Aktuality strana 3420
Mladší dorostenky na západě Čech naplno bodovaly
24.10.2011 | Sport | Jablonec nad Nisou
Tým mladších dorostenek basketbalového klubu jablonecké Bižuterie potvrzuje svoje ambice hrát o čelo ligové soutěže a zvítězil s přehledem v Klatovech i Plzni, což ho řadí mezi nejlepší tři na čele tabulky. Poprvé odjížděla děvčata v dorostenecké soutěži na zápasy v roli favorita a svoji roli splnila. S otevřením basketbalové specializace na jabloneckém gymnaziu Dr. Randy se určitě zlepší výkonnost dívek, což je již vidět na prvních třech studentkách - Vackové, Brožkové a Jonášové.
| více
Tintinova dobrodružství (3D/ 2D)
24.10.2011 | Kultura | Jablonec nad Nisou
27. a 30. 10. od 17:30
28. 10. od 17:00
29. 10. od 15:00
31. 10. od 17:30 (2D) kino Radnice
| více
Nákaza
24.10.2011 | Kultura | Jablonec nad Nisou
26. 10. od 20:00
28. 10. od 22:15 kino Radnice
| více
Rodina je základ státu
24.10.2011 | Kultura | Jablonec nad Nisou
26. 10. od 17:30 kino Radnice | více
Vedoucí týmy fotbalového okresního přeboru stále bez porážky
24.10.2011 | Sport | Jablonecko
Dva celky - Kokonín a Jenišovice - zatím suverénně kralují okresnímu přeboru II. třídy a ani jeden z nich neokusil hořkost porážky. Zatímco v tomto kole Kokonínští bez problémů získali další tři body v Janově, Jenišovice se doma střelecky trápily s posledním týmem z Josefova Dolu a vyhrály až penaltou. Střelecké hody viděli diváci ve Smržovce a v Hodkovicích.
| více
Nalezeno článků: 40313, zobrazeno: 34191-34200
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Dvouletý program pro registrované sociální služby je vyhlášený
Jablonečtí zastupitelé projednali a schválili Dotačního programu na podporu registrovaných sociálních služeb podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Jedná se o finanční podporu poskytovanou z rozpočtu města na období let 2026-2027 ve výši 17 milionů korun ročně. Město poskytuje dotace registrovaným poskytovatelům sociálních služeb pravidelně již od roku 2010 a prostřednictvím vyhlašovaného dotačního programu od roku 2015. Předpokládaný celkový objem finančních prostředků vyčleněných v rozpočtu města 2026 činí 16,61 milionu korun ročně.„Stabilní podpora sociálních služeb je jedním z pilířů, na kterých stojí zdravé a funkční město. Dlouhodobě posilujeme služby, které pomáhají rodinám, seniorům, osobám se zdravotním postižením i lidem v obtížných životních situacích. Nový dotační program poskytovatelům garantuje předvídatelnost a možnost plánovat služby tak, aby zůstaly dostupné a kvalitní pro všechny, kdo je potřebují," uvádí jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.
Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy
Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.
Nejnovější články
Primátorský svařák 2025 vynesl o téměř tři tisíce víc než loni
Hasiči zachraňovali na přehradě ve Mšeně přimrzlou kachnu
Odešel Láďa Janata…
Policie hledá svědky nehody v Tanvaldě u pošty
Známe výherce Vánoční soutěže s Hygodomu.cz
Nejčtenější články
25.12.: Odešel Láďa Janata…
25.12.: Policie hledá svědky nehody v Tanvaldě u pošty
26.12.: Hasiči zachraňovali na přehradě ve Mšeně přimrzlou kachnu
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.