Běh Panskou zahradou posedmé přilákal děti ze Železného Brodu i okolí

23.06.2021 20:25:11 | Autor: redakce | Rubrika: Sport | Obce: Železný Brod

Běh Panskou zahradou posedmé přilákal děti ze Železného Brodu i okolí

Sedmý ročník orientační běhu Panskou zahradou s překážkami se konal v pátek 18. června v Železném Brodě. Oproti předchozím ročníkům bylo datum závodu posunuto až na druhou polovinu června kvůli protiepidemickým opatřením. Konec června s sebou ovšem přinesl teplotní rekordy, čímž se závod ještě ztížil.

Běžci byli řazeni do pěti kategorií dle věku.  Každá kategorie měla vlastní trasu, obtížnost se s vyšším věkem závodníků zvyšovala. Největší úspěch u dětí slavila překážka č. 2, tedy přelézání auta.

Kategorie:  I.  3-4 roky,  II.  5-6 let, III. 7-9 letIV. 10-12 let, V.  13-16 let.

Překážky: Slalom, přelézání auta, kladina, běh se zátěží, skoky snožmo přes koordinační žebřík, probíhání pneumatikami, přelézání balíků slámy, plazení.

„Dopoledne jsme vyhradili dětem z mateřských a základních škol. Oproti předchozím letům byl harmonogram nabitější, protože se zúčastnila celá I. Základní škola Školní, 2. 3. a 4. třída ze ZŠ Pelechovská, z mateřských škol pak MŠ Koníček i MŠ Slunečná. Dorazili i „přespoláci“ z Mateřské a základní školy v Jesenném a MŠ Sluníčka z Turnova,“ uvedla za pořadatele Mirka Vostrá.

Běh Panskou zahradou 2021<br />Autor: Archiv FSA Odpoledne od 15.00 startovali soutěžící z řad veřejnosti ve stejných věkových kategoriích jako dopoledne. Celá akce byla pořádána Fitstudiem Sportovních Aktivit Jany Boučkové z. s. za podpory města Železný Brod i Libereckého kraje.

„Srdečně děkujeme ZŠ Školní, zejména řediteli školy Zdeňku Kučerovi, zástupkyni ředitele Soně Malinové a pedagogům všech zúčastněných tříd. Děkujeme také zástupci ředitele ZŠ Pelechovská Tomáši Hartlovi za vyslání třech tříd z 1. stupně.  Velmi děkujeme ZŠ a MŠ Jesenný, kteří, ač dojíždějí, se zúčastní každé akce, kterou FSA Jany Boučkové pořádá.  Další velký dík patří mateřským školám Slunečná, i Stavbařů, Sluníčko z Turnova, které také dorazily a společně s dětmi si užily 7. orientační běh v Panské zahradě. Děkujeme za skvělou součinnost pedagogů s organizátory, která přispěla k hladkému průběhu celého dne,“ shrnula Mirka Vostrá.

Osvěžení závodníků obstarali hasiči SDH Železný Brod a zdravotní dozor měla na starosti Jiřina Balatková. „Velmi děkujeme a vážíme si podpory města Železného Brodu, Libereckého kraje i dalším, výše uvedeným subjektům, kteří nám svou podporou umožnili uspořádat další sportovní akci. Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na další společné zážitky!,“ doplnila za tým FSA Vostrá.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Panské zahradě se koná již pošesté orientační běh
Orientačního běhu Panskou zahradou se účastnilo celkem 390 dětí
Orientační běhy v Semilech a Brodě zabavily děti ze školek i škol
Orientační běh Panskou zahradou uvedl projekt Děti na startu

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 187 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Bigbítek zakončí sérii turnovských koncertů v rámci Malé domácí scény

Bigbítek je přední revival českého bigbeatu z Rovenska pod Troskami, zejména potom Krausberry, Vítkova kvarteta, Vladimíra Mišíka, Krucipüsku a dalších. V turnovském klubu KUS zahraje v sobotu 26. listopadu od 19 hodin. Více podrobností na Našem Pojizeří

Kraj daruje obcím a městům pozemky. Podpoří tak rozvoj a bezpečí obyvatel

Téměř 31 tisíc čtverečných pozemků převedl letos Liberecký kraj bezúplatně na obce. Obce a města na nich vybudují chodníky a cyklostezky podél silnic, čímž zvýší bezpečnost chodců a cyklistů na jejich území. Kraj zároveň pracuje na majetkoprávním vypořádání pozemků včetně komunikací, které do budoucna vyřadí z krajské silniční sítě. „Během letošního roku převedl kraj pozemky v účetní hodnotě 2,6 milionu korun na deset obcí a třináct měst v regionu," upřesnil náměstek hejtmana pro řízení rezortu ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky Zbyněk Miklík. „Kraj sice za tyto pozemky peníze nedostane, obce a města v kraji však mohou ušetřené finanční prostředky za nákup pozemků investovat do svého dalšího rozvoje, což je i prioritou Libereckého kraje."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2022
Město Jablonec uzavře další memorandum s Libereckým krajem
Obrazem: Slavnostní rozsvícení vánočního stromu v Tanvaldě 2022
Adventní akce se vrací na hrady a zámky
Duo Concertant vystoupilo v Jablonci ve třech

Nejčtenější články

24.11.: Předprodej jízdenek se vrátí na autobusové nádraží
24.11.: Řidič se superbem na ledovce dostal smyk a narazil do stojícího auta
24.11.: Řidička přejela v Rádle středový ostrůvek a narazila do svodidel

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace