Basketbalistky v derby skvělý začátek, horší konec

29.01.2012 09:22:48 | Autor: Ladislav Janata, Stanislav Císař | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Druholigová ženská basketbalová soutěž měla na pořadu derby mezi Libercem a Jabloncem, což byl zápas mezi domácím druhým celkem soutěže bojujícím o návrat do první ligy a Bižuterií, která hraje o klidný střed tabulky. Zajímavý souboj pro sebe, po skvělém úvodu hostí, strhla domácí Lokomotiva 76:46.

Lokomotiva Liberec - Bižuterie 76 : 46    (15:20, 37:28, 54:36)

V liberecké sokolovně se začátek Bižuterii velmi vydařil. Důsledná a těsná osobní obrana neumožnila domácím snadné zakončení a hosté naopak díky řadě zisků míče zakončovali velmi úspěšně. Na počátku 10. minuty první čtvrtiny tak vedla Bižuterie překvapivě, ale zaslouženě 20:10. Nevydařený konec této čtvrtiny, kdy Jablonec prohrál posledních 20 vteřin 0:5, jakoby předznamenal další průběh zápasu. Domácí výrazně od druhé čtvrtiny zlepšili obranu, jablonecké hráčky začaly pod tlakem chybovat v přihrávkách a ztrácet míče, a domácí tak mohli zakončovat z jasných pozic bez výraznějších problémů. V poločase tak již favorit vedl o 9 bodů. Zatímco liberecké hráčky pokračovaly ve výborném výkonu i ve druhém poločase, Bižuterie pokračovala naopak v nepřesném výkonu plném chyb a nepomohlo ani střídání osobní a zónové obrany. Přesto byl v polovině 4. čtvrtiny stav 60 : 46 pro domácí a stále byla naděje přinejmenším na těsnou prohru. Závěrečných pět minut ale Bižuterie při naprosto odevzdaném výkonu prohrála 0:16, a tak rozdíl ve skóre narostl až na 30 bodů.

Sestava a body: Jaceňková 15, Nedvídková 11, Rejnartová 7, Kalinová 3, Blechová, Císařová, Havlová, Murgašová a Smolíková po 2, Hisemová, Charvátová
V závěrečných dvou kolech zajíždějí jablonecké hráčky nejprve do Ústí a Mostu a končí na domácí palubovce s Plzní a Sokolovem (25. a 26.2). Pokud se tým chce vyhnout bojům o udržení soutěže, je nutno zmobilizovat síly a vyhrát alespoň dva z těchto čtyř zápasů.