Adventní akce v Jablonci nad Nisou

25.11.2015 11:06:21 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Adventní akce v Jablonci nad Nisou

Od první adventní neděle se bude v Jablonci nad Nisou a okolí konat mnoho předvánočních kulturních akcí. Přinášíme jejich podrobný přehled.

28. 11. - 30. 1. 2016

Výstava Nový rok na dobových pohlednicích vás přenese do minulosti

NOVÝ ROK NA DOBOVÝCH POHLEDNICÍCH
Město: Jablonec nad Nisou, Dům Jany a Josefa V. Scheybalových, Kostelní 1/6
Popis akce: Výstava pohlednic z první poloviny 20. století s vánoční tématikou zapůjčených ze soukromé sbírky. Vstupné: 20.- Kč/dospělý, 10.- Kč děti, studenti, senioři, rodinné vstupné 50 Kč. Vstupenky jsou k zakoupení v turistickém informačním centru v přízemí Domu. Samostatná pozvánka

29. 11. 2015 / 15 - 17 hodin

SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ ADVENTU
Město: Jablonec nad Nisou, Kostelní ul. 1/6 / kostel sv. Anny a Dům Jany a Josefa V. Scheybalových
Zapálení první adventní svíce v 15 hodin v kostele sv. Anny za doprovodu adventních melodií, vystoupí Rychnovské trio s překvapením v 15 a 16 hodin
V rámci zpívání přístupný i Dům Jany a Josefa V. Scheybalových naproti kostelu:
Výstava „Nový rok na dobových pohlednicích" v podkroví Domu - výstava pohlednic z první poloviny 20. století s vánoční tématikou zapůjčených ze soukromé sbírky. Výstava trvá do 30. 1. 2016.
Výstava Malíř Jan Prousek /1857-1914/
Z cyklu výstav věnovaných výtvarným umělcům, o kterých psal Josef V. Scheybal jako historik umění Krajinomalby, vlastivědné kresby z Českého ráje a Jizerských hor, národopisné studie z Pojizeří. Tento den je výstava mimořádně otevřena a je poslední možnost ji zhlédnout.
Městská galerie MY v 1. patře Domu. Vstup volný.

Jablonecké náměstí v první adventní neděli rozzáří vánoční strom 29. 11. 2015 / 17 hodin

ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU
Město: Jablonec nad Nisou / Mírové náměstí
Popis akce: První adventní neděli se rozsvítí nejen nejkrásnější jablonecký strom na Mírovém náměstí, ale hlavně oči dětských diváků. Světlo ze stromu oznámí poselství Ježíškovi, že vánoční svátky se blíží a je čas se na ně připravit. Než se tedy naplno rozeběhne předvánoční shon, úklid, pečení a přípravy, je ten pravý čas přijít na Mírové náměstí načerpat vánoční atmosféru a nadýchnout se magického kouzla Vánoc. Strom se v Jablonci rozsvítí za doprovodu zlatavě třpytivých hlasů sboru Iuventus, gaude! Pod stromem děti naleznou, tak jako každý rok, tradiční schránku na dopisy, kam budou moci vložit svá tajná přání pro Ježíška. Vstup volný. Samostatná pozvánka a fotogalerie z rozsvícení stromu

29. 11. 2015 / 10-16 hodin

ADVENT S VIKÝŘEM
Město: Jablonec nad Nisou / Eurocentrum (Velký sál)
Popis akce: Dům dětí a mládeže VIKÝŘ ve spolupráci se statutárním městem Jablonec nad Nisou připravil pro malé i velké obyvatele a návštěvníky města tvořivé dílničky, kde si každý může vyrobit drobný dárek pro své blízké a přátele. Za malý poplatek získáte nejen materiál na výrobu dárečků a vánočních dekorací, ale hlavně čas, který můžete strávit se svými blízkými. Akci doplňuje zajímavý kulturní program. Vstup do 20 Kč.

1. 12. 2015 / 17 hodin

Historii betlémů a jejich restaurování poodhalí Bohunka Krámská

ZNOVUZROZENÉ MECHANICKÉ BETLÉMY - KAMIL ANDRES, RESTAURÁTOR A ŘEZBÁŘ
Město: Jablonec nad Nisou, Dům Jany a Josefa V. Scheybalových, Kostelní 1/6
Popis akce: Chvála pohybu aneb o vášni, která vede k poznání a přináší radost dětem i dospělým. Přednáší etnograf a kurátor Severočeského muzea v Liberci Mgr. Bohunka Krámská. Vstup volný. Samostatná pozvánka

6. 12. 2015 / 14.30 hodin

MIKULÁŠSKÉ POHLAZENÍ
Město: Jablonec nad Nisou / Eurocentrum (Velký sál)
Popis akce: Zábavné odpoledne pro děti i dospělé, při kterém Mikuláš hodné děti pohladí a odmění, ale na zlobivé děti se už těší čert. Připraveny pro naše nejmenší budou zajímavé hry a různorodá zábava spojená s Mikulášskou nadílkou.
Vstupné: 40 Kč děti, 30 Kč dospělí, vstupenky je nutné zakoupit předem na pokladně Eurocentra nebo v DDM Vikýř od 23. 11. 2015.

6. 12. 2015 / 16.30 hodin

ROZSVÍCENÍ STROMU U JABLONECKÉ PŘEHRADY
Město: Jablonec nad Nisou / Jablonecká přehrada
Popis akce: Osadní výbor Mšeno připravil pro spoluobčany vánoční strom, jenž bude slavnostně rozsvícen v neděli 6. prosince v 16.30 hodin. Stejně jako v loňském roce byl vybrán živý smrk, který roste na nábřeží u přehrady blízko Prutu před panelovým domem Josefa Hory 29. „Vánoční světla budou doplněna ozdobami, které vyrobily děti ze mšenských škol a školek. Po zkušenostech z loňského premiérové ho rozsvícení, kdy nás zájem veřejnosti příjemně zaskočil, chceme letošní zpívání koled ozvučit," říká Marie Maturová z osadního výboru Mšeno. Akci letos finančně i technicky podporuje statutární město Jablonec nad Nisou v čele s primátorem Petrem Beitlem. Vstup volný.

9. 12. 2015 / 15:30 - 17:30 hodin

Přijďte si zazpívat s Nisankou v Památníku Scheybalových

PŘEDVÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ A TVOŘENÍ S NISANKOU
Město: Jablonec nad Nisou, Dům Jany a Josefa V. Scheybalových, Kostelní 1/6
Popis akce: Zajímá vás, jaké koledy se zpívaly v Podkrkonoší, kdo byla Lucie, co prováděl Ambrož a jaké tajemné postavy dříve dětem nadělovaly nebo je vyplácely? Přijďte si vyrobit vánoční ozdobu v podobě tradičního perníčku a poslechnout regionální koledy s folklorním souborem Nisanka. Vstup volný. Samostatná pozvánka

10. 12. 2015 / 19 hodin

XXII. ADVENTNÍ KONCERT DPS VRABČÁCI
Město: Jablonec nad Nisou, Městské divadlo, Liberecká 5/1900. Tradiční adventní koncert DPS Vrabčáci a jejich hostů. Vstupné: 70 Kč , předprodej od 23. 11. v Městském divadle.

12. 12. 2015 / 16 hodin

VÁNOCE S NISANKOU
Město: Jablonec nad Nisou, Městské divadlo, Liberecká 5/1900
Popis akce: Pásmo lidových zvyků, tanců a písní z Podještědí, Pojizeří a Podkrkonoší.
Účinkují: Folklorní soubor Nisanka, Malá Nisanka a Nisanka +, host Národopisný soubor FORMAN ze Slatiňan. Vstupné: Dospělí 80 Kč, děti 50 Kč , předprodej od 30. 11. v Městském divadle.

13. 12. 2015 / 15 hodin

ADVENTNÍ POHÁDKA - Cesta za vánoční hvězdou
Město: Jablonec nad Nisou / kino Junior
Popis akce: V adventní čas se bude v kině Junior promítat norská dobrodružná pohádka pro malé i velké diváky. Mimořádně poutavý pohádkový příběh „Cesta za vánoční hvězdou" s ohromující filmovou výpravou a kostýmy se odehrává v překrásné zasněžené norské přírodě. Příběh vypráví o hledání vánoční hvězdy, zlomeném prokletí a hlavně o hrdinství dvanáctileté odvážné dívky Sonji. Některé scény se natáčely i na našem, filmaři tolik oblíbeném, hradě Pernštejn. Vstup volný.

17. 12. 2015 / 15 hodin

PRIMÁTORSKÝ SVAŘÁK
Město: Jablonec nad Nisou / Mírové náměstí
Popis akce: I tento rok lze podpořit koupí hrnečků se svařákem dobrou věc. Nejen, že červený vánoční mok zahřeje, ale navíc přispěje výtěžkem z prodeje Asociaci rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR, z. s. Klubu Jablonec nad Nisou. Tak jako každý rok bude motiv na hrnečku odtajněn těsně před zahájením prodeje svařáku. Vstup volný.

16. - 18. 12. 2015

Program Vánočních slavností 2014 v Jablonci nad Nisou

VÁNOČNÍ SLAVNOSTI
Město: Jablonec nad Nisou / Mírové náměstí, Podhorská ulice, náměstí Dr. Farského a Eurocentrum
Popis akce: Tradiční trhy s celodenním programem a více než stovkou prodejců. Připraven je bohatý kulturní program v podání dětských i dospělých pěveckých sborů (např. PS Ještěd, Rosex, Kvartet trubačů Podkrkonošské dechovky, Pardubičtí pozounéři, Generace Gospel Choir, Folklorní soubor Šafrán, Spolek Jabloneckých dam a pánů, Jablonecká píšťalka a další), místních i přespolních hudebních skupin, živý betlém. V rámci slavností se koná v jabloneckém ekocentru v areálu Eurocentra (pavilon S1 v suterénu) "Vánoční dílna" ve čtvrtek a v pátek 17. a 18.12. od 9 do 17 hodin pro děti i dospělé. Vyrobíte si vánoční ozdoby a další drobné dárky. Součástí dílny je ukázka štědrovečerně prostřeného stolu a výstavka adventních postav. Vstup volný. Podrobnosti o doprovodném programu

20. 12. 2015 / 19 hodin

HEJ MISTŘE!
Město: Jablonec nad Nisou | Městské divadlo Jablonec nad Nisou
Popis akce: Scénické provedení České mše vánoční Jakuba Jana Ryby Hej mistře!, kterou nastudovala Základní umělecká škola Jablonec nad Nisou, slibuje neopakovatelný zážitek. Originální pojetí režiséra Václava Bárty zaručuje netradiční pojetí. V představení bude účinkovat dětský pěvecký sbor Iuventus, gaude! se svými přípravnými sbory, Jablonecký komorní orchestr rozšířený o rodiče a přátele ZUŠ, dále žáci literárně-dramatického oboru a sólisté z řad učitelů i žáků a přátel ZUŠ. Vstupné: Vstupenky v hodnotě 150,- a 200,- Kč v předprodeji Městského divadla od pondělí 9. listopadu 2015.

27. 12. 2015 / 18 hodin

VÁNOCE S IUVENTUS, GAUDE!
Město: Jablonec nad Nisou, Eurocentrum - kulturní sál, Jiráskova 9
Popis akce: Účinkují DPS Iuventus, gaude! a přípravná oddělení pod vedením sbormistra Tomáše Pospíšila.

29. 12. 2015 / 20 hodin

...A JEŠTĚ TROCHU SWINGU PŘED SILVESTREM
Město: Jablonec nad Nisou, Eurocentrum - kulturní sál, Jiráskova 9
Popis akce: Celovečerní taneční pořad s velkým swingovým Orchestrem Rudy Janovského a nejhezčími tanečními melodiemi 30. - 60. let minulého století
Vstupné: 180 Kč, předprodej od 7.12. v Eurocentru.

1. 1. 2016 / 19 hodin

NOVOROČNÍ KONCERT
Město: Jablonec nad Nisou / Městské divadlo Jablonec nad Nisou
Popis akce: Slavnostní večer spojený s udělováním Ceny města Pro Meritis - vystoupí Filharmonie Hradec Králové & Blue Star s programem Děkuji, bylo to krásné... Vstupenky v předprodeji od 1. 12. 2015 v Městském divadle. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kulturní akce na Jablonecku od adventu až do Nového roku
Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Jablonci 2015
Jablonecké náměstí v první adventní neděli rozzáří vánoční strom
Jablonecký vánoční strom již stojí na Mírovém náměstí

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové

Už čtvrtá výstava v Original Gallery v Semilech je nazvaná Síla lidskosti a přináší díla Věry Kosové. Vernisáž se koná v sobotu 24. února od 17 hodin za hudebního doprovodu Milli Janatkové. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výhra v derby byla blízko, blizoučko
Budoucnost výzkumného centra TOPTEC má reálné obrysy
Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě
Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu

Nejčtenější články

22.02.: Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty
22.02.: Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu
22.02.: Na sociální služby v regionu míří od ministerstva více než miliarda

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace