Basketbalové juniorky letos na chvostu extraligy

26.01.2018 14:06:17 | Autor: Ladislav Janata, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Basketbalové juniorky letos na chvostu extraligy

Tři roky po sobě působí mladé basketbalistky jablonecké Bižuterie v nejvyšší soutěži juniorek a nyní ve čtvrtém roce budou mít problém tuto elitní soutěž udržet.

Před více jak deseti lety se podařilo trenéru Čmejrkovi a jeho asistentce Wirsigové objevit děvčata, která se dostala až do této soutěže nadějí špičkových ženských klubů Česka. V Jablonci však nejsou takové podmínky jako v těchto městech a chybí základna, trenéři a hlavně peníze. Štěstí je, že většina těchto úspěšných děvčat studuje na pražských VŠ a hostuje za ženy Bižuterie v I. lize, kterou si po přechodu do vyšší věkové kategorie vybojovala.

I když má oddíl v mládežnických družstvech všech kategoriích solidní výsledky v ligových soutěžích, tak letošní ročník se juniorkám nedaří, což však odpovídá i kádru hráček na soupisce. Chybí zkušenější hráčky a ty mladší zas na to nestačí. Trenér Jan Čmejrek se snaží družstvo doplňovat hostujícími nadějemi, ale stále je to málo, a tak vše směřuje do závěrečného play-out a pak do ligové soutěže, což je také dobrá soutěž. Vše se potvrdilo ve víkendových zápasech, když juniorky opět doma oba zápasy prohrály.

Bižuterie - Sparta Praha 31:83 (7:18, 13:33, 16:60)

Převaha druhého celku soutěže byla jasná a to navíc se nepovedla třetí čtvrtina utkání (3:27, když jediný koš padl s hvizdem konce čtvrtiny). Svoji pozici v domácím týmu potvrdila hostující odchovankyně UKS Praha Barbora Nováková (č.4)

Body Bižu: Šoltysová 11, Nováková 7, Sedláčková 4, Janderová, Karlovská, Patrmanová 2, Peštová, Drahoňovská, Doudová.

Bižuterie - BK Strakonice 52:58 (10:16, 21:25, 36:40)

V zápase s týmem, majícím stejné starosti jako Bižuterie, se po vyrovnaném výkonu, domácím stejně nepodařilo zvítězit. Mezi nevýraznými domácími pivotkami se velmi dobře, ve své premiéře, uvedla další hostující hráčka Hana Krajáková (č.17) ze Slovanky Praha. Do konce základního kola chybí sehrát šest zápasů, tak sledujme jestli se dějí zázraky...

Body Bižu: Krajáková 19, Nováková 11, Sedláčková 8, Karlovská a Bachmanová 4, Janderová, Šoltysová, Patrmanová po 2, Peštová, Drahoňovská, Jakubičková, Doudová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 26 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánované uzavírky v Jablonci nad Nisou od poloviny srpna

Od 15. do 31. srpna se úplně uzavře stezka z ulice Vysoké do Podhorské, jelikož se zde bude rekonstruovat vedení plynovodu včetně přípojky. Ve stejném období, tedy 15. - 31. 8., bude uzavřený také chodník a jeden jízdní pruh ulice Vysoké, jelikož tu budou vyjíždět vozy ze stanoviště skladovací haly firmy ABB. Ulice Vysoká ulice bude průjezdná od ulice Chelčického po Spojovací, v opačném směru bude značená objízdná trasa ulice mi Spojovací a Březová.

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Jak postupuje stavba mostu na semilské sídliště V Řekách
Spustili registraci na čtvrtou očkovací dávku proti koronaviru
V jabloneckém Lukášově se střetla dvě osobní auta
Obrazem: Velké Hamry v derby krajského přeboru přehrály Pěnčín
Horké léto ve Smržovce aneb Eurion 2022

Nejčtenější články

15.08.: V jabloneckém Lukášově se střetla dvě osobní auta
12.08.: Vyjádření k záměru propojení ulice Sportovní s areálem Na Kolečku
13.08.: Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace