Atleti Liazu ovládli krajský přebor ve vícebojích

14.01.2014 10:48:01 | Autor: Dana Jandová, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

V sobotu a v neděli se v městské atletické hale sešla velká konkurence z celé ČR, aby zde předvedla své výkony na otevřeném přeboru Libereckého kraje ve vícebojích.

Nejnabitější kategorií byla dorostenecká, kde se sešlo více jak 40 závodníků a závodnic. Děvčata ovládla teprve prvním rokem dorostenka Tereza Vokálová, která si vytvořila hned čtyři osobní rekordy v pětiboji. Její výkon 3739 bodů by na loňském MČR znamenal jasné zlato, a je to 13. nejlepší výkon historie halového pětiboje všech dob. Nejvíce bodů obdržela Terka za 60 m překážek časem 8,62, další osobák následoval ve skoku vysokém a dalekém výkony 162 cm a 573 cm a čtvrtý osobáček padl na trati 800 m, kterou Tereza zvládla za 2:25,97 a jediný vrh koulí s výkonem 9,19 m neznamenal pro Terezu vítězství v jednotlivých disciplínách.

Na startu byla i děvčata z Dukly, která pomohla Tereze k super výkonům. Druhá v pořadí, věčná rivalka, ale i kamarádka Terezy - Tereza Semecká nasbírala o celých 300 bodů méně a dvojčata Dvořákovy (Kačka a Barča) o 350 méně. Do krajského přeboru se ale tato děvčata nepočítají, takže bronzovou medaili vybojovala svým vyrovnaným výkonem v disciplínách Petra Skirčaková. Ta nasbírala 2 962 bodů.

Další krajskou přebornicí se stala Karin Höferová v kategorii juniorek, když posbírala celkem 3046 bodů a nejlepší výkon Karin podala ve skoku dalekém 533 cm a v běhu na 800 m 2:29,75. Hned za ní skončila zdravotně trochu handicapovaná Tereza Šikolová, které na stříbrnou medaili stačilo 2664 bodů a hned za ní brala bronz Klára Zemanová výkonem 2630 bodů.

Přebory LKAS ve vícebojích 2014<br />Autor: Václav Novotný Ve starších žákyních přidala již třetí zlatou medaili Veronika Jégrová, která nasbírala ve svém prvním víceboji v životě 2592 bodů a utekla svým soupeřkám o více jak 400 bodů. Druhá byla Barča Rynešová a třetí Barča Šálková.

V mužské kategorii se nejlépe dařilo veteránovi Martinu Heinlovi, který sedmiboj vyhrál nad ostatními veterány o valník. Martin nasbíral 2735 bodů a jeho nejlepší disciplínou byl skok o tyči a vrh koulí.

V dorostenecké kategorii se nově objevil ještě loni starší žák Dan Bárta, který skončil celkově 3., ale takovým výkonem, který by mohl stačit na MČR na medaili. Danek se pochlapil ve čtyřech disciplínách, kde si vytvořil osobáky na trati 60 m př. 8,35, ve skoku o tyči 450 cm,  na 60 m 7,50 sec. a ve vrhu koulí 5 kg - 11,30. Dan posbíral celkem 4529 bodů.

V sobotu se zároveň konal krajský přebor v běhu a v chůzi na 3 km, kde LIAZ posbíral 6 medailí. Nejkvalitnější výkon podala Bára Lejsková na chodecké 3 km trati výkonem 16:45,68, čímž se nominovala na nadcházející MČR. Taky její oddílový kolega Jakub Lipavský si vytvořil osobní rekord na stejné trati výkonem 20:16,47 a stejně jako Barča získal v kraji stříbro a nominace na republiku. V běhu na 3 km byl stříbrný běžec Tomáš Krim, který tuto trať zvládl za 10: 22,06. I tento výkon by mohl stačit na nominaci MČR.