Adam Pelta: Dlouho jsme hledali ideální sestavu
12.06.2019 13:04:53 | Autor: Jiří Endler | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou,Harrachov,Liberecký kraj,Jablonecko
Historického úspěchu dosáhli fotbalisté FK Jiskry Mšeno Jablonec, kteří si dvě kola před koncem Divize skupiny C zajistili první místo. Hrající manažer týmu Adam Pelta na závěr úspěšné sezony odpověděl na několik otázek.
Jiskra zažila nejúspěšnější sezonu v historii. Můžete ji stručně zrekapitulovat?
V létě jsme se s tátou dohodli, že nechceme opakovat předešlé jaro, které pro nás bylo výsledkově a herně zklamáním a postavíme nové mužstvo tak, abychom měli ty nejvyšší ambice. K týmu se vrátil trenér Jaroslav Vodička, přišlo pět nových hráčů v čele s Nikolasem Daníčkem a Jiřím Štajnerem. Začátek sezony nám vyšel, poté jsme ale čtyřikrát za sebou prohráli a nevěděli jsme, co s tím. Zápasem v Čáslavi jsme to zlomili a krom smolného utkání v Horkách jsme najeli na vítěznou vlnu, kdy jsme každého soupeře přehrávali, tedy kromě Velkých Hamrů doma, kdy nám nezahráli rozdíloví hráči. V zimě se tým nijak výrazně neměnil a naším jednoznačným cílem bylo soutěž vyhrát s tím, že proto udělá všechno vedení, trenér i hráči. Teď si můžeme říct, že jsme to dokázali a naše ambice se splnily.
Na podzim tým získával svoji tvář, kdežto na jaře už šlapal jako dobře promazané soukolí...
Ano. Myslím si, že jsme poměrně dlouho hledali ideální sestavu a že nám ze začátku chybělo zdravé fotbalové sebevědomí. Rozdíl ve výkonech některých hráčů na podzim a teď na jaře je znatelný. Věděli jsme, že máme kvalitu.
Kdy vám v roli hrajícího manažera bylo nejhůře?
Jednoznačně po čtyřech porážkách v řadě na podzim. Tehdy jsem nevěděl, co s tím budeme dělat, abychom to znovu nastartovali. Nakonec se nám to vítězstvím v Čáslavi povedlo a byli jsme schopní udělat sérii, která nás vynesla opět nahoru v tabulce.
Ve kterých zásadních okamžicích se rodilo vítězství v soutěži?
Pro mě to jsou čtyři okamžiky. První před začátkem soutěže, a to dohoda s trenérem, že postavíme mužstvo s nejvyššími ambicemi. Druhý moment bylo již zmíněné vítězství v Čáslavi, třetím okamžikem bylo vítězství v Českém Brodě, kde jsme na extrémně horké půdě vydolovali tři body a semkli jsme se. Čtvrtým momentem byla výhra s Pardubicemi B, kdy jsme si vytvořili bodový rozdíl do závěrečných kol.
Tým měl velkou ofenzivní sílu, o čemž svědčí i počet vstřelených branek, čím to je?
Kádr jsme stavěli tak, aby měl ohromnou sílu dopředu a hrál rychlý fotbal. Uzdravil se Tomáš Čížek, který je flexibilní, rychlý a kreativní hráč. Důležitou roli hrála středová trojice, jež má podle mě kvalitu minimálně na ČFL. Tvoří ji Nikolas Daníček, hráč vlastně přímo z ligy, co měl tým posunout o level výš, Adam Houser, který byl reprezentant ve všech kategoriích až do 19 let, a Ondřej Rozkovec, hráč, který dle mého nebyl nikdy dostatečně doceněný v FK Jablonec. Je důležité zmínit, že o góly se postarali všichni hráči týmu a nemáme vyloženě jednoho střelce. Naši krajní beci Skuhravý a Helm hrají extrémně vysoko a podíleli se na mnoho brankách.
Kádr disponoval zkušenými exligovými harcovníky - Čížkem, Štajnerem, Huškem, ne všichni v závěru dostávali od trenéra šanci hrát. Jak byli tito hráči důležití pro Jiskru?
Tým jsme chtěli mít vyvážený, jak hráče zkušené, tak mladé. Luboš Hušek trpí častými zdravotními problémy, ale jeho hlavní přínos je v kabině, za což si ho velmi cením. Tomáš Čížek zhubnul 10 kilo a jeho výkonnost v průběhu soutěže rostla a je pro nás stavební kámen. Jirka Štajner má velice dobrý vztah s trenérem a byl pro nás platný ve všech směrech, jak důležitými góly, tak v kabině.
Vy sám jste se na jaře zranil a moc zápasů neodehrál, mrzelo vás, že nemůžete být na hřišti a boje sledujete jen z hlediště?
Mrzelo, ale ne zas tolik. Mě baví kluky sledovat a věnovat se hlavně té funkcionářské činnosti. První rok jsem se vlastně soustředil jen na hraní a druhý rok jsem se více přehoupl do role funkcionáře, i to je možná jeden z aspektů našeho úspěchu. Moje zranění nám dost možná pomohlo.
Jiskra postupuje do České fotbalové ligy, co bude s týmem dál?
V létě proběhne reorganizace soutěží. Ruší se juniorská liga, tím pádem vznikne FK Jablonec B. Každý, kdo vidí do fungování Mšena, ví že jsme přímo závislí na FK Jablonec. Tím pádem chceme hrát ČFL v Břízkách pod hlavičkou Jablonce B a na 90% ve stejný čas jako nyní. Kostru týmu budou tvořit kluci ze Mšena. Jiskra jako taková by měla hrát krajský přebor, chci zde zůstat jako hráč a s předsedou klubu Ladislavem Čičmancem postavit konkurenceschopné mužstvo.
Realizační tým B týmu Jablonce bude stejný?
Zde budou změny. Hlavní trenér bude Jaroslav Vodička. Asistent a vedoucí týmu bude Tomáš Čížek a trenér brankářů Jan Zelenka, fyzioterapeut Vláďa Zajíc. Já budu už pouze sportovní manažer.
Kdo z kádru zůstane, kteří hráči případně tým posílí?
Tím, že budeme mít k dispozici hráče Mšena, juniorky FK JBC a širšího kádru áčka JBC, nedokážu přesně říct, kteří hráči budou v Jablonci B figurovat, ale ze Mšena počítáme se sedmi až devíti hráči. Ani kdo zůstane ve Mšeně, teď neumím přesně říct.
Měla by tedy vzniknout rezerva FK Jablonec B, budou za ni hrát i hráči širšího ligového kádru?
Ano, budou.
Kde bude hrát své zápasy?
Jsme předběžně dohodnutí, že béčko bude pokračovat ve stejném režimu jako letos juniorka FK Jablonec.
Související články
V Břízkách obdrželi pohár pro vítěze fotbalové divize
Vítěz divize v Náchodě dvakrát vedl, ale přesto prohrál
V Břízkách slaví vítězství ve fotbalové divizi
Půltucet branek Mšena do sítě posledního Turnova
Divize: Mšeno doma suverénně vyhrálo, Hamry bojovaly o bod
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Dvouletý program pro registrované sociální služby je vyhlášený
Jablonečtí zastupitelé projednali a schválili Dotačního programu na podporu registrovaných sociálních služeb podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Jedná se o finanční podporu poskytovanou z rozpočtu města na období let 2026-2027 ve výši 17 milionů korun ročně. Město poskytuje dotace registrovaným poskytovatelům sociálních služeb pravidelně již od roku 2010 a prostřednictvím vyhlašovaného dotačního programu od roku 2015. Předpokládaný celkový objem finančních prostředků vyčleněných v rozpočtu města 2026 činí 16,61 milionu korun ročně.„Stabilní podpora sociálních služeb je jedním z pilířů, na kterých stojí zdravé a funkční město. Dlouhodobě posilujeme služby, které pomáhají rodinám, seniorům, osobám se zdravotním postižením i lidem v obtížných životních situacích. Nový dotační program poskytovatelům garantuje předvídatelnost a možnost plánovat služby tak, aby zůstaly dostupné a kvalitní pro všechny, kdo je potřebují," uvádí jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.
Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy
Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.
Nejnovější články
Liberecký kraj opět bojuje o přízeň veřejnosti v anketě Kraj mého srdce
Silvestrovská noc byla pro hasiče v Libereckém kraji klidnější než loňská
Hořela chalupa v Jabloneckých Pasekách
První novoroční dítě v kraji je Klaudie z České Lípy
Už je to tady! Jarda Hrabák slaví Osmdesátku!
Nejčtenější články
02.01.: Už je to tady! Jarda Hrabák slaví Osmdesátku!
04.01.: Hořela chalupa v Jabloneckých Pasekách
02.01.: První novoroční dítě v kraji je Klaudie z České Lípy
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.