Anonym hrozil bombou v průmyslové zóně v Turnově, evakuovali 70 lidí

28.06.2022 17:32:48 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj

Anonym hrozil bombou v průmyslové zóně v Turnově, evakuovali 70 lidí

V průmyslové zóně v Turnově zasahovalo v úterý ráno na 20 policistů, bylo evakuováno na 70 osob, uzavřeny přilehlé komunikace. Informace o uložení bomby se naštěstí nepotvrdila.

Krátce před osmou hodinou ranní v úterý 28. června obdrželi policisté na tísňové lince 158 oznámení od jednoho ze zaměstnanců jedné z firem v průmyslové zóně v Turnově, že jim volal neznámý mužský anonym, hovořící lámanou angličtinou, informaci, že se v jejich firmě nachází bomba. Poté muž zavěsil.

„Operační důstojník neprodleně na místo vyslal několik policejních hlídek a kompletní výjezd. Na místě zasahovalo na dvě desítky policistů včetně kriminalistického technika a dvou psovodů. Po příjezdu na místo policisté zahájili evakuaci firmy a zajistili místo a jeho okolí proti vstupu nepovolaných osob. Objekt tak muselo opustit na 70 osob. Dále došlo z důvodu zajištění bezpečnosti k uzavření přilehlých komunikací," sdělila tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie Libereckého kraje Vladimíra Šrýtrová.

Na místo se dostavil policejní psovod ze Skupiny speciálně kynologických činností Černousy, který budovu soudu detailně prohlédl se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání výbušnin. Prohlídkou se nepotvrdilo uložení nástražného výbušného systému. Krátce po půl dvanácté hodině byly opět zprůjezdněny uzavřené komunikace a obnoven provoz v průmyslovém areálu. Všichni zaměstnanci se mohli vrátit zpět na své pracoviště. Na místě byli přítomni i hasiči Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje a městští strážníci.

„Případem se nyní zabývají semilští kriminalisté, kteří budou zjišťovat, kdo má anonymní oznámení na svědomí. Pachateli v případě dopadení hrozí za přečin Šíření poplašné zprávy až pětiletý trest odnětí svobody," dodala Vladimíra Šrýtrová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Oznámena bomba v budově soudu v Liberci. Vycvičení psi nic nenašli
Cizinec v Harrachově křičel na kolemjdoucí, že je nakazí koronavirem
V Jirkově hořelo osobní auto
Hořelo v bytovém domě v Kokoníně
Silnice do Liberce do půlnoci uzavřena, tři osoby odvezli do nemocnice
Kvůli nahlášení bomby evakuovali OC Forum v Liberci

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sbírka proběhne v přízemí radnice v Lučanech

Ve dnech od 6. února 2023 do 10. února 2023 se uskuteční sbírka Diakonie Broumov v přízemí v budově Městského úřadu Lučany nad Nisou. Vše noste zabalené v igelitových pytlích, nádobí vložte do krabic. Knihy v současné době nepřijímají, jelikož jich je nadbytek.

Světový den mokřadů slavíme i v Krkonoších

Rozsáhlé komplexy subalpínských mokřadů náleží mezi nejpozoruhodnější biotopy Krkonoš. Největší rašeliništní komplexy náhorní planiny východních a západních Krkonoš - Úpské rašeliniště a Pančavská louka - byly v roce 1993 zařazeny mezi nejvýznamnější mokřady světa v rámci tzv. Ramsarské úmluvy. Právě z iniciativy Ramsarské úmluvy (www.ramsar.org) se slaví 2. únor jako Světový den mokřadů. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidička pod vlivem alkoholu u Frýdštejna narazila do několika stromů
Nové posily flotily sanit ZZS LK vyjíždějí do terénu
Dětský karneval v Desné
Desná zve na divadlo
Policie hledá řidiče, který na Smržovce porazil seniorku

Nejčtenější články

05.02.: V Kokoníně hořelo osobní auto
05.02.: Obrazem: Zásadská pralyže 2023
05.02.: Obrazem: Babí hop v Eurocentru 2023

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace