Akcí Daruj srdce děti poděkovaly zdravotníkům a záchranářům
19.05.2021 13:34:16 | Autor: Ondřej Micka | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Obchodně-společenské centrum Central Jablonec skupiny Crestyl uspořádalo akci s názvem Daruj srdce. V rámci ní vyzvalo děti z jabloneckých školek a škol, aby nakreslily či vyrobily srdce jako poděkování zdravotníkům covid oddělení jablonecké nemocnice a zdravotní záchranné služby. Sešlo se více jak 300 srdíček s poděkováním za jejich namáhavou a obětavou práci. V úterý 18. května došlo k předání větší části výtvorů zdravotníkům nemocnice, v příštím týdnu bude předána zbylá část záchranářům.
„Přemýšleli jsme, jakým způsobem poděkovat zdravotníkům i záchranářům a zapojení dětí nám přišlo ideální. Moc děkujeme všem školám, školkám i jednotlivým dětem za jejich nádherná díla. Všechny jsme zabalili a přidali k tomu drobné dárečky od Central Jablonec. První, větší část jsme dnes předali zástupcům covid oddělení Nemocnice Jablonec nad Nisou, k předání druhé části záchranářům ze stanoviště Zdravotní záchranné služby v Jablonci nad Nisou by mělo dojít v příštím týdnu," řekl Aleš Stupka, ředitel Central Jablonec.
Do akce se zapojily děti ze základních škol Pasířská, Rýnovice, Antonína Bratršovského a Liberecká a mateřských škol Husova - Kapička, Havlíčkova - Pod Peřinkou a Rýnovice - Pod Lesem.
Central Jablonec se otevřel veřejnosti na konci března 2017. Projekt přinesl do lokality širší nabídku obchodů a služeb, za kterými mnohdy museli obyvatelé Jablonce dosud pouze dojíždět. Central Jablonec nabízí rozmanitý výběr světových chutí, místa k relaxaci i zábavě, služby a obchody na 13 tisících m2 prodejní plochy. Budova nového obchodního centra nahradila zchátralý obchodní dům a přispěla k celkové revitalizaci místa na kraji jablonecké pěší zóny. Celkové investiční náklady přesáhly půl miliardy korun.
Související články
Central Jablonec dezinfikovali, od 11. května je v plném provozu
Obrazem: Druhé narozeniny OC Central Jablonec s Helenou Zeťovou
Obrazem: Výstava Vodezdikezdismus v Galerii OC Central
OC Central Jablonec přivítal pětimiliontého návštěvníka
Obchodní centrum Central Jablonec přivítalo už dva miliony návštěvníků
Do Central Jablonec umístili světelný objekt italského designéra
Central Jablonec přivítalo již miliontého návštěvníka
Obrazem: Poslední zvonění v Central Jablonec
Obrazem: Central Jablonec obsadily v sobotu superděti
Obrazem: Den Maminek v OC Central
Otevření Central Jablonec objektivem Jaroslava Švásty
Při otevření Intersportu v Central Jablonec asistoval David Svoboda
Obrazem: Otevření Central Jablonec
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Filmová přehlídka a koncert v Turnově připomínají výročí konce války
Globální vojenský konflikt, který má na svědomí více než 62 milionů životů. Největší a nejvíce zničující válečné střetnutí v dějinách lidstva. To byla 2. světová válka. Letos si připomínáme 80 let od jejího konce. V úterý 27. května je na programu Kulturního centra Turnov další zajímavá vzpomínková akce. Nese název Konec dočasnosti, 35 let od odchodu sovětské armády z Turnova. Týká se sice jiné kapitoly našich dějin, ale je stejně důležité na ni nezapomenout. Více podrobností
Kraj opět podpořil hospodaření v lesích a myslivost
Liberecký kraj dlouhodobě podporuje hospodaření v lesích a od roku 2023 také myslivost. Letos rozdělí dohromady 3.107.197 korun. Celkem 18 dotací míří k zájemcům v rámci dotačního programu Podpora hospodaření v lesích (2.795.972 korun) a 11 dotací z programu Podpora myslivosti (311 225 korun). Rozhodli o tom na svém květnovém jednání krajští radní. „Lesnický fond Libereckého kraje patří k nejstarším peněžním fondům Libereckého kraje vůbec. Dlouhodobě vyhlašujeme program Podpora hospodaření v lesích, díky němuž chceme zejména podpořit opatření ke zlepšování stavu lesních porostů, ochránit lesy proti škůdcům pokládáním a asanací lapáků a ochranou porostů nátěrem repelenty. Chceme také podpořit rekonstrukce lesních cest a zabezpečit mladé lesní porosty, podporujeme také výstavbu nového oplocení," uvedl Jiří Klápště, náměstek pro životní prostředí a zemědělství.
Nejnovější články
Třináctý díl Trdliště přivítá Helenu Čubovou
Obrazem: Koncert Smržováčku na Noci kostelů
Svoz nebezpečného odpadu a bioodpadu v Jablonci v sobotu 24. května
Noc kostelů na Valdštejně nabídne koncert i prohlídku krovu kaple
VIDEO: V Železném Brodě slavnostně otevřeli nový úsek cyklostezky
Nejčtenější články
22.05.: Hořel rodinný dům v Jablonci, hasiči našli člověka bez známek života
21.05.: Jablonec nad Nisou ožije čtyřnásobnou dávkou kultury a zážitků
22.05.: VIDEO: V Železném Brodě slavnostně otevřeli nový úsek cyklostezky
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.