Běh Panskou zahradou posedmé přilákal děti ze Železného Brodu i okolí

23.06.2021 20:25:11 | Autor: redakce | Rubrika: Sport | Obce: Železný Brod

Běh Panskou zahradou posedmé přilákal děti ze Železného Brodu i okolí

Sedmý ročník orientační běhu Panskou zahradou s překážkami se konal v pátek 18. června v Železném Brodě. Oproti předchozím ročníkům bylo datum závodu posunuto až na druhou polovinu června kvůli protiepidemickým opatřením. Konec června s sebou ovšem přinesl teplotní rekordy, čímž se závod ještě ztížil.

Běžci byli řazeni do pěti kategorií dle věku.  Každá kategorie měla vlastní trasu, obtížnost se s vyšším věkem závodníků zvyšovala. Největší úspěch u dětí slavila překážka č. 2, tedy přelézání auta.

Kategorie:  I.  3-4 roky,  II.  5-6 let, III. 7-9 letIV. 10-12 let, V.  13-16 let.

Překážky: Slalom, přelézání auta, kladina, běh se zátěží, skoky snožmo přes koordinační žebřík, probíhání pneumatikami, přelézání balíků slámy, plazení.

„Dopoledne jsme vyhradili dětem z mateřských a základních škol. Oproti předchozím letům byl harmonogram nabitější, protože se zúčastnila celá I. Základní škola Školní, 2. 3. a 4. třída ze ZŠ Pelechovská, z mateřských škol pak MŠ Koníček i MŠ Slunečná. Dorazili i „přespoláci“ z Mateřské a základní školy v Jesenném a MŠ Sluníčka z Turnova,“ uvedla za pořadatele Mirka Vostrá.

Běh Panskou zahradou 2021<br />Autor: Archiv FSA Odpoledne od 15.00 startovali soutěžící z řad veřejnosti ve stejných věkových kategoriích jako dopoledne. Celá akce byla pořádána Fitstudiem Sportovních Aktivit Jany Boučkové z. s. za podpory města Železný Brod i Libereckého kraje.

„Srdečně děkujeme ZŠ Školní, zejména řediteli školy Zdeňku Kučerovi, zástupkyni ředitele Soně Malinové a pedagogům všech zúčastněných tříd. Děkujeme také zástupci ředitele ZŠ Pelechovská Tomáši Hartlovi za vyslání třech tříd z 1. stupně.  Velmi děkujeme ZŠ a MŠ Jesenný, kteří, ač dojíždějí, se zúčastní každé akce, kterou FSA Jany Boučkové pořádá.  Další velký dík patří mateřským školám Slunečná, i Stavbařů, Sluníčko z Turnova, které také dorazily a společně s dětmi si užily 7. orientační běh v Panské zahradě. Děkujeme za skvělou součinnost pedagogů s organizátory, která přispěla k hladkému průběhu celého dne,“ shrnula Mirka Vostrá.

Osvěžení závodníků obstarali hasiči SDH Železný Brod a zdravotní dozor měla na starosti Jiřina Balatková. „Velmi děkujeme a vážíme si podpory města Železného Brodu, Libereckého kraje i dalším, výše uvedeným subjektům, kteří nám svou podporou umožnili uspořádat další sportovní akci. Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na další společné zážitky!,“ doplnila za tým FSA Vostrá.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Panské zahradě se koná již pošesté orientační běh
Orientačního běhu Panskou zahradou se účastnilo celkem 390 dětí
Orientační běhy v Semilech a Brodě zabavily děti ze školek i škol
Orientační běh Panskou zahradou uvedl projekt Děti na startu

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 187 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zahájili již 12. ročník soutěže Dřevěná stavba roku

Nadace dřevo pro život zahájila přihlašování do prestižní oborové soutěže Dřevěná stavba roku. Už dvanáctým rokem představuje široké veřejnosti díla těch, kteří umí doslova kouzlit se dřevem a vytváří dřevěné stavby šetrné k přírodě. I letos je pro soutěžící připraveno 6 soutěžních kategorií, do kterých mohou přihlásit realizace nebo návrhy různých typů dřevěných staveb, jako jsou rodinné domy, sruby, konstrukce, dětská hřiště, rozhledny či dřevěné interiéry. Přihlašování do 12. ročníku soutěže Dřevěná stavba roku probíhá do 28. února 2022 na webových stránkách soutěže. Soutěžící, kteří se přihlásí do 31. ledna navíc získají 20% slevu z registračního poplatku. V březnu bude pro soutěžní díla hlasovat odborná porota i široká veřejnost. Na konci dubna pak proběhne slavnostní vyhlášeni letošních vítězů a jejich projektů.

Lednový Valdštejn si lidé užívají

Lednový Valdštejn si lidé užívají Hrad Valdštejn ani v lednu nezavřel své brány. Za poslední dva víkendy, kdy bylo otevřeno od 13.00 do 15.30, si svátečně vyzdobený areál prohlédlo přes tisíc návštěvníků. Při příznivém počasí správci rádi otevřou ještě následující víkend 22. a 23. ledna. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Lídr hnutí STAN v kraji Jan Farský se vzdá poslaneckého mandátu
Pražští studenti zrestaurovali grafiky pro Severočeské muzeum
Počasí komplikovalo dopravu, nehoda uzavřela silnici z Brodu na Bozkov
V Harrachově budou jednat o osudu Vily Mlynářka
Ztratila se kočka Jolie

Nejčtenější články

18.01.: V Jablonci se mění dopravní značení na zimní variantu
19.01.: Anonym oznámil bombu v liberecké firmě
18.01.: Řidičku pod vlivem drog usvědčil čerstvý sníh

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace