Basketbalistky Bižuterie začínají druholigovou soutěž

06.10.2011 19:48:58 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Basketbalistky Bižuterie začínají druholigovou soutěž

Třetí sezónu zahájí tuto sobotu a neděli jablonecké basketbalistky v druholigové soutěži, které se představí svým fanouškům ve své domovské sportovní hale v Podhorské ul. Do bojů vstupují s cílem obhájit loňské šesté místo ve skupině, nemít problémy se záchranou pro příští ročník.

Ambice Bižuterie budou možná ještě vyšší, protože se na sezónu nejen dobře herně připravila, ale i náležitě posilnila jak mladými, tak i zkušenými hráčkami. Z mladých budou v jabloneckém dresu nastupovat sedmnáctileté hostující hráčky Loko Trutnov Viktorie Havlová a Dominika Murgašová, která se svými 189 centimetry bude v kádru nejvyšší. Zkušenost do týmu jistě přinesou Anita Smolíková z Jičína a podkošová hráčka Tereza Kubínová, dříve hrající v Mladé Boleslavi. Posilou by měla být i Ludmila Hisemová, Slovenka, jenž se k basketbalu po pár letech vrací. Kapitánka týmu Monika Jaceňková bude tvořit základ kolektivu spolu s osvědčenými spoluhráčkami Rejnartovou, Blechovou a dalšími, které bude na postupu rozehrávačky řídit Martina Císařová. Soupiska čítá čtrnáct jmen a jedinou, která zatím má zdravotní potíže je velmi dobrá střelkyně Iva Koubová.

Soupeřem Bižuterie bude v sobotu v podvečer BK Klatovy a v neděli krátce po poledni BSK České Budějovice.
Hodnotný mládežnický basket budou moci shlédnout v předzápasech obou střetnutí, kde se představí velmi nadějný jablonecký celek trenérů Čmejrka a Wirsigové mladších dorostenek. Soupeřem v ligové soutěži mu budou pražské týmy BK Nusle a USK Praha a v těchto soubojích by měl být tým Bižuterie favoritem.

 

Program: sobota 8. září ve 14.30 hodin: dorostenky - Sokol Nusle
17 hodin: ženy - BK Klatovy
neděle 9. září v 10 hodin: dorostenky - USK Praha
ve 12.30 hodin: ženy - BSK České Budějovice

 


Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tradiční jablonecký dotační titul na podporu výstavby

Statutární město Jablonec nad Nisou vyhlašuje Program podpory výstavby technické infrastruktury pro rok 2026. Stejně jako v předchozích letech zaměří podporu na výstavbu domovních čistíren odpadních vod a kanalizačních přípojek. Pro letošní rok město vyčlenilo částku 1 milion korun. Novinkou je možnost podat žádost v obou kolech také elektronicky prostřednictvím Portálu Jablonečana. „Podporou domovních čistíren a kanalizačních přípojek zlepšujeme kvalitu životního prostředí i technickou infrastrukturu ve městě. Chceme, aby byl program pro občany co nejdostupnější, proto letos umožníme i plně elektronické podání žádostí," říká jablonecký primátor Miloš Vele. O investiční dotaci mohou žádat majitelé objektů určených k trvalému bydlení v katastru Jablonce nad Nisou, získat mohou 50 % z celkových způsobilých výdajů, maximálně však 50 tis. korun na jednu bytovou jednotku, a to od 1. dubna do 30. října.

Pravidelná práce strážníků v terénu má smysl

V pondělí 16. února vyrazili okrskáři z Proseče nad Nisou, Pasek a Šumavy i centra do terénu na společnou kontrolu. Zaměřili se také na vybydlený dům v prosečské ulici Vrcholová, odkud přicházely informace o větším počtu lidí bez domova. Trojice strážníků na místě objevila pětici osob bez domova. Všechny zkontrolovali a ověřili jejich totožnost. Při lustraci vyšlo najevo, že po jedné z žen pátrají policisté v celostátním měřítku. Okrskáři proto okamžitě kontaktovali Policii České republiky, která si hledanou ženu převzala k dalším úkonům. Běžná kontrola tak přinesla nečekaný výsledek a potvrdila, že pravidelná práce v terénu má smysl.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Provoz MHD na Jablonecku o jarních prázdninách
Turnaj v Železném Brodě Hospoda cup 2026 vyhrál tým Bombshell
Prevence kriminality oslovila jablonecké středoškoláky
Hostem 21. Trdliště je fotograf Petr Šimr
Osmnáctý benefiční ples hejtmana opět podpořil dobrou věc

Nejčtenější články

03.03.: MP Jablonec: Kabel za padesát vyšel muže na šest tisíc
03.03.: Policisté kontrolovali motoristy na alkohol a jiné návykové látky
05.03.: Turnaj v Železném Brodě Hospoda cup 2026 vyhrál tým Bombshell

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace