Běh Panskou zahradou posedmé přilákal děti ze Železného Brodu i okolí

23.06.2021 20:25:11 | Autor: redakce | Rubrika: Sport | Obce: Železný Brod

Běh Panskou zahradou posedmé přilákal děti ze Železného Brodu i okolí

Sedmý ročník orientační běhu Panskou zahradou s překážkami se konal v pátek 18. června v Železném Brodě. Oproti předchozím ročníkům bylo datum závodu posunuto až na druhou polovinu června kvůli protiepidemickým opatřením. Konec června s sebou ovšem přinesl teplotní rekordy, čímž se závod ještě ztížil.

Běžci byli řazeni do pěti kategorií dle věku.  Každá kategorie měla vlastní trasu, obtížnost se s vyšším věkem závodníků zvyšovala. Největší úspěch u dětí slavila překážka č. 2, tedy přelézání auta.

Kategorie:  I.  3-4 roky,  II.  5-6 let, III. 7-9 letIV. 10-12 let, V.  13-16 let.

Překážky: Slalom, přelézání auta, kladina, běh se zátěží, skoky snožmo přes koordinační žebřík, probíhání pneumatikami, přelézání balíků slámy, plazení.

„Dopoledne jsme vyhradili dětem z mateřských a základních škol. Oproti předchozím letům byl harmonogram nabitější, protože se zúčastnila celá I. Základní škola Školní, 2. 3. a 4. třída ze ZŠ Pelechovská, z mateřských škol pak MŠ Koníček i MŠ Slunečná. Dorazili i „přespoláci“ z Mateřské a základní školy v Jesenném a MŠ Sluníčka z Turnova,“ uvedla za pořadatele Mirka Vostrá.

Běh Panskou zahradou 2021<br />Autor: Archiv FSA Odpoledne od 15.00 startovali soutěžící z řad veřejnosti ve stejných věkových kategoriích jako dopoledne. Celá akce byla pořádána Fitstudiem Sportovních Aktivit Jany Boučkové z. s. za podpory města Železný Brod i Libereckého kraje.

„Srdečně děkujeme ZŠ Školní, zejména řediteli školy Zdeňku Kučerovi, zástupkyni ředitele Soně Malinové a pedagogům všech zúčastněných tříd. Děkujeme také zástupci ředitele ZŠ Pelechovská Tomáši Hartlovi za vyslání třech tříd z 1. stupně.  Velmi děkujeme ZŠ a MŠ Jesenný, kteří, ač dojíždějí, se zúčastní každé akce, kterou FSA Jany Boučkové pořádá.  Další velký dík patří mateřským školám Slunečná, i Stavbařů, Sluníčko z Turnova, které také dorazily a společně s dětmi si užily 7. orientační běh v Panské zahradě. Děkujeme za skvělou součinnost pedagogů s organizátory, která přispěla k hladkému průběhu celého dne,“ shrnula Mirka Vostrá.

Osvěžení závodníků obstarali hasiči SDH Železný Brod a zdravotní dozor měla na starosti Jiřina Balatková. „Velmi děkujeme a vážíme si podpory města Železného Brodu, Libereckého kraje i dalším, výše uvedeným subjektům, kteří nám svou podporou umožnili uspořádat další sportovní akci. Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na další společné zážitky!,“ doplnila za tým FSA Vostrá.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Panské zahradě se koná již pošesté orientační běh
Orientačního běhu Panskou zahradou se účastnilo celkem 390 dětí
Orientační běhy v Semilech a Brodě zabavily děti ze školek i škol
Orientační běh Panskou zahradou uvedl projekt Děti na startu

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 187 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Kokoníně se postaví provizorní objízdná trasa

Jablonec zřídí v Kokoníně provizorní objízdnou trasu ulice Kaštanová z vedlejší slepé ulice přes soukromé pozemky. Důvodem jsou výkopy a úplná uzavírka ulice Kaštanové kvůli stavbě dešťové kanalizace, přeložkám sítí a rekonstrukci ulice. „SVS chce v ulici Kaštanová vybudovat splaškovou kanalizaci a přeloží vodovod, město postaví kanalizaci dešťovou, přeloží plynovod a pak zajistí kompletní rekonstrukci ulice Kaštanová. Proto je však třeba nejdříve zřídit provizorní objízdnou trasu," informuje náměstek pro rozvoj Petr Roubíček s tím, že zakázku zadá Jablonec přímo a zaplatí za ni více jak milion korun včetně DPH. Stavět by se mělo v létě, hotovo by mělo být do konce stavební sezony.

Šaldovo a Naivní divadlo podpoří kraj sedmi miliony korun

Poskytnutí neinvestičních a investičních dotací z rozpočtu Libereckého kraje Naivnímu divadlu Liberec a Divadlu F. X. Šaldy Liberec schválili na svém zasedání krajští radní. V souladu s memorandem uzavřeným mezi Libereckým krajem a statutárním městem Liberec je vyčleněno v rozpočtu odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu 5 milionů korun na investiční dotace a 2 miliony korun na podporu těchto divadel. „Dva miliony korun rozdělí kraj coby provozní příspěvek mezi obě scény. Částkou 1 470 000 korun podpoří činnost Divadla F. X. Šaldy a 530 000 korunami Naivní divadlo," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Od 8. července se položí definitivní asfalt v ulici Liberecká v Jablonci
Na dětské olympiádě excelovali jablonečtí plavci
Atleti LIAZ Jablonec měli v minulých dnech nabitý program
Program pro všechny generace slibuje Rodinný festiválek
Nová česká romantická komedie Řekni to psem se představuje

Nejčtenější články

04.07.: Obrazem: Oslavy 120 let ozubnicové trati v Kořenově
03.07.: Hasiči zachránili psa po pádu z maloskalské vyhlídky
04.07.: Na trati z Liberce do Szklarske Poręby pokračuje výluka do 10. července

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace