Bára Tomešová na univerziádě pátá ve stíhačce
02.02.2011 19:12:41 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Janov nad Nisou
Na právě probíhající univerziádě v tureckém Erzurumu se jel ve středu stíhací závod biatlonistek, ve kterém obsadila janovská rodačka a členka SKP Jablonec Barbora Tomešová pěkné páté místo.
Česká reprezentantka odstartovala po sprintu ze sedmé pozice a v první části závodu bojovala při bezchybné „ležce“ o stříbrnou medaili za suverénně vedoucí Ukrajinkou Seremenkovou. V první položce ve stoje Bára dvakrát chybovala, což ji odsunulo z boje o medaile, o které bojovaly dvě Rusky. Po druhé „stojce“ ji předběhla ještě Jordanová z Běloruska, ale i tak je páté místo české biatlonistky pěkným úspěchem.
Výsledky
1. Seremenková (Ukrajina) 32:16,3; 2. Virolajnenová +16,7; 3. Šedovová (obě Rusko) +1:23,8; 5. Tomešová +2:14,9; 18. Špácová (obě ČR) +6:53,5.
Diskutujte s námi
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Pravidelná práce strážníků v terénu má smysl
V pondělí 16. února vyrazili okrskáři z Proseče nad Nisou, Pasek a Šumavy i centra do terénu na společnou kontrolu. Zaměřili se také na vybydlený dům v prosečské ulici Vrcholová, odkud přicházely informace o větším počtu lidí bez domova. Trojice strážníků na místě objevila pětici osob bez domova. Všechny zkontrolovali a ověřili jejich totožnost. Při lustraci vyšlo najevo, že po jedné z žen pátrají policisté v celostátním měřítku. Okrskáři proto okamžitě kontaktovali Policii České republiky, která si hledanou ženu převzala k dalším úkonům. Běžná kontrola tak přinesla nečekaný výsledek a potvrdila, že pravidelná práce v terénu má smysl.
Drobné ťuknutí v garážích vyřešila rychlá domluva
Ve středu 11. února v 15:30 upozornil vedoucí ostrahy OC Central pan C. okrskáře Městské policie Jablonec nad Nisou pro centrum na dopravní nehodu v přízemí garáží obchodního domu. Podle jeho slov tam řidič bílého Renaultu nechtěně narazil do zaparkované černé škodovky a poté odjel zaparkovat do druhého patra. Při manévru poškodil u škodovky přední blinkr na straně řidiče. Okrskář kontaktoval majitele poškozeného vozu pana Š. Ten uvedl, že vzhledem k rozsahu a hodnotě škody nechce věc řešit přes pojišťovnu ani Policii ČR. Upřednostnil rychlou dohodu o náhradě škody. Společně se pak vydali k vozu Renault a počkali na jeho řidiče. Ten se k situaci bez okolků přiznal, omluvil se a s majitelem škodovky se domluvil na náhradě škody ve výši 1 500 korun. Celá událost tak skončila klidnou dohodou přímo na místě.
Nejnovější články
Maryša otráví Vávru v josefodolském divadle
Liberecký kraj koupil Horský hotel a vysílač Ještěd
Město podpoří pokračování projektu MAP Jablonecko
Od března se bude vedení města setkávat s Jablonečany
Co nového v jízdním řádu od 1. března?
Nejčtenější články
25.02.: Co nového v jízdním řádu od 1. března?
24.02.: Strážníci v akci: útěk z nemocnice, bouračka i rychlá jízda
24.02.: Světový rekord ve vrhu koulí nikdo nepřekonal již 49 let
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.