Cizinec v Harrachově křičel na kolemjdoucí, že je nakazí koronavirem

09.05.2020 19:11:24 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Krimi | Obce: Harrachov

Cizinec v Harrachově křičel na kolemjdoucí, že je nakazí koronavirem

Občany města Harrachov a také policisty potrápil během měsíce dubna několikrát 50letý cizinec, který různě pobýval v této obci. Cizinec nemá na území České republiky hlášené žádné místo pobytu a po Česku se pohybuje bez cestovního dokladu. Rovněž zde také nikde nepracuje.

„Během měsíce dubna se muž opakovaně v centru Harrachova na veřejných místech dopouštěl hrubých neslušností. Zpravidla si dal alkohol, který si nakoupil v místní prodejně a následně se nevhodně choval na veřejných prostranstvích. Opilý se povaloval na zemi, močil na veřejnosti, vulgárně nadával kolemjdoucím a na přivolané policisty byl agresivní a nespolupracoval s nimi. Dne 16. dubna dokonce na veřejnosti vykřikoval, že má koronavirus a všechny nakazí. Při nákupech v místní prodejně se několikrát choval nepřijatelně. I zde vykřikoval, že má koronavirus a ostatní nakazí. Sahal na zboží holýma rukama, nepoužíval ochranu obličeje, nadával personálu prodejny a odmítal dodržovat v době vyhlášeného nouzového stavu v Česku nastavená pravidla," shrnula tisková mluvčí krajského ředitelství Policie ČR Vladimíra Šrýtrová.

Policisté zprvu zahájili úkony trestního řízení ve věci možného zločinu "šíření nakažlivé lidské nemoci". Muže policisté zadrželi a vzhledem ke zdravotnímu stavu jej předali do Krajské nemocnice Liberec do doby, než byly prokázány výsledky testu Covid-19, které se naštěstí ukázaly negativní. To byla dobrá zpráva i pro policisty, kteří přišli s mužem do kontaktu a při eskortě muže do nemocnice ještě netušili, zda si muž ze všech jen takzvaně "střílí" nebo nákazu skutečně má. Poté, co vyšlo najevo, že muž si vše vymyslel, prověřovali policisté možné spáchání trestného činu "šíření poplašné zprávy". Zde však nedošlo ve všech bodech k naplnění skutkové podstaty daného trestného činu.

„V uplynulých dnech zahájil komisař Služby kriminální policie a vyšetřování trestní stíhání 50letého cizince pro přečin "výtržnictví", za který jej nyní soud může poslat až na tři roky do vězení. Jednání muže, kdy nedodržoval nařízení vlády o povinném nošení ochranných prostředků obličeje, policisté postoupili jako přestupek Krajské hygienické stanici v Liberci. Za pobyt na území České republiky bez cestovního dokladu mu Cizinecká policie uložila pokutu," sdělila Vladimíra Šrýtrová.

Problémy s tímto mužem neměli nyní pouze policisté v Harrachově, ale v minulosti potrápil i občany a policisty v Karlových Varech, kde byl již pro trestný čin výtržnictví Okresním soudem v Karlových Varech odsouzen podmíněným trestem odnětí svobody.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Podvodníci se snaží vymámit z podnikatelů platby za údajné reklamy
Muž z Tanvaldu dluží svým dvěma dětem na výživném už 178 tisíc
Policie žádá veřejnost o pomoc při pátrání po podvodníkovi
Policie žádá o pomoc při pátrání po handbiku ze Svijan
Prodejnu v Novém Městě pod Smrkem přepadla žena s respirátorem

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Jablonci připomenou Mezinárodní den obětí holokaustu

Primátor města Jablonec nad Nisou Jiří Čeřovský zve na slavnostní připomenutí Mezinárodního dne památky obětí holokaustu, které se uskuteční ve čtvrtek 27. ledna 2022 od 11 hodin u Památníku jablonecké synagogy (v parku na křižovatce ulic Jiráskova, Luční a U Muzea).

HZS Libereckého kraje obdrží dotaci na nákup vysoušečů

Celkem 100 kondenzačních vysoušečů v hodnotě 1 500 000 korun má v plánu nakoupit Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Dotaci mu poskytne Liberecký kraj ze svého krizového fondu. „Hasiči využijí vysoušeče zejména v případech, kdy je nutné zlikvidovat následky mimořádných událostí na území Libereckého kraje, jakými jsou například povodně. Finanční prostředky na nákup vysoušečů jsme poskytli ze svého krizového fondu," uvedl hejtman Martin Půta. Kondenzační vysoušeče jsou potřeba na řešení následků živelných mimořádných událostí a z důvodu nedostatku odvlhčovacích zařízení v Libereckém kraji.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krajští policisté se zaměřili na drogy a alkohol za volantem
Severočeské muzeum obnovuje plastiky sochaře Metznera
Hasiči zasahovali v Liberci po výbuchu v obydleném domě
Jaké jsou výsledky sčítání dopravy v Libereckém kraji?
Mladí běžkaři úspěšně reprezentovali na Českém poháru ve Vimperku

Nejčtenější články

25.01.: Ztratila se kočka Jolie
25.01.: Cimrman v Jablonci zcela zaplnil kapacitu divadla
27.01.: Mladí běžkaři úspěšně reprezentovali na Českém poháru ve Vimperku

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace