Běh Panskou zahradou posedmé přilákal děti ze Železného Brodu i okolí

23.06.2021 20:25:11 | Autor: redakce | Rubrika: Sport | Obce: Železný Brod

Běh Panskou zahradou posedmé přilákal děti ze Železného Brodu i okolí

Sedmý ročník orientační běhu Panskou zahradou s překážkami se konal v pátek 18. června v Železném Brodě. Oproti předchozím ročníkům bylo datum závodu posunuto až na druhou polovinu června kvůli protiepidemickým opatřením. Konec června s sebou ovšem přinesl teplotní rekordy, čímž se závod ještě ztížil.

Běžci byli řazeni do pěti kategorií dle věku.  Každá kategorie měla vlastní trasu, obtížnost se s vyšším věkem závodníků zvyšovala. Největší úspěch u dětí slavila překážka č. 2, tedy přelézání auta.

Kategorie:  I.  3-4 roky,  II.  5-6 let, III. 7-9 letIV. 10-12 let, V.  13-16 let.

Překážky: Slalom, přelézání auta, kladina, běh se zátěží, skoky snožmo přes koordinační žebřík, probíhání pneumatikami, přelézání balíků slámy, plazení.

„Dopoledne jsme vyhradili dětem z mateřských a základních škol. Oproti předchozím letům byl harmonogram nabitější, protože se zúčastnila celá I. Základní škola Školní, 2. 3. a 4. třída ze ZŠ Pelechovská, z mateřských škol pak MŠ Koníček i MŠ Slunečná. Dorazili i „přespoláci“ z Mateřské a základní školy v Jesenném a MŠ Sluníčka z Turnova,“ uvedla za pořadatele Mirka Vostrá.

Běh Panskou zahradou 2021<br />Autor: Archiv FSA Odpoledne od 15.00 startovali soutěžící z řad veřejnosti ve stejných věkových kategoriích jako dopoledne. Celá akce byla pořádána Fitstudiem Sportovních Aktivit Jany Boučkové z. s. za podpory města Železný Brod i Libereckého kraje.

„Srdečně děkujeme ZŠ Školní, zejména řediteli školy Zdeňku Kučerovi, zástupkyni ředitele Soně Malinové a pedagogům všech zúčastněných tříd. Děkujeme také zástupci ředitele ZŠ Pelechovská Tomáši Hartlovi za vyslání třech tříd z 1. stupně.  Velmi děkujeme ZŠ a MŠ Jesenný, kteří, ač dojíždějí, se zúčastní každé akce, kterou FSA Jany Boučkové pořádá.  Další velký dík patří mateřským školám Slunečná, i Stavbařů, Sluníčko z Turnova, které také dorazily a společně s dětmi si užily 7. orientační běh v Panské zahradě. Děkujeme za skvělou součinnost pedagogů s organizátory, která přispěla k hladkému průběhu celého dne,“ shrnula Mirka Vostrá.

Osvěžení závodníků obstarali hasiči SDH Železný Brod a zdravotní dozor měla na starosti Jiřina Balatková. „Velmi děkujeme a vážíme si podpory města Železného Brodu, Libereckého kraje i dalším, výše uvedeným subjektům, kteří nám svou podporou umožnili uspořádat další sportovní akci. Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na další společné zážitky!,“ doplnila za tým FSA Vostrá.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Panské zahradě se koná již pošesté orientační běh
Orientačního běhu Panskou zahradou se účastnilo celkem 390 dětí
Orientační běhy v Semilech a Brodě zabavily děti ze školek i škol
Orientační běh Panskou zahradou uvedl projekt Děti na startu

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 187 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hejtman Libereckého kraje bude opět odpovídat online

Ve čtvrtek 2. prosince od 19 hodin mohou návštěvníci facebookového profilu Libereckého kraje položit prostřednictvím komentářů pod online přenos dotaz hejtmanovi Martinu Půtovi. Pokud máte zájem o zodpovězení otázek či chcete zhlédnout reakce hejtmana Martina Půty na různorodé dotazy, stačí se ve čtvrtek 2. prosince v 19 hodin přihlásit ke svému facebookovému profilu a zavítat na stránky Libereckého kraje: https://www.facebook.com/libereckraj/. Své otázky můžete napsat do komentářů přímo pod živý přenos. Hejtman si tradičně dotazy přečte a zodpoví. Online vysílání se uskuteční již po jednačtyřicáté.

Další krok přiblížil stavbu nové stanice HZS Jilemnice

V pátek 26. listopadu 2021 podepsal starosta města Jilemnice David Hlaváč a ředitel Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Jan Hadrbolec smlouvu o prodeji pozemku v Jilemnici, místní části Hrabačov. Pozemek je určen pro výstavbu nové stanice Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje v Jilemnici. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj vydává ročenku, která hodnotí uplynulých 12 měsíců
Město Jablonec nad Nisou prodává pozemky v elektronických aukcích
U Kauflandu v Turnovské ulici v Jablonci se rozsvítily semafory
Prosincový program akcí v jabloneckém Eurocentru
Na Liberecku už třetí rok po sobě vysadili u silnic nejvíce stromů

Nejčtenější články

30.11.: U Zásady zapadl ve sněhu autobus
01.12.: Dvě auta se srazila na sněhu v Bratříkově
30.11.: Odstoupivšího zastupitele Petra Beitla ve funkci nahradil Petr Židek

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace