Basketbalistky bodovaly o víkendu napůl

19.01.2017 17:51:22 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Poprvé v novém roce se do bojů do II.ligy zapojily i ženy jablonecké Bižuterie, současně druhý tým této soutěže, ale právě v souboji se stejně postaveným družstvem Slunety v Ústí prohrály. Druhé místo drží před Ústím teď zásluhou lepšího skóre. Ve Varnsdorfu hráčky Bižuterie potvrdily roli favorita. Kadetky hrály v Jablonci a udržely střed tabulky.

Ženy II. liga:

Slovan Varnsdorf - Bižuterie 62:81 (11:21, 22:48, 38:62)

Sobotní soupeř ze spodku tabulky neměl být těžkou překážkou pro zkušenější jablonecké hráčky, což se naplňovalo již od začátku utkání. Již v prvním poločase zajistila více jak dvacetibodové vedení Jabloneckých přesná střelba z větších vzdáleností. V zápase hráčky nastřílely deset trojek, v čemž vynikla zejména nejlepší střelkyně zápasu Čmejrková (3x), Kerhartová a Kalinová po dvou. Bižuterie hrála bez trvale hostujících hráček a naopak se velmi dobře uvedla nově pendlující Krajáková (roč. 1999) ze Slovanky Praha

Body: Čmejrková 18, Krajáková 15, Kučerová 13, T. Ješkeová a Kerhartová po 8, Kalinová a Brožková 6, P. Hujerová 5, M. Hujerová 2.

Sluneta Ústí nad Labem - Bižuterie 61:44 (16:14, 28:24, 43:30)

Nedělní boj se jabloneckým háčkám příliš nevyvedl, když se děvčatům, na rozdíl od soboty, nedařila střelba. Hostující hráčky Bižuterii pro zranění pochopitelně stále chyběly, a i když se po sobotním působení v extraligovém dresu Slavie Praha vrátila Klokočníková, tak to bylo znát jen ve vyrovnaném prvním poločase. Hostům chyběla T. Ješkeová a hlavně křídelní hráčky. Domácí tým praktikoval zónovou obranu, která dělala soupeřkám problémy a při neplodné střelbě na to není protizbraň. Ve třetí čtvrtině lepší střelbou si ústecké hráčky zajistily odvetu za porážku v Jablonci. Samostatnou kapitolou byli rozhodčí, kteří pískali špatně, ale na obě strany.

Sestava a body: Klokočníková 11, Čmejrková 9, T. Ješkeová 8, Kučerová 5, M. Hujerová 4, Kalinová 4, P. Hujerová a Císařová po 2, Kerhartová.

Kadetky liga U 17:

Kadetky U 17 Bižuterie zakončily skupinu B své ligy na čtvrtém místě, když si poradily s Kolínem a prohrály s Litomyšlí, kde se jim podařilo vybodovat silný celek. Jablonecké naděje budou pokračovat ve skupině play-out B, kde jsou ze šesti účastníků po započítávání výsledků na prvním místě.

Bižuterie - Basket Litomyšl 53:64 (10:18, 24:30, 35:49)

Hru Bižuterie v této kategorii tvoří hlavně menší rozehrávačky a právě Veronika Pískačová byla ústřední postavou domácích, ale i když s kolegyní, stejně „vysokou" Markétou Šoltysovou daly více jak polovinu bodů, tak to k výhře nestačilo.

Sestava a body: Pískačová 19, Šoltysová 11, Bobková a Sedláčková 6, Janderová a Karlovská 4, Kopicová 2, Klikarová 1, T. Čmejrková, Jakubičková a Novotná.

Bižuterie - BC Kolín 78:64 (15:17, 33:36, 60:48)

Podobný průběh jako ve většině zápasů, ale tentokrát s podporou podkošových spoluhráček, a bylo to znát. Po těsně prohrané první půli přidaly jablonecké kadetky na důrazu v obraně a ve třetí třetině (27:12) otočily skóre zápasu ve svůj prospěch.

Sestava a body: Šoltysová 19, Sedláčková 17, Pískačová 12, Karlovská 7, Janderová 6, Bachmanová 5, Novotná 4, Bobková a T.Čmejrková 3, Klikarová 2.