pořízení kamerového bodu vyšlo s pomocí dotačního programu Ministerstva vnitra na necelých tři sta tisíc korun.

„Městská i státní policie díky této kameře získá kontrolu nad prostorem před ubytovnou pro sociálně slabé občany v ulici Sadová i nad problematickou prodejnou potravin na křižovatce ulic U Balvanu a Nová Pasířská," řekl manažer prevence kriminality MP Jablonec nad Nisou Tomáš Svačina. Nová kamera bude monitorovat také západní část městského parku včetně altánu a Památníku obětem první světové války. „Svou polohou a dosahem by měla přispět ke snížení kriminality a zvýšit pocit bezpečí občanů, kteří si na bezpečnost v Tyršových sadech stěžují," připomněl Svačina.

Kamerový bod v Tyršově parku za 285 tisíc korun se podařilo financovat pomocí dotačního programu Ministerstva vnitra s podílem z rozpočtu města. „Tato kamera je jedním z kroků k tomu, aby se park zbavil špatné pověsti, kterou v současné době má. Letos MP počítá ještě s instalací další bezpečnostní kamery, a to mezi vstupy do Tyršova parku z ulice Fügnerova," uvedl ředitel MP Roman Šípek a dodal, že jablonecká MP nespoléhá pouze na bezpečnostní kamery. „Park a okolí kontrolují pravidelně hlídky strážníků, státní policie i asistenti prevence kriminality," uzavřel ředitel MP Šípek.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kamerový systém bude v Jablonci další čtyři roky provozovat GREPA
Městská policie Jablonec žádá o dotace ministerského programu
Toalety se z Tyršova parku přesunou na konečnou
David Mánek chce z Tyršova parku opět udělat příjemné místo k životu
Pohledávky mezi Grepou a městem Jablonec jsou vyrovnané

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánované uzavírky v Jablonci nad Nisou od poloviny srpna

Od 15. do 31. srpna se úplně uzavře stezka z ulice Vysoké do Podhorské, jelikož se zde bude rekonstruovat vedení plynovodu včetně přípojky. Ve stejném období, tedy 15. - 31. 8., bude uzavřený také chodník a jeden jízdní pruh ulice Vysoké, jelikož tu budou vyjíždět vozy ze stanoviště skladovací haly firmy ABB. Ulice Vysoká ulice bude průjezdná od ulice Chelčického po Spojovací, v opačném směru bude značená objízdná trasa ulice mi Spojovací a Březová.

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberečtí policisté zachránili lidský život
Jubilejní 30. ročník Eurionu nabídne Midi Lidi i Bruna Ferrariho
Štěpánův jarmark chystají k výročí 130 let rozhledny Štěpánka
Státní zámek Zákupy se 12. září otevře hendikepovaným
Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce

Nejčtenější články

12.08.: Vyjádření k záměru propojení ulice Sportovní s areálem Na Kolečku
13.08.: Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce
12.08.: Rychnovská ulice v Kokoníně dostane nový asfalt

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace