Aprílové počasí neodradilo sedmdesátku sportovních nadšenců

14.04.2011 15:47:37 | Autor: Ladislav Janata a Josef Mužíček | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Ve středu se uskutečnil již 12. ročník Jabloneckého plavecko-běžeckého duatlonu, který proběhl v krytém bazéně a jeho okolí za organizačního vedení členů triatlonového a plaveckého oddílu TJ Bižuterie.

Předpověď počasí byla nejistá, ale tentokrát naprosto vyšla. Ráno padal sníh, celé odpoledne potom pršelo a teplota byla hodně blízko nuly. Bylo jasné, že přijdou jen ti odvážní, neboť počasí vybízelo spíše k pořekadlu „za kamna vlezem", než k nějakému pobíhání kolem bazénu...

Přesto pořadatelé z triatlonového oddílu TJ Bižuterie za pomoci plaveckého oddílu přivítali na startu úctyhodných 71 účastníků ve 13 kategoriích. Nejpočetněji byly obsazeny kategorie mladších žáků a předžáků.

Plavalo se podle věku 50 - 400 m a po přestávce následoval běh v jednom až třech okruzích okolo areálu plaveckého bazénu, případně také v areálu zahrady plaveckého bazénu.

V plavecké i běžecké části se odehrávaly nádherné souboje.
Nejmladším účastníkům bylo 7 let. Nejlepší závodníci byli odměněni diplomem a věcnou cenou.

Nejrychleji plavali

50m Seidl za 0:39,0 a Bělinová za 0:38,0 min.
100m Sádosvký Pe. za 1:12,0 a Táborská za 1:22,0 min.
250m Prokop za 3:03 a Sejkorová za 3:29,0 min.
400m Halbich za 4:52,0 a Kuříková za 5:10,0min.

Nejrychleji běželi

750m Dufek za 2:30 a Antošová 2:24 min.
1500m Bárta za 5:08,0 a Bartošová za 5:29,0 min.
2000m Novák za 7:40 a Svobodová za 8:56,0 min.
2800m Vavruška za 10:12 a Kuříková za 11:53,0 min.

Závod se uskutečnil za přispění TJ Bižuterie a za podpory města Jablonec nad Nisou 2011. Akce byla součástí Poháru Libereckého kraje v triatlonu 2011 pro žáky a dorost a také mistrovstvím LK pro žáky mladší, starší a dorost.
Odpovědný trenér Libereckého kraje pro soutěže v triatlonu Josef Mužíček sledoval pečlivě adepty pro nominaci za 5. letní olympiádu dětí a mládeže, která se uskuteční v Olomouci.

V celkovém pořadí po běžecké části někteří plavci - specialisté své výhodné pořadí po plavání neudrželi, když je porazili závodníci z jiných sportovních odvětví. Už mezi benjamínky vyhrál talentovaný fotbalista Baumitu Daniel Ježek (roč. 2002) a mezi děvčaty vyhrála Magdaléna Rýdlová. Předžáci měli vítěze v obou kategoriích ze ZŠ Liberecká, Kryštof Bedrník a Bára Antošová, které obětavě jako předběžec naváděl jejich učitel Petr Hlaváček. Náskok z plavání mezi mladšími žáky neudrželi Vrbata se Sádovským, které výtečným během porazil Filip Zadražil, to mezi děvčaty byla Lenka Táborská úspěšnější a získala primát pro ZŠ Pivovarská. Dobří běžci se prosadili i v závodě starších žáků a žákyň, kde Lukáš Novák a Kristýna Svobodová předběhli lepší plavce, Tomáše Prokopa a Michaelu Sejkorovou.
Daleko lepšími běžci než plavci specialisté se ukázali dva gymnazisté z gymplu Dr. Randy, kteří patří u nás ke špičce lyžařů - běžců, Michal Bartůněk a Petr Knop, a odsunuli je na další místa v pořadí. Vyhrál Bartůněk, který má i triatlonové zkušenosti. Začínající triatlonistka Daniela Prokopová z TT Bižuterie vyhrála kategorii dorostenek.
Se vzrůstajícím věkem závodníků ubýval i počet startujících, mezi muži vyhrál Jiří Vavruška z Bižu, tři veteráni měli závěrečné pořadí: 1. Petr Jandera (TRI CLUB Jablonec), 2. Jaroslav Tuž (Bazén Liberec), 3. Petr Táborský (Pivovarská). I když jediný ženský, ale za to výjimečný, byl start české reprezentantky Petry Kuříkové, která i v nepříznivém počasí účast neodmítla.
„Stejně bych dnes musela trénovat, takhle to byl lepší trénink," sdělila NJ Petra Kuříková. „Počasí bylo hrozné, ale do poslední chvíle jsem se schovávala. Chtěla jsem si osahat tratě běhu, kde poběží příští sobotu 23. 4. mistrovství ČR v aquatlonu a já chci bojovat o vítězství," dodala Petra.