Adéla Novotná vyrovnala český rekord
21.09.2017 12:06:36 | Autor: Dušan Molitoris, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou
V Brně proběhl od pondělí do středy největší mezinárodní mítink mládeže do 15 let, kterého se pravidelně zúčastňuje přes tisíc účastníků z celé Evropy. Pořadatelé předvedli vynikající práci zvládli i čtyři kvalifikace v dálce a také 18 rozběhů na 60 metrů. Zpracované výsledky měly 185 stránek.
Na startu tohoto mítinku nechyběla ani početná výprava atletických nadějí ze dvou jabloneckých klubů, a to LIAZU a AC Jablonec. Oběma týmům se dařilo, a do Jablonce tak přivezli celkem čtrnáct medailí, z toho 6 zlatých, tři stříbrné a pět bronzových. Závodníkům moc nepřálo počasí, přesto řada z nich podala výborné výkony, které jsou zárukou dalších úspěchů atletiky v příštích letech.
Nejúspěšnější závodnicí celého mítinku byla žákyně Adéla Novotná z LIAZU, která zvítězila ve třech disciplínách v osobních rekordech a čtvrtou zlatou vybojovala ve štafetě 4x 60 metrů.Tu nejkvalitnější medaili, zlatou, získala v běhu na 60 metrů, kde vyrovnala 14 let starý český rekord, který drží Kateřina Čechová. Svou vynikající výkonnost potvrdila již v rozběhu, kde zůstala pouze setinu za rekordem, ve své druhé disciplíně v běhu na 300 metrů ji chybělo k překonání českého rekordu jen 29 setin, který drží Barbora Malíková. Spanilou jízdu dokončila vítězstvím ve skoku dalekém a štafetě.
Její zisk v počtu medailí napodobil František Doubek z AC Jablonec, který skončil dvakrát druhý a jednou třetí. Vítězství pro tento oddíl vybojovala Kateřina Kadavá v běhu na 100m překážek, které doplnila získáním bronzové medaile ve skoku dalekém.
Zlato pro LIAZ získala ještě štafeta 4x 60 metrů žákyň a Roman Princ ve skoku dalekém.
Z výsledků:
Žákyně ročník 2003: 60m - 1.Adéla Novotná /LIAZ/ 7,60 - vyrovnaný český rekord, dálka- 1. Adéla Novotná /LIAZ/ 568, 3. Kateřina Kadavá /AC/ 546, 300m - 1. Adéla Novotná /LIAZ/38.92, štafeta 4x60m /LIAZ/ ve složení: Čihulová, Kořínková, Novotná, Hercíková/ časem 30.27,100mpř. - 1. Kateřina Kadavá/AC/15.02.
Žákyně 2002: 100mpř. - 4. Karolina Kořínková /LIAZ/15.51 a 60m 5. - 8.27.
Žákyně 2005: 800m - 2. Monika Jakouběová /AC/2:30,95.
Žáci ročník 2002: František Doubek /AC/- oštěp - 2. 59,66, dálka - 2. 639, koule - 4.14,19, 100mpř. - 3.- 14.29.
Žáci ročník 2003: 100mpř. - 5. Jáchym Štancl /LIAZ/15.12 v rozběhu 14.91, výška 5. - 6. 162, oštěp - 3.Dušan Vodička /AC/ 42.27.
Žáci 2004: dálka - 1. Roman Princ /LIAZ/541.
Žáci 2005: dálka- 3. Roman Kadavý/AC/476.
Související články
Družstva mladých atletek vybojovala finále Mistrovství České republiky
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 1 fotek)
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Dvouletý program pro registrované sociální služby je vyhlášený
Jablonečtí zastupitelé projednali a schválili Dotačního programu na podporu registrovaných sociálních služeb podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Jedná se o finanční podporu poskytovanou z rozpočtu města na období let 2026-2027 ve výši 17 milionů korun ročně. Město poskytuje dotace registrovaným poskytovatelům sociálních služeb pravidelně již od roku 2010 a prostřednictvím vyhlašovaného dotačního programu od roku 2015. Předpokládaný celkový objem finančních prostředků vyčleněných v rozpočtu města 2026 činí 16,61 milionu korun ročně.„Stabilní podpora sociálních služeb je jedním z pilířů, na kterých stojí zdravé a funkční město. Dlouhodobě posilujeme služby, které pomáhají rodinám, seniorům, osobám se zdravotním postižením i lidem v obtížných životních situacích. Nový dotační program poskytovatelům garantuje předvídatelnost a možnost plánovat služby tak, aby zůstaly dostupné a kvalitní pro všechny, kdo je potřebují," uvádí jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.
Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy
Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.
Nejnovější články
Liberecký kraj opět bojuje o přízeň veřejnosti v anketě Kraj mého srdce
Silvestrovská noc byla pro hasiče v Libereckém kraji klidnější než loňská
Hořela chalupa v Jabloneckých Pasekách
První novoroční dítě v kraji je Klaudie z České Lípy
Už je to tady! Jarda Hrabák slaví Osmdesátku!
Nejčtenější články
04.01.: Hořela chalupa v Jabloneckých Pasekách
04.01.: Silvestrovská noc byla pro hasiče v Libereckém kraji klidnější než loňská
05.01.: Liberecký kraj opět bojuje o přízeň veřejnosti v anketě Kraj mého srdce
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.