Baumit závěrečnou desetiminutovkou znemožnil Varnsdorf

04.11.2012 20:39:58 | Autor: Pavel Bursa | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecký starší dorost zvítězil v utkání 13. kola České ligy nad celkem FK Varnsdorf 5:2 (2:1), když o výsledku utkání rozhodl v posledních deseti minutách vstřelením tří branek.

Utkání bylo vcelku vyrovnané, důraznější hosté účinně napadali rozehrávku domácích a měli také první gólovou šanci. V 15. minutě za překonaným Krásným Tichý odvracel z brankové čáry na roh. Jablonec šel do vedení ve 25. minutě. Autorem branky byl Štěpánek, který hlavou umístil do sítě centr Vodrážky z levé strany. V 38. minutě hosté vyrovnali, když po souboji Krásného se soupeřem poslal Honců odražený míč obloukem do domácí branky. Krásný ze souboje odešel otřesen a musel ho nahradit Masařík. Ve 44. minutě poslal Karásek Jablonec opět do vedení. Dorazil míč odražený od pravé tyče, kterou hlavou trefil Tichý. V zápětí měl šanci dát gól Kuhn, ale zblízka míč minul.

Po obrátce hosté nepolevili v důrazu a napadání. Vyplatilo se jim to v 58. minutě, kdy vyrovnali stav. Autorem branky byl Kučera. Jablonec poté nedokázal na vyrovnávací branku patřičně reagovat. Až v 74. minutě po skvělém centru Chropůvky Kuhn pálil hlavou těsně vedle. Poslední desetiminutovka se už hrála v režii Jabloneckých. Ke zteči zavelel Koštíř, který v 81. minutě pronikl do vápna před brankáře Kloudu a dal na 3:2. V 86. minutě Koštíř přihrál na střed před vápno míč Rozkovcovi a ten vypálil 4:2. Účet zápasu uzavřel v 88. minutě blízka Kuhn, který tak využil centr Geberta.

FK Baumit Jablonec - FK Varnsdorf 5:2 (2:1)

Branky: 25. Štěpánek, 44. Karásek, 81. Koštíř, 86. Rozkovec, 88. Kuhn - 38.Honců, 58. Kučera. Rozhodčí: Novák, Drobník, Ouředník. ŽK: 0:2 (13. Knížek, 60. Čurgali). Diváků: 100.

FK Baumit Jablonec: Krásný (41. Masařík) - Tvrzník, Tichý, Karásek, Podroužek (22. Kuhn) - Štěpánek (58. Douda), Skwarczek (54. Koštíř), Rozkovec, Žemba - Gebert, Vodrážka (65. Chropůvka).

FK Varnsdorf: Klouda - Spurný (41. Halbich), Vomáčka, Čurgali, Šolc - Šebora, Knížek, Kučera, Šolín ((46. Ruszó (83. Šiška)) - Vinš, Honců.