Béčko Mšena poprvé prohrálo, ale vedení drží

09.11.2018 09:31:09 | Autor: Ladislav Janata, Petr Ježek | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

Vedoucí tým z jabloneckých Břízek v letošní I.A třídě poprvé prohrál a právě s druhou Stráží, která snížila náskok na tři body. Týmům v závěru tabulky se stále nedaří, celá trojice svorně své zápasy prohrála.

TJ Desná - Jiskra Mimoň 7:2 (4:0)

Ze soupeře měli Desenští respekt, ten posledních čtyřech utkáních třikrát zvítězil a jednou remizoval. Domácí hráči však vlétli do utkání jako uragán a od začátku hosty přehrávali rychlou nátlakovou hrou, když se navíc dařilo i v zakončení nebylo brzy o vítězi utkání pochyb. Za 23. minut nastříleli Mimoni 4 góly a prakticky bylo rozhodnuto. Hosté snížili až za stavu 6:0 a to v době, kdy trenér zkoušel jiné rozestavení, což se ukázalo nedobrým řešením. „Když jsme se vrátili zpět k osvědčenému rozestavení, opět jsme měli ve hře navrch," dodal vedoucí týmu.

Branky: 1., 65. a 68. V. Kořínek, 8. a. J. Kořínek, 23. Karel, 88. Skrutek - 77. Vrána, 84. Foubík. Rozhodčí: Ďörď. ŽK: 2:3. Diváků: 120. Desná: Mucska - Karel (65. Pfeifer), Kovář, Kopal, Mladonický - Šindelář (79. Křemen), Ježek, J. Kořínek (60. Skrutek), Sekanina (89.Mejsnar) - V. Kořínek, Veselouš.

FK Rynoltice - Sokol Jenišovice 2:2 (2:1)

Než se Jenišovičtí na strašidelném hřišti rozkoukali, frnknul jim Vacek, z úhlu vypálil a byť si Cejnar na míč sáhnul, ten stejně zaplaval za zadní tyč. V 19. minutě hasil požár za cenu žluté karty a desítky hrající asistent trenéra Bernard, a Rynoltice Kotkem zdvojnásobili svůj těsný náskok. Naštěstí pro hosty přišel důležitý kontaktní gól z dílny V. Hurta, který vše vrátil do polohy šance.

„Šancí jsme měli několik, ale zahodili jsme i tu největší. Mára (rozuměj Randák) přesným centrem našel Fedorka, ten se mohl brankáře zeptat, kam to chce, ale poslal to mimo zívající bránu," nebyl nadšen trenér Petr Randák. Ve finále však bral i bod, o který se postaral Matěj Randák, který přesným obstřelením rynoltické zdi ve výši ramen a následným skluzem na malém vápnu překonal Vacka a srovnal na konečných 2:2, znamenajících alespoň jeden plusový bodík.

Branky: 9. Vacek, 19. Kotek - 22. V. Hurt, 67. Mat. Randák. Rozhodčí: Havel. ŽK: 3:2. Diváků: 79. Jenišovice: Cejnar - Bubák, Mat. Randák, Pekař, Holeček - Fedorko, V. Hurt, Bernard, D. Hurt - Hradecký, Mar. Randák.

FK Stráž pod Ralskem - FK Jiskra Mšeno B 3:0 (3:0)

Nejlepší výkon podzimu si schovávali domácí až na zápas s dosud neporaženým lídrem soutěže. Ambiciózní celek ze Mšena u nás opravdu neměl nárok. Poctivým, týmovým a velmi kvalitním výkonem jsme ho sfoukli jako svíčku. Zasloužená a pro hosty ještě milosrdná výhra 3:0 naprosto dokumentuje průběh zápasu.

Od úvodních minut domácí fotbalisti diktovali tempo hry a na branku hostí se valil jeden útok za druhým. Už v 5.min musel Polák nadvakrát krotit střílený centr Cermana. V 9. minutě po opakovaném centru z rohového kopu hlavičkoval Věchet v gólové pozici těsně vedle. Ve 12. minutě se probil do vápna Cerman a po jeho bombě z úhlu zazvonila tyč hostující branky! V 18. minutě pěkně individuálně pronikl do vápna Kisty a z úhlu propálil Poláka - 1:0. Ve 22. minutě vyhrál důrazný Cerman na polovině hřiště souboj pro Biedermanna, a ten své sólo proti Polákovi chladnokrevně přetavil ve druhou branku - 2:0. Ve 32. minutě asi nejnebezpečnější šancí hostí během celého zápasu byla jedovatá střela Brože ze 30 metrů, kterou Lahúlek na poslední chvíli vyškrábl na roh. Ve 39. minutě pálil z úhlu Košťál, ale jeho střelu pod víko Polák bravurně vyrazil na roh. Ve 41. minutě se za obranou hostí zjevil agilní Kisty a po střele Biedermanna se míč odrazil k Věchtovi. Ten zkušeně vymotal několik obránců včetně brankáře a do prázdné branky upravil na poločasových 3:0!

Druhý poločas hráli domácí zkušeně a s vědomím třígólového vedení a nikam nespěchali. Soustředili jsme se více na obranu, která byla díky týmové práci opravdu nepropustná. Hosté měli územní převahu, ale bez výraznějšího ohrožení domácí branky, pouze s několika nepřesnými střelami z uctivé vzdálenosti. Domácí svůj náskok z první půlky s přehledem uhájili.

Branky: 18. Kisty, 22. Biedermann, 41. Věchet. Rozhodčí: Mařatka. ŽK: 4:3. Diváků: 80. Mšeno B: Polák - M. Škvor, Pešat, Samko, Novotný (80. Rezler) - Švor, Brož, Šich (75. Kuchynka), Hýř, Krámský - Pařík (65. Bradel), Horna.

FK Hejnice - Sokol Ruprechtice 2:2 (0:1)

Hejnice měly častěji míč na kopačkách a Ruprechtice byly pod tlakem. Domácí nic z územní převahy nevytěžili, naopak hosté pěknou střelou Chwiedziuka z druhé vlny se ujali vedení a vyhráli poločas.

Po přestávce Ruprechtičtí šťastně navýšily po závaru a domácí byli hodně dole. Přesto během pěti minut dokázali vyrovnat, vždy po zbytečných chybách. Až do konce se pak hrálo oboustranně na útok, ale ani jeden tým nedokázal své možnosti dotáhnout do vítězného konce.

Branky: 70. Kobr, 74. D. Neumann - 30. Chwiedziuk, 66. Rampáček. Rozhodčí: Dvořák. Diváků: 80.

Košťálov/ Libštát - Doubí 4:0 (2:0)

Ve 30. minutě se domácí dostali do vedení po samostatné akci Piryho, který prošel přes čtyři bránící hráče a poté střelou mezi nohy brankáře dal na 1:0. Za sedm minut následovala špatná rozehrávka hostů. Holovič dostal balón za obranu a postupoval z úhlu sám na brankáře. První pokus gólman vyrazil, ale pouze na hlavu Holoviče, a ten uklidil balon do brány. Domácí tak po zásluze vedli v poločase 2:0.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hosté, ale žádnou větší šanci si nevypracovali. A tak rozhodující moment nastal v 78. minutě. Opět přišla samostatná akce Piryho, který si udělal z bránících hráčů kuželky a poté překonal i brankáře. Třetí gól definitivně zlomil odpor soupeře a domácí byli v laufu. V 81. minutě byl ve vápně faulován Klazar, následný pokutový kop proměnil Piry a zkompletoval hattrick po famózním výkonu. Poté měl velikou šanci Grosu, ale domácí už další branku nepřidali.

Branky: 31., 78. a 81. (PK) 38. Holovič. Rozhodčí: Marek - Šubrt, Dytrt, ŽK: 3:4. Diváků: 100. Košťálov/Libštát: Průcha - Koldovský (83. Baudyš), Klazar (75. Kosina), Frolík, Vancl (57. Grosu) - Patka, Kolovič, Cerman, Piry - Sádek (M. Janata), K. Janata.

Lomnice n. P. - Krásná Studánka 2:1 (2:1)

Domácí fotbalisté na soupeře vlétli a prvních 15 minut excelovali, pak už to po zbytek zápasu bylo mnohem horší. Už ve 2. minutě se trefil Starý krásně „angličanem" o tyč. V 11. minutě střelu Drusana dopíchl do branky Drahoňovský na 2:0. Pak ale v 17. minutě přišlo do domácích špatné zahrání ofsajd systému a za hosty snížil na 2:1 Smolák. Pak se domácí přizpůsobili hře soupeře a moc šancí si nevytvářeli. Ve 23. minutě šli hosté sami na bránu, ale domácí zachránil brankář Přibyl. Po nahrávce Janaty se dostával do šance ze strany Drahoňovský, ale byl zastaven. Pak se postupně fotbal ztrácel. Ve 49. minutě Janata trefil břevno a Starý potom mířil z dorážky těsně vedle. Hosté špatně rozehrávali do branky, jejich přihrávku vystihl střídající Kozák, ale gólman Vrábel jeho střelu vyrazil. V závěru už domácí uhlídali těsnou výhru.

Branky: 2. Starý, 11. Drahoňovský - 17. Smolák. Rozhodčí: Klement - Vachek, Řezníček, ŽK: 2:2. Diváků: 60. Lomnice: Přibyl - Knížek, Poledník, Bryscejn, Košťák (46. Sehnoutek) - Janata, Drusan, Veg, Dlouhý (84. Vohnout) - Starý, Drahoňovský (75. Kozák).

Pěnčín - Semily 5:1 (3:1)

Mladý semilský tým obdržel na trávníku čtvrtého celku tabulky první gól už ve 4. minutě od Hlubučka. V 10. minutě ale vyrovnal z nařízené penalty Chlupáč. Půlhodiny hosté drželi vyrovnaný stav, ale pak se v rychlém sledu trefili Heinrich a Nemyrovskyy. Ve druhém poločase přidali domácí ještě dva góly a připsali si vysoké vítězství 5:1.

Branky: 4. Hlubuček, 31. Heinrich, 34. Nemyrovskyy, 58. Mätzelt, 69. J. Matějček - 10. Chlupáč z penalty. Rozhodčí: Smoleňák - Hnětynka, Brož. ŽK: 0:1. Diváků: 50. Pěnčín: Pivrnec - J. Matějček, Balásek, Fajfr, Zapadlo - P. Matějček, Nemyrovskyy, Paldus, Mätzelt - Hlubuček (18. Lang), Heinrich Semily: Zamastil - Chlupáč, Prousek, M. Hradecký, Zelenka, - Hruška (55. O. Hradecký), Káňa, Lukeš, Podzimek, Klíma, Hapiak (72. Brett).

VTJ Rapid Liberec - Horní Branná 0:2 (0:0)

Velmi důležitý zápas pro oba celky ze suterénu tabulky. Hlavním rysem první půle nebyla fotbalová úroveň, ale bojovnost. Jelikož oběma celkům střelecká muška velmi scházela, tak se odcházelo do kabin za stavu 0:0.

Ve druhé půli se oba celky snažily o zvrat na svou stranu a šťastnější byli hosté, kteří v 76. minutě poslali na plac dosud neuzdraveného Kubelku, a ten se tři minuty nato odvděčil vedoucí brankou. Vítězství hostů pečetil v 84. minutě z perfektně kopnutého trestného kopu Šimek. Pro hosty to jsou doslova zlaté body.

Branky: 79. Kubelka, 84. Šimek. Rozhodčí: Švec - Martínek, Zlatník, ŽK: 2:0. Diváků: 40. Horní Branná: Svoboda - Da. Paulů, Pešina, Jirousek, Šimůnek - Jindřišek, Kobrle (76. Kubelka), Jón, J. Paulů (63. Hrdina) - Šimek, Du. Paulů.