Běh pro Paměť národa se koná i v Liberci

19.05.2023 08:15:34 | Autor: Jana Trojanová | Rubrika: Sport | Obce: Liberecký kraj

Běh pro Paměť národa se koná i v Liberci

Již tuto neděli 21. května poběžíme v Liberci za všechny, kteří se nevzdali, a to v rámci tradičního Běhu pro Paměť národa. Ten pořádá nezisková organizace Post Bellum již poosmé a letos se běží na 11 místech po celé České republice.

Běžci symbolicky věnují svůj sportovní výkon tomu, kdo je inspiruje k vytrvalosti nebo jehož příběh chtějí připomenout. Nejčastěji běží za své dědy, babičky, Miladu Horákovou, Václava Havla nebo za politické vězně, letce RAF či hodnoty, jako jsou svoboda a demokracie. A za koho poběžíte vy? Přidejte se k nám a podpořte tak další natáčení regionálních příběhů Paměti národa, které nás i další generace budou inspirovat k vytrvalosti, dobré kondici i překonávání sebe sama!

V Liberci se společně na startu potkáme ve sportovním areálu Vesec v rámci akce „S rodinou do Vesce společně s ČT Author Cupem." A běžet může opravdu kdokoli! Stačí se přihlásit. A to lze dvěma způsoby, před akcí on-line (do 18. května) na https://www.behpropametnaroda.cz/liberec/ nebo v den běhu na místě u stanoviště Paměti národa Severní Čechy. Zvolit můžete běžeckou trasu v délce 5 km nebo se proběhnout či projít na trase 1 km. Připraven bude i dětský běh na 100 m. Symbolicky můžete svůj běh věnovat tomu, jehož příběh vás inspiruje a napsat si jeho jméno na startovní číslo. Výtěžek ze startovného poputuje na další natáčení pamětníků, vzdělávací programy nebo podporu seniorům, kterou poskytuje Centrum pomoci Paměti národa.

Patronkou běhu na 5 km je pro letošní rok herečka divadla F. X. Šaldy - Eliška Jansová. Vidět ji můžete v mnoha zajímavých rolích např. v Komedii o narození páně, jako Mariannu v Tartuffovi, v SIALských trojčatech nebo ve hře Burian. Eliška hraje také v českých filmech a seriálech, znát ji můžete např. z pohádky Svatojánský věneček. Věnuje se tanci, vede herecké i taneční workshopy, a často také vytváří choreografie jak pro divadlo, tak pro film. Na osobní setkání s Eliškou se můžeme těšit při odpoledním startu našeho běhu v 16 hodin!

Běh na 100 m pro malé a ještě menší odstartuje v 15 hodin miláček dětského publika a největší český youtuber Steve Watts. „Na běhu pro Paměť národa si chceme připomenout ty, kterých si vážíme," říká Michaela Pavlátová, ředitelka Paměti národa Severní Čechy. „Osm výrazných příběhů 20. století představíme letošním návštěvníkům akce na panelové výstavě přímo ve sportovním areálu, určitě se máme pod nedělní slunečnou oblohou všichni nač těšit," dodává.

Kromě jedenácti pevných míst se mohou lidé vydat na trať v průběhu května také v rámci „Běhu kdekoli!" K Běhu pro PN se tak letos symbolicky připojí například běžci v New Orleans, Santa Barbaře nebo indickém Dillí.

Za finanční podporu Běhu pro Paměť národa v Liberci děkujeme SM Liberec a Libereckému kraji, dále nás v regionu podpořili: Kalendář Liberecka, T. J. Sokol Jablonec nad Nisou, Dopravní podnik měst Liberec a Jablonec nad Nisou, Mocca, OC Forum Liberec, WattsEnglish, Ofset Valeš, restaurace HAC a zmrzlinářství Leda.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

FOTO: I v Jablonci odstartoval Běh pro Paměť národa
Tyršův park v Jablonci nad Nisou ožije Během pro Paměť národa

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Malé Podještědské derby pro Slovan
Obrazem: Liberečtí stolní tenisté postoupili do semifinále extraligy
Tak co vlastně ten tým umí?
Kraj vybral firmu, která provede rekonstrukci Lidových sadů
Jarní novinka z Frýdlantu: na zámku ukáží turistům kastelánské křídlo

Nejčtenější články

19.04.: Jirka Zemler oslavil 85!!!
19.04.: A bude zase skupina o záchranu
21.04.: Tak co vlastně ten tým umí?

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace