Atleti Liazu v krajském přeboru mladších žáků uspěli

13.02.2011 17:41:23 | Autor: Jan Žíla | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Atleti Liazu v krajském přeboru mladších žáků uspěli

V sobotu 12. února mezi sebou změřili síly atleti a atletky z Libereckého kraje. Na jablonecké Střelnici totiž proběhl Krajský přebor mladších žáků a žákyň. Mimo této kategorie soupeřili na oválu i elévové. V dívčích kategoriích si kromě vrhu koulí a skoku vysokého rozdělili vítězství atleti domácího klubu Liaz Jablonec a TJ Desná. Mezi chlapci už domácí nebyli tak úspěšní, ale i přesto ovládli většinu disciplín.

Mladší žáci a žákyně soutěžili v šesti běžeckých disciplínách (běh na 60 metrů, 150 metrů, 300 metrů, 800 metrů, 60 metrů překážek a štafeta 4x 150 metrů). Dále pak ve skoku vysokém, skoku o tyči, skoku dalekém a vrhu koulí.

Mladší žákyně byly v běhu na 60 metrů rozděleny do 4 rozběhů, z nichž postupovaly první dvě do finálového běhu. V něm zvítězila domácí Petra Šafaříková s časem 8.67 sekundy. Druhou v cíli byla desenská Michaela Galiszková s časem 8.83 sekundy a třetí skončila Simona Marczinová ze Slovanu Varnsdorfu s časem 8.96 sekundy. Chlapci absolvovali pouze dva rozběhy, což dávalo naději na úspěch hned čtveřici z každého běhu. Nejlepším se stal atlet Liazu Jablonec Daniel Hák, který protl cílovou fotobuňku v čase 8.77 sekundy. Druhým v cíli byl liberecký Jan Trafina s časem 8.86 sekundy a třetí byl Tomáš Umlauf opět z klubu Liaz Jablonec.

V běhu na 150 metrů mezi sebou svedlo souboj 16 mladších žákyň v 5 rozbězích. Hned v tom první zaběhla domácí atletka Petra Šafaříková čas 22.73, který nedokázala žádná ze zbývajících závodnic překonat. Kromě ní se pod 23 sekund dostala ještě druhá Kateřina Novotná, také z Liazu Jablonec, která ve třetím běhu protla fotobuňku v čase 22.98 sekundy. Třetí v pořadí této disciplíny mladoboleslavská Markéta Průšová zaběhla čas 23.38 sekundy. Mezi chlapci soutěžilo na této trati 13 závodníků ve čtyřech bězích. Turnovský Lukáš Kunst byl nejrychlejším z nich s časem 21.98 sekundy. Druhé místo obsadil domácí Daniel Hák s časem 22.03 sekundy a třetí skončil Ondřej Mašek z Liberce s časem 22.88 sekundy.

Mladší žákyně byly v běhu na 300 metrů rozděleny do dvou skupin, z nichž se rychlejší stala první z nich. První v cíli byla atletka TJ Desná Tereza Vokálová s časem 48.18 sekundy. Za ní doběhla do cíle jablonecká Michaela Barborová s výkonem 49.28 sekundy. Pod padesát sekund se už nedostala třetí Jana Kuliková z České Lípy, která zaběhla čas 50.03 sekundy. V chlapecké kategorii byl nejrychlejší z atletů domácí Tomáš Košťák s výkonem 48.65 sekundy. Druhý byl v cíli Vít Monzar závodící za AC Jablonec nad Nisou s časem 49.11 sekundy. Třetí Tomáš Lízner, znovu z domácího Liazu, který zaběhl čas 51.32 sekundy.

V běhu na 800 metrů se stala nejrychlejší opět závodnice Liazu Denisa Fořtová s výkonem 2:43.51 minuty. Za ní doběhla do cíle tohoto závodu Natálie Kuželková z Jičína s časem 2:44.55 minuty. Třetí skončila Martina Bendová závodící za Liaz s časem 2:45.51. Mezi chlapci si na této trati vedl nejlépe Jan Svoboda z Mladé Boleslavi, který zaběhl čas 2:31.31 minuty. Za ním se seřadila dvojce závodníků v dresech domácího Liazu Jablonec. Druhý skončil Tomáš Košťák s výkonem 2:32.42 minuty a třetí Tomáš Krim za ním zaostal o více než 5 sekund.

Nad překážkami kralovala mezi mladšími žákyněmi desenská Michela Galuszková, která 60 trať zvládla v čase 10.32 sekundy. Pouze o jednu setinu byla horší Ivana Reicheltová z České Lípy. Další závodnice z Desné Tereza Vokálová skončila třetí s časem 10.35 sekundy. Mezi chlapci byl nejrychlejším překážkářem Jan Trafina z Liberce s časem 10.98 sekundy. Za ním skončil atlet AC Jablonec nad Nisou Jan Monzar s výkonem 11.21 sekundy. Třetí byl vítěz druhého rozběhu turnovský Lukáš Kunst s časem 11.28 sekundy.

Nejlepší čtveřicí v běhu štafet na  4 x 150 metrů se stal tým TJ Desná ve složení Smoleňáková, Galiszková, Mužíková, Vokálová. Ten zaběhl čas 1:29.26 minuty. Druhý byl tým Slovanu Liberec, který běžel ve složení Dvořáková, Blinková, Nováková, Lupínková. Jejich čas byl 1:31.03 minuty. Třetí skončila čtveřice atletek Liazu Jablonec ve složení Fořtová, Šafaříková, Barborová, Patočková. Za výkonem libereckého kvarteta zaostala o pouhé tři setiny sekundy. Mezi chlapci měl ve štafetách domácí Liaz hned trojité zastoupení, a to se mu vyplatilo. Jako první se umístila čtveřice ve složení Cvrček, Hacuš, Umlauf, Hák s časem 1:31.88 minuty. Za ní skončil tým složený ze závodníků Kasper, Košťák, Hejkal, Lízner, kteří zaběhli čas 1:32.15 minuty. Až třetí příčku Liaz pustil jinému týmu a tím byl turnovský Syner ve složení Hruška, Vích, Šťastný, Kunst s časem 1:32.90 minuty.

Ve skoku vysokém byla nejlepší atletkou českolipská Ivana Reicheltová se skokem vysokým 1.44 metru. Za ní skončila Michaela Randáková z Turnova, která skočila o šest centimetrů méně. S výkonem 1.35 metru si zajistila třetí příčku Patricie Malá opět z České Lípy. Dominik Dupač z Liazu naopak kraloval ve výšce chlapců. Na jeho výkon 1.35 metru nedokázal nikdo ze soupeřů odpovědět. O druhé a třetí místo se rozdělili za výkon 1.30 metru Lukáš Kunst a Jan Bezemek, oba z Turnova.

Ve skoku o tyči soutěžila pouze jedna mladší žákyně. Zuzana Zajícová z Liazu Jablonec nakonec překonala dva metry.

Nejlepší dálkařkou se stala Tereza Vokálová z Desné skokem dlouhým 4.87 metru. Za ní byla Barbora Dvořáková z Liberce, která dolétla do vzdálenosti 4.52 metru. Třetí nejdelší skok si připsala s výkonem 4.48 metru turnovská Michaela Randáková. Mezi chlapci si pro vítězství doskočil jablonecký Daniel Hák s výkonem dlouhým 4.35 metru. O pouhé dva centimetry za ním zaostal druhý Jan Trafina z Liberce. Výkonem 4.32 metru skončil na třetím místě Filip Trč z Turnova.

Poslední disciplínou, v které mladší žáci změřili své síly byl hod 3 kilogramovou koulí. Mezi dívkami nejdále dohodila mladoboleslavská Aneta Slavíková, která dokázala své náčiní poslat jako jediná za osm metrů. Přesně hodila 8.77 metru a nadělila druhé v pořadí skoro metr. Druhá Kristýna Čechlovská z České Lípy totiž hodila koulí na značku 7.94 metru. Její oddílová kolegyně Patricie Malá, která skončila třetí za ní zaostala o dvacet centimetrů. Mezi chlapci si nejlépe s koulí vedl Filip Trč z Turnova, který skoro o půl metru překonal devítimetrovou hranici. Tento silák hodil přesně 9.41 metru. Jablonecký Ondřej Sobota hodil tříkilogramovým náčiním 8.76 metru a třetí v pořadí skončil s výkonem 8.03 metru mladoboleslavský Lukáš Horych.

Výsledky mladší žákyně

60 m: 1. Šafaříková (TJ LIAZ Jablonec n/N.) 08.67 s, 2. Galuszková (TJ Desná) 08.83 s, 3. Marcziová (TJ Slovan Varnsdorf) 08.96 s.

150 m: 1. Šafaříková (TJ LIAZ Jablonec n/N.) 22.73 s, 2. Novotná (TJ LIAZ Jablonec n/N.) 22.98 s, 3. Průšová (AC Mladá Boleslav o.s.) 23.38 s.

300 m: 1. Vokálová (TJ Desná) 48.18 s, 2. Barborová (TJ LIAZ Jablonec n/N.) 49.28 s, 3. Kuliková (AC Česká Lípa) 50.03 s.

800 m: 1. Fořtová (TJ LIAZ Jablonec n/N.) 2:43.51 min., 2. Kuželková (AC TJ Jičín) 2:44.55 min., 3. Bendová (TJ LIAZ Jablonec n/N.) 2:45.51 min.

60 m překážek: 1. Galuszková (TJ Desná) 10.32 s, 2. Reicheltová (AC Česká Lípa) 10.33 s, 3. Vokálová (TJ Desná) 10.35 s.

4 x 150 m: 1. Smoleňáková, Galiszková, Mužíková, Vokálová (TJ Desná) 1:29.26 min., 2. Dvořáková, Blinková, Nováková, Lupínková (AC Slovan Liberec, o.s.) 1:31.03 min., 3. Fořtová, Šafaříková, Barborová, Patočková TJ (LIAZ Jablonec n/N.) 1:31.06 min.

skok vysoký: 1. Reicheltová (AC Česká Lípa) 1.44 m, 2. Randáková (AC SYNER Turnov) 1.38 m, 3. Malá (AC Česká Lípa) 1.35 m.

skok o tyči: 1. Zajícová (TJ LIAZ Jablonec n/N.) 2.00 m.

skok daleký: 1. Vokálová (TJ Desná) 4.87 m, 2. Dvořáková (AC Slovan Liberec, o.s.) 4.52 m, 3. Randáková (AC SYNER Turnov) 4.48 m.

vrh koulí 3 kg: 1. Slavíková (AC Mladá Boleslav o.s.) 08.77 m, 2. Čechlovská (AC Česká Lípa) 07.94 m, 3. Malá (AC Česká Lípa) 07.74 m.

Výsledky mladší žáci

60 m: 1. Hák (TJ LIAZ Jablonec n/N.) 08.77 s, 2. Trafina (AC Slovan Liberec, o.s.) 08.86 s, 3. Umlauf (TJ LIAZ Jablonec n/N.) 08.95 s.

150 m: 1. Kunst (AC SYNER Turnov) 21.98 s, 2. Hák (TJ LIAZ Jablonec n/N.) 22.03 s, 3. Mašek (AC Slovan Liberec, o.s.) 22.88 s.

300 m: 1. Košťák (TJ LIAZ Jablonec n/N.) 48.65 s, 2. Monzar (AC Jablonec nad Nisou, o.s.) 49.11 s, 3. Lízner (TJ LIAZ Jablonec n/N.) 51.32 s.

800 m: 1. Svoboda (AC Mladá Boleslav o.s.) 2:31.31 min., 2. Košťák (TJ LIAZ Jablonec n/N.) 2:32.42 min., 3. Krim (TJ LIAZ Jablonec n/N.) 2:37.64 min.

60 m překážek: 1. Trafina (AC Slovan Liberec, o.s.) 10.98 s, 2. Monzar (AC Jablonec nad Nisou, o.s.) 11.21 s, 3. Kryštof (TJ LIAZ Jablonec n/N.) 12.15 s.

4 x 150 m: 1. Cvrček, Hacuš, Umlauf, Hák (TJ LIAZ Jablonec n/N.) 1:31.88 min., 2. Kasper, Košťák, Hejkal, Lízner (TJ LIAZ Jablonec n/N.) 1:32.15 min., 3. Hruška, Vích, Šťastný, Kunst (AC SYNER Turnov) 1:32.90 min.

skok vysoký: 1. Dupač (TJ LIAZ Jablonec n/N.) 1.35 m, 2. Kunst (AC SYNER Turnov) 1.30 m, 2. Bezemek (AC SYNER Turnov) 1.30 m.

skok daleký: 1. Hák (TJ LIAZ Jablonec n/N.) 4.35 m, 2. Trafina (AC Slovan Liberec, o.s.) 4.33 m, 3. Trč (AC SYNER Turnov) 4.32 m.

vrh koulí 3 kg: 1. Trč (AC SYNER Turnov) 09.41 m, 2. Sobota (TJ LIAZ Jablonec n/N.) 08.76 m, 3. Horych (AC Mladá Boleslav o.s.) 08.03 m.


Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 37 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V pátek 6. června se dříve uzavře kontaktní středisko magistrátu

V pátek 6. června se od 13:30 uzavře kontaktní středisko jabloneckého magistrátu v radnici na Mírovém náměstí. Stejně zkrácenou pracovní dobu bude mít také oddělení poplatků v radnici, do kterého se vchází z ulice Kamenná. Důvodem je přerušení dodávky elektřiny. Ve druhé magistrátní budově v ulici Komenského 8 je pro veřejnost zavřeno úplně, protože zde mají sanitární den.

Úplné uzavření jablonecké ulice Kubálkova

Od stejného data, tedy od neděle 1. června, se úplně uzavře část ulice Kubálkova, a to od domu čp.4712/6a po konec budovy Obchodní akademie. Uzavírka potrvá do konce října, jejím důvodem jsou práce na rekonstrukci plynovodu včetně přípojek, kanalizace splaškové i dešťové, veřejného osvětlení, pokládka kabelů, metropolitní sítě a vodovodu. Práce pak završí pokládka nového povrchu. Chodci budou moci procházet koridorem, zásobování provozoven se bude řídit možnostmi stavby, zachované zůstanou přístupy do objektů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mladá řidička bourala v Bedřichově pod vlivem alkoholu
Sklář, kovářka a černý bižuterník. Kraj ocenil mistry tradičních řemesel
Smržovské kulturní a zábavné akce v červnu
Kam za sportem a zábavou o víkendu 7. a 8. června
Program kina Jas a kultury v Tanvaldě na červen

Nejčtenější články

05.06.: Sport Jablonec má nového jednatele
05.06.: Bouřky a zásahy v noci na čtvrtek. Blesk způsobil požár v Zásadě
06.06.: Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2025

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace