Basketbalistky obhájily druholigovou příslušnost

04.03.2014 21:08:43 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Ženy jablonecké Bižuterie se po skončení základní části II.ligy ocitly v boji o záchranu, kde měly k záchraně poměrně výhodnou pozici. V klíčových zápasech o setrvání v soutěži, hraných tento víkend, stačila jedna výhra a tým by nemusel riskovat rozhodování v posledním dvojkole venku. Důležitá věc se podařila, i když mohla být i jasnější.

Bižuterie - Plzeň 73 : 74 ( 21:14, 41:35, 59:53 )

Jablonecké hráčky chtěly a měly o svém bytí rozhodnout již v sobotu s nejlepším týmem skupiny play-out Plzní. Týmu sice chyběla kapitánka Jaceňková, hostující T. Brožková a juniorské duo Čmejrková, Klokočníková, ale úvod utkání zvládl celkem hladce, když po pěti minutách vedl 9:2. Ani střídání základní pětky Císařová, Nedvídková, Rejnartová, Charvátová, Koubová nic do konce čtvrtiny nezměnilo na vedení - po I. čtvrtině 21:14. Nástup do druhé čtvrtky se však týmu kouče Davida nepovedl. Soupeř snížil se ujal vedení, náležitě předváděl v čem je jeho síla, t..j. střelba ze střední a větší vzdálenosti. Ke zvratu Plzeňským pomohly v této fázi i tři trojky, ale do poločasu se skóre dostalo do normálu - domácí vedli o šest bodů. A rozdíl vydržel i do poslední čtvrtiny.

Bižuterie dál pokračovala dobrou osobní obranou, ale tým limitoval pouze vysoký počet ztracených míčů - celkem 23 za zápas. Třicet sedm minut domácí byli lepší a dobře zakončovali - především zpod koše ( opět výborně hrála Hanka Vacková ) a z nájezdů ( v tom vynikala Lída Rejnartová ) Bohužel v závěru dostaly hráčky asi strach z vítězství, doslova přestaly střílet, soupeř zatáhl obranu a ještě navíc pro zranění odstoupila nejvyšší hráčka Vacková. Plzeň pomalu dotahovala skóre a 10 vteřin před koncem vstřelením dvou šestek otočila skóre. Po oddechovém čase domácí děvčata nevymyslela ba naopak ani nevystřelila, protože zkazila přihávku.
Kletba sestupu se musela vyřešit v neděli v zápase s Mostem.

Sestava a body: Rejnartová 18, Vacková 14, Bastlová 10, Císařová 9, Charvátová 8, Kalinová 8, Koubová 2, Morávková 2, Nedvídková 2, Š. Brožková, P. Hujerová.

Bižuterie - Most 65 : 58 ( 12:11, 32:28, 50:36 )

Na nedělní veledůležitý zápas funkcionáři doplnili tým o T.Brožkovou a duo Čmejrková, Klokočníková, i otřesená Vacková se pozdravila. Opět domácí začali dobře a brzy vedli o sedm bodů. Potom však nepřesnou hrou se a špatně volenými střeleckými pozicemi nedokázali přesně zakončit a naopak soupeř vše z protiútoků trestal. Úsek mezi 7. a 17.minutou Bižuterie prohrála hrozivě 6:21 ! Dobře zvolený oddechový čas zavel ke změně obrany na zónu, která na soupeře platila. Do poločasu domácí ze stavu 18:26 otočili na 32:28. Nejlepší výkon podali domácí ve třetí čtvrtině, kdy pokračovala velmi dobrá zóna, dobrá kombinace i zakončení, vše dovršené trojkou Lucky Kalinové z půli hřiště v poslední vteřině.

„V poslední čtvrtině jsme až do 8.minuty hráli pozorně a náskok se pohyboval mezi 12 - 16 body a vše spělo k pohodovému vítězství. Několika nepřesnostmi a špatnou komunikací v obraně jsme ještě soupeři povolili snížit na konečných 7 bodů, ale vítězství znamenající záchranu jsme již udrželi. Dnes z vypomáhajících juniorek velmi dobře zahrála Renda Bastlová," komentoval závěr zápasu vedoucí družstva Stanislav Císař.

Sestava a body: Rejnartová 17, Bastlová 12, Kalinová 8, Koubová 8, Císařová 5, Klokočníková 5, Vacková 4, Brožková T. 2, Čmejrková 2, Nedvídková 2, Charvátová, Morávková